Galeria

12.06.2017

Święto Gminy Bolesław 2017

Tegoroczne Święto Gminy Bolesław upłynęło pod znakiem fantastycznej zabawy. Mieszkańcy ochoczo przybyli do bolesławskiego dworu, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Organizatorzy – Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu oraz Wójt Gminy Bolesław – Krzysztof Dudziński wraz z Przewodniczącą Rady Gminy – Ewą Dychtoń, przygotowali bogatą ofertę dla najmłodszych gości oraz dorosłych sympatyków dobrej zabawy.

Obchody, które przypadły na 10 czerwca, rozpoczęły się tradycyjnie koncertem Orkiestry Dętej ZGH „Bolesław” w Bukownie (niezwykle urozmaiconym i pełnym nowych aranżacji), następnie przyszedł czas na występy uczniów i przedszkolaków. Pierwsi na scenę dziarskim krokiem wkroczyli najmłodsi, ale jakże dzielni, artyści z Przedszkola im. Barbórki w Bolesławiu, Przedszkola w Krzykawce, ZSPG w Podlipiu, ZPS w Laskach. Młodszym kolegom nie ustępowali tancerze i wokaliści z Zespołu Szkół w Krzykawie, Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Bolesławiu.

Święto nie mogło się obyć bez wręczenia nagród wyjątkowo utalentowanym mieszkańcom Gminy Bolesław. Uhonorowane zostały osoby o wyjątkowych osiągnięciach w dziedzinie nauki, kultury, sportu, a także charakteryzujące się zaangażowaniem w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Wyróżniono również Panie i Panów Sołtys, bez których z pewnością sprawna realizacja zadań na rzecz mieszkańców byłaby utrudniona. Wręczone zostały także nagrody dla zwycięzców i laureatów VIII Dyktanda Regionalnego „O pióro Wójta Gminy Bolesław” oraz konkursu piosenki „O dworską nutę”. Podczas programu artystycznego wystąpili młodzi tancerze oraz wokaliści z sekcji działających przy Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.Zebrani mogli przekonać się, jak utalentowana młodzież reprezentuje naszą gminę na licznych konkursach. Dziewczęta z formacji PSOTKI oraz kropkaPL dały popisowy koncert, natomiast pokazy taneczne grup LaCultura skutecznie wprowadziły publiczność w doskonałą atmosferę przed występem gwiazd tegorocznego święta– zespołów: The Postman i Weekend. Wspomnienie tego widowiska z pewnością pozostanie w naszej pamięci.

Sponsorami Święta Gminy Bolesław 2017 byli: InGremio, ArcelorMittal, BolTech, ZGH „Bolesław” w Bukownie, PWIK w Olkuszu, Speed-Trans Donata i Rafał Spyra,ZGK „Bolesław”.


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii.

https://www.facebook.com/pg/ck.boleslaw/photos/?tab=album&album_id=1199105660198231

https://www.facebook.com/pg/ck.boleslaw/photos/?tab=album&album_id=1198936710215126 

Autor:

autor

Pogoda

8 grudnia Temperatura: 3°C Wiatr: 19 km/h,

Kalendarz

imieniny: