Aktualności GOPS

18.04.2019

Informacja

W dniu 19.04.2019 r. (piątek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławiu będzie czynny w godz. od 7:00 do 12:00. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
26.03.2019

Wydawanie żywności z Podprogramu 2018 POPŻ

O wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 mogą starać się osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego...czytaj więcej

Wydawanie żywności z Podprogramu...
05.03.2019

Od 1 marca bieżącego roku ruszył rządowy program Mama 4+

Program jest skierowany do osób, które wychowały co najmniej czworo dzieci i z tego powodu nie mogły podjąć pracy zawodowej lub musiały z niej zrezygnować. Realizatorem programu jest Zakład Ubezpieczeń...czytaj więcej

Od 1 marca bieżącego...
28.12.2018

Informacja

W dniu 31.12.2018 r. (poniedziałek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławiu będzie czynny do godz. 12:00 Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
20.12.2018

Informacja

W dniu 24.12.2018 r. (poniedziałek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławiu będzie czynny do godz. 12:00 Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
30.11.2018

„Przystanek dla serca” w Bolesławiu - bezpłatne badania dla mieszkańców

Bezpłatne badania kardiologiczne w Bolesławiu odbędą się 4 grudnia 2018 r. przy ul. Głównej 46. Kierowane są do wszystkich mieszkańców, w szczególności do seniorów. Kardiobus będzie stacjonował w godzinach od...czytaj więcej

„Przystanek dla serca” w...
28.11.2018

Zaproszenie na „Dzień Zdrowia Seniora w ramach I Kongresu Pacjentów Kardiologicznych”

Szanowni Państwo, w imieniu Prezesa Stowarzyszenia Manko oraz redaktora naczelnego magazynu Głos Seniora - Łukasza Salwarowskiego zapraszamy serdecznie na „Dzień Zdrowia Seniora w ramach I Kongresu Pacjentów Kardiologicznych”. Wydarzenie odbędzie się...czytaj więcej

Zaproszenie na „Dzień Zdrowia...
14.11.2018

Zaproszenie na konferencję pt. „Srebrna Gospodarka szansą dla Małopolski”

Szanowni Państwo, w imieniu prezesa Stowarzyszenia Manko - wydawcy magazynu Głos Seniora, serdecznie zapraszamy na konferencję pod tytułem „Srebrna Gospodarka szansą dla Małopolski”. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada w Sali...czytaj więcej

Zaproszenie na konferencję pt....
02.11.2018

Informacja

W dniu 02.11.2018 r. (piątek) Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławiu będzie czynny do godz. 14:00. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
26.10.2018

„Rodzina 500+” na nowy okres

Trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”. GOPS w Bolesławiu przypomina, że aby otrzymać świadczenie na pełen okres wniosek trzeba złożyć do końca października. 1...czytaj więcej

„Rodzina 500+” na nowy...
12.06.2018

„Małopolski Tele-Anioł”


Ważne dla osób niesamodzielnych.


W dniu 06.06.2018r. Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński podjął współpracę przy realizacji projektu pn. ”Małopolski Tele-Anioł” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 z Samorządem Województwa Małopolskiego.

Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, które z powodu złego stanu zdrowia, niepełnosprawności czy podeszłego wieku, powinny być objęte stałą opieką – a nie są, bo mieszkają same. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, otrzymają oni proste w obsłudze opaski, które pozwolą wezwać im pomoc.


Urządzenie przypomina z wyglądu zegarek elektroniczny ale w miejscu wyświetlacza ma trzy przyciski. Czerwony z napisem „SOS” – pozwoli automatycznie połączyć się z Centrum Teleopieki, w którym 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę pracują eksperci (ratownicy medyczni, psycholodzy), którzy udzielają pomocy, łącznie z wezwaniem pogotowia. Opaska ma wbudowany głośnik i mikrofon, można wiec swobodnie rozmawiać, nie jest konieczny telefon. Urządzenie posiada również kartę SIM oraz indywidualny numer. Na opaskę bezpieczeństwa można zadzwonić (bliscy lub pracownicy Centrum Teleopieki) wystarczy gdy osoba posiadająca opaskę naciśnie zielony przycisk (symbol dymków).


Opaski bezpieczeństwa wyposażone są także w dodatkowe funkcje: czujnik upadku, GPS, lokalizator położenia opaski czy czujnik tętna. Żółty przycisk z symbolem „ludzi” pozwoli po naciśnięciu odsłuchać komunikat między innymi o aktualnej godzinie oraz liczbie przebytych kroków.


Jak otrzymać opaskę bezpieczeństwa?

Kandydaci, którzy chcą otrzymać opaskę bezpieczeństwa muszą mieszkać na terenie województwa małopolskiego oraz być osobami niesamodzielnymi, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia, w związku z niemożnością wykonania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.

Pierwszy nabór do projektu potrwa do końca X 2018r. lub do wyczerpania miejsc. Zostanie zakwalifikowanych 5 tysięcy osób niesamodzielnych. Drugi nabór na taką samą liczbę osób jest planowany od 1 sierpnia do 31 stycznia 2020r.


Gdzie złożyć wniosek?

Formularze zgłoszeniowe (można pobrać na stronie www. malopolska.pl/teleaniol oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bolesławiu) można składać:

 • - Osobiście w jednym z miejsc: Dziennik Podawczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków (pierwsze wejście od strony ul. Wrocławskiej, parter)
 • - Dziennik Podawczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków (parter)
 • - Sekretariat Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego ul. Radziwiłłowska 1, 31-026 Kraków (parter)
 • - w innych lokalizacjach urzędu marszałkowskiego
 • - w biurach projektu z możliwością uzyskania pomocy przy wypełnieniu wniosku po wcześniejszym umówieniu spotkania:
  • --Biuro projektu Lidera –ul. Lubelska 23, 30-003 Kraków, tel. 12 61-60-611 e-mail: teleopieka@umwm.pl
  • --Biuro projektu Caritas Diecezji Kieleckiej - Zespół Placówek Caritas w Proszowicach ul. Kolejowa 4, 32-100 Proszowice, pok. nr 1, I piętro, tel. 883 316 158
  • --Biuro projektu Stowarzyszenia Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego ul. Adama Mickiewicza 175, 34-200 Sucha Beskidzka, pok. nr 5 e-mail: teleaniol.malopolska@gmail.com
 • - w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bolesławiu z możliwością uzyskania pomocy przy wypełnieniu oraz odesłaniu wniosku, tel. 32 6424-034.


Za pośrednictwem poczty tradycyjnej (decyduje data wpływu) na adres: Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków z dopiskiem „Rekrutacja - Małopolski Tele-Anioł".


Elektronicznie: dla osób, które posiadają kwalifikowany podpis elektroniczny lub profil zaufany za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP na adres skrytki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.


Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.malopolska.pl/teleaniol


Autor:

autor

Pogoda

25 kwietnia Temperatura: 16°C Wiatr: 15.1 km/h,

Kalendarz

imieniny: