Galeria

10.05.2022

159. Rocznica Bitwy pod Krzykawką

Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu zorganizowało w dniu  7 maja 2022r. obchody 159. Rocznicy Bitwy pod Krzykawką.


Uroczystość realizowana była w ramach projektu „Z widokiem na wolność”, który dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Obchody swoimi Honorowymi Patronatami objęli:
Ambasador Włoch Aldo Amati, Komendant Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie płk Robert Musiel, Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński.


Program uroczystości przewidywał złożenie kwiatów pod Pomnikiem Francesco Nullo w Krzykawce, nadanie imienia płk Francesco Nullo Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, uroczyste przekazanie Sztandaru Zespołowi Przedszkolno – Szkolnemu w Krzykawie, wręczenie przez Starostę Olkuskiego Bogumiła Sobczyka Medalu „Pro Patria” przyznanego przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
dr Tomaszowi Sawickiemu oraz widowisko o bitwie pod Krzykawką przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych. 


W części artystycznej przygotowanej w parku przy staropolskim dworku w Krzykawce wystąpili:

Szkoła Podstawowa im. płk Francesco Nullo w Krzykawie z okazjonalnym programem patriotycznym,

zespoły KANTARE i MAŁA ESTRADA działające przy naszym Centrum Kultury

oraz zespół TE DEUM z Olkusza.


Uroczystościom towarzyszyły: stoisko artystyczne Centrum Kultury, stoisko profilaktyczno-promocyjne Żandarmerii Wojskowej na którym zaprezentowano min. symulator dachowania, symulator jazdy 3D i symulator zderzeń oraz stoiska gastronomiczne: COOKING SHOW – Festiwal makaronów włoskich przygotowywanych przez Chefa Nestora Grojewskiego, grochówka gotowana w kuchni polowej przez Państwa Kotulskich, stoisko z wyrobami wędliniarskim przygotowane przez Państwa Agnieszkę i Mirosława Ćwięczek oraz chleb ze smalcem przekazany przez karczmę BIDA - serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom, do których dołączyło również Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu.
Pięknie dziękujemy również Ochotniczym Strażom Pożarnym i Kołom Gospodyń Wiejskich za zaangażowanie w organizację uroczystości.                                Barbara Rzońca 

koncert patriotyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie oraz występ uczennic ze Szkoły Podstawowej nr129 w Krakowie „Ballada o niezwykłej wojennej przyjaźni”- dedykowany panu prof. Wojciechowi Narębskiemu. Wystąpili także artyści z Teatru Muzycznego IWIA

koncert patriotyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie oraz występ uczennic ze Szkoły Podstawowej nr129 w Krakowie „Ballada o niezwykłej wojennej przyjaźni”- dedykowany panu prof. Wojciechowi Narębskiemu. Wystąpili także artyści z Teatru Muzycznego IWIA.

Autor:

autor

Pogoda

25 maja Temperatura: 15°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: