Galeria

25.05.2018

40. Wiosna Poetycka

Wiosna inspiruje, dodaje energii i motywuje do działania. O tej wyjątkowej porze roku napisano wiele pięknych słów. Postanowiliśmy je zebrać w jednym miejscu- w bolesławskim dworze, gdzie 25 maja 2018 roku odbył się uroczysty 40 już finał Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Bolesławska Wiosna Poetycka.

Juror Jarosław Nowosad zadecydował o następującym podziale nagród i wyróżnień:

Młodzież szkolna i licealna: I miejsce: „Smak życia” Autorki o godle „Hermiona”. Amelia Gumula Sławków, II miejsce: „Wspomnienie” Autorki o godle „Pszczółka”. Milena Pieniążek Witeradów, III miejsce: „Dąb” Autora o godle „Buddy’s Bad Bed”. Aleksandra Szefer Sławków. Wyróżnienia: „Oknem na świat jest rodzina” Autora o godle „Okno”. Martyna Pichlak Bolesław, „Misiowy pokój” Autorki o godle „Lenka”. Magdalena Czyż Krzykawa, „Matczyny jubileusz” Autora o godle „Jota”. Zofia Pichlak Bolesław.

Dorośli: I miejsce: „last minute” Autora o godle „Dobbi”. Remigiusz Żak Ogrodzieniec,

II miejsce: „miraż” Autora o godle „Abris”. Urszula Kalecińska-Kucik Bukowno,

III miejsce: „Ogonek po nostalgię” Autora o godle „Krzyk rzeki” Adam Wierzbicki Lubsko.

Wyróżnienia: wiersz bez tytułu Autora o godle „krokus”. Klara Marzec Międzygórze

wiersz bez tytułu Autora o godle „LOTT”. Daniel Galus Czatachowa, „Glorioza” Autora o godle „Cogito”. Irena Krzywiecka Bukowno. Wyróżnienie specjalne (za wiersz o tematyce regionalnej): „Krzykawska wiosna” Autora o godle „Stokrotka”. Józefa Krawczyk Krzykawka. Jury Konkursu serdecznie gratuluje wszystkim laureatom i zachęca do udziału w kolejnej edycji Konkursu.

*

Słowo ma wielką moc. Porusza serce i myśli, dodaje otuchy, jest źródłem nadziei. Słowo rodzi się w ciszy, podobnie jak słuchanie wyrasta z milczenia. Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja – mówiącym malarstwem. Czy to samo można powiedzieć o fotografii? Niechaj odpowiedzą sobie na to pytanie wszyscy Ci, którzy podziwiali wystawę nastrojowych fotografii Katarzyny Zawady-Pęgiel…

Był pyszny jubileuszowy tort z …artystyczną wisienką na torcie w postaci występu Zespołu Rodaczanie.


Więcej zdjęć TUTAJ

Autor:

autor

Pogoda

28 września Temperatura: 5°C Wiatr: 6 km/h,

Kalendarz

imieniny: