Aktualności - czystsze powietrze

09.01.2023

Informacja o możliwości zakupu preferencyjnego węgla dla gospodarstw domowych

Informujemy, że zainteresowani mieszkańcy Gminy mogą już składać wnioski o zakup preferencyjny węgla dla gospodarstw domowych na okres od 1 stycznia 2023 r. Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Bolesław...czytaj więcej

Informacja o możliwości zakupu...
23.12.2022

Interpretacja znowelizowanych przepisów ustawy o dodatku węglowym

Jak wskazano w ww. piśmie Ministerstwa, cyt. „Nowe przepisy, wprowadzone ustawąz dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstwdomowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236) pozwalają...czytaj więcej

Interpretacja znowelizowanych przepisów ustawy...
21.12.2022

Zmiana organizacji ruchu w Bolesławiu już obowiązuje

Przypominamy użytkownikom dróg, że w związku z zakończeniem budowy obwodnicy Bolesławia, nastąpiła zmiana organizacji ruchu, która polega na wyłączeniu z ruchu ciężarowego ulic: Głównej („Ćmielówki” i „Centrum”), ulicy Kluczewskiej (od...czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu w...
19.12.2022

III WIGILIA GMINNA ZA NAMI

Zapach zbliżających się Świąt… Kultywując piękną tradycję Wigilii Gminnej, 16 grudnia 2022 roku w bolesławskim parku i dworze już po raz trzeci było świątecznie, pysznie i rodzinnie. Słowa podziękowania i...czytaj więcej

III WIGILIA GMINNA ZA...
19.12.2022

OBWIESZCZENIE

INFORMACJA O ODSTĄPIENIU OD PRZEPROWADZENIA STRATEGICZNEJ OCENY ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO DLA PROJEKTU ZAŁOŻEŃ DO PLANU ZAOPATRZENIA W CIEPŁO, ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ I PALIWA GAZOWE DLA GMINY BOLESŁAW AKTUALIZACJA NA LATA 2022-2025 OBWIESZCZENIE...czytaj więcej

OBWIESZCZENIE
19.12.2022

Informacja

W dniu 23.12.2022r. (piątek) Urząd Gminy Bolesław  będzie czynny do godz. 13.00. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
16.12.2022

Zmiany organizacji ruchu w Bolesławiu

Wójt Gminy Bolesław informuje, że od dnia 21 grudnia 2022 roku zostaną wprowadzone zmiany w stałej organizacji ruchu w zakresie zakazu wjazdu samochodów ciężarowych na poniższych drogach w Bolesławiu: -...czytaj więcej

Zmiany organizacji ruchu w...
07.12.2022

Gminny Mikołaj odwiedził najmłodszych

We wtorek 6 grudnia, podobnie jak w ubiegłym roku, Wójt Gminy Bolesław odwiedził przedszkola i klub dziecięcy, by wręczyć podopiecznym tych placówek mikołajkowe paczki.  Gminną akcję dla najmłodszych wsparły w...czytaj więcej

Gminny Mikołaj odwiedził najmłodszych
05.12.2022

OGŁOSZENIE – termin składania wniosków o preferencyjny zakup węgla

Wnioski o preferencyjny zakup węgla, który ma być zrealizowany do 31 grudnia 2022r., należy składać w Urzędzie Gminy Bolesław nie później niż do 9 grudnia 2022r.  Wnioski, które wpłyną do...czytaj więcej

OGŁOSZENIE – termin składania...
05.12.2022

Zmiany w przepisach o preferencyjnym zakupie węgla

3 grudnia weszło w życie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH z dnia 1 grudnia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu...czytaj więcej

Zmiany w przepisach o...
14.07.2021

Obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

Informujemy, że od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel (lub współwłaściciel) i zarządca budynku musi złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Obowiązek utworzenia bazy został ustanowiony Ustawą o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. Bazę prowadzi Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB).


Deklaracje do CEEB można złożyć online poprzez portal ZONE pod linkiem: https://zone.gunb.gov.pl/


Należy kliknąć w przycisk „złóż deklarację”, system krok po kroku przeprowadzi przez proces składania formularza. Deklarację źródeł ciepła i paliw stałych mogą złożyć przez Internet osoby, które posiadają profil zaufany, e-dowód lub mają możliwość potwierdzenia tożsamości za pomocą danych z bankowości internetowej.


Deklaracje można także złożyć tradycyjnie w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Bolesław (osobiście lub listownie).


Wzory deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw:

Autor:

autor

Pogoda

31 stycznia Temperatura: 1°C Wiatr: 22 km/h,

Kalendarz

imieniny: