Nadchodzące wydarzenia

14.09.2018

Polsko-włoska noc rocko-folkowa

Zapraszamy serdecznie na polsko-włoską noc w folkowo-rockowym stylu! 29 września (sobota) - godz. 19.00 - WSTĘP WOLNYczytaj więcej

Polsko-włoska noc rocko-folkowa
13.09.2018

Rytmika w Centrum Kultury

Zapraszamy w każdą środę i czwartek do bolesławskiego dworu.czytaj więcej

Rytmika w Centrum Kultury
13.09.2018

Indywidualne lekcje rysunku i malarstwa

Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie. Więcej informacji (32) 6424-073czytaj więcej

Indywidualne lekcje rysunku i...
12.09.2018

Pracownia plastyczna dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci i młodzież na plastyczne wtorki.czytaj więcej

Pracownia plastyczna dla dzieci...
12.09.2018

Nauka gry - perkusja i skrzypce

A może by tak zagrać na perkusji albo skrzypcach?  Zapraszamy na zajęcia nauki gry na instrumentach. Zapisy w Centrum Kulturyczytaj więcej

Nauka gry - perkusja...
11.09.2018

Przystanek Niepodległość w Bolesławiu

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych już w niedzielę. O godzinie 13.50 powitamy uczestników wycieczki autokarowej "Śladami niepodległości na Ziemi Olkuskiej: Olkusz, Bydlin, Bolesław". W programie: Spacer do pomnika Wolności w parku, zwiedzanie...czytaj więcej

Przystanek Niepodległość w Bolesławiu
10.09.2018

Kolejne LaCulturowe grupy!

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.czytaj więcej

Kolejne LaCulturowe grupy!
05.09.2018

Spotkanie organizacyjne - nauka gry na gitarze

ZAPRASZAMY 12.09.2018r. o godz. 17.00czytaj więcej

Spotkanie organizacyjne - nauka...
05.09.2018

12. Bieg przełajowy w Hutkach

Sołtys i Rada Sołecka HutekCentrum Kultury im. Marii Płonowskiej w BolesławiuSamorządowy Zespół Oświaty i WychowaniaStowarzyszenie ACHILLES serdecznie zapraszają do udziału w 12 Biegu przełajowym im. Jerzego Łaskawca,  pod Patronatem Wójta...czytaj więcej

12. Bieg przełajowy w...
05.09.2018

Warsztaty lalkarskie

W sobotę, 6 października odbędą się warsztaty lalkarskie. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacieczytaj więcej

Warsztaty lalkarskie
10.07.2018

PLENER PLASTYCZNY KRZYKAWKA 2018

Zatrzymać chwilę, oddać emocje


Plener Plastyczny w Krzykawce 2018

Krzykawskie Plenery wpisały się na stałe do Kroniki Kultury i Sztuki Gminy Bolesław. Uczestniczą w nich artyści malarze oraz amatorzy – studenci, nauczyciele, uczniowie.

W ostatnich latach na Plener do Krzykawki zapraszani są artyści malarze z miast i rejonów zaprzyjaźnionych z  gminą Bolesław i powiatem Olkuskim. Celem tych spotkań jest zapis plastyczny przemijających walorów architektury, przyrody i kultury naszego regionu, wymiana myśli i doświadczeń artystycznych, integracja środowisk twórczych gminy Bolesław, powiatu Olkuskiego i gości zagranicznych. Prace wykonane na plenerach tworzą bogatą kolekcję, która rokrocznie jakże malowniczo wpisuje się w historię Gminy Bolesław W tegorocznym plenerze uczestniczy 27 osób, głównie malarzy .

Nasi artyści spotkali się już po raz osiemnasty 2 lipca 2018 roku w urokliwym, klimatycznym otoczeniu Krzykawskiego Dworku - filii Organizatora-. jakim rokrocznie jest nasze Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. Podczas pleneru twórcy pracowali indywidualnie i grupowo, wymieniali się własnymi doświadczeniami. Od samego początku komisarzami i dobrym duchem naszych plenerów są Iwona Skupińska i Tomasz Sawicki. To dzięki nim i dyrektor Centrum Barbarze Rzońcy artyści stają się piewcami piękna naszej Małej Ojczyzny.

Patronami tego artystycznego przedsięwzięcia byli: Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński i Starosta Powiatu Olkuskiego Paweł Piasny.

Zakończeniem pleneru był uroczysty wernisaż, który odbył się w piątek 6 lipca br, Galeria zdjęć dostępna tutaj

Autor:

autor

Pogoda

22 września Temperatura: 16°C Wiatr: 13 km/h,

Kalendarz

imieniny: