Aktualności - czystsze powietrze

05.12.2019

Powiadomienie o przekroczeniu poziomu alarmowego i o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

INFORMACJE O PRZEKROCZENIU POZIOMU ALARMOWEGO Zagrożenie Wystąpienie przekroczenia poziomu alarmowego (150µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Data wystąpienia 04.12.2019r. Stężenia dobowe pyłu PM10 na stacjach Przekroczenie poziomu alarmowego wystąpiło...czytaj więcej

Powiadomienie o przekroczeniu poziomu...
04.12.2019

Powiadomienie o wystąpieniu ryzyka przekroczenia poziomu alarmowego pyłu PM10

Prognoza na dzień 05 grudnia dla stężeń średniodobowych pyłu PM10, przygotowana na podstawie prognozy zanieczyszczenia powietrza, wykonywanej przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut badawczy (IOŚ-PIB) dostępnej na portalu „Jakość powietrza” GIOŚ...czytaj więcej

Powiadomienie o wystąpieniu ryzyka...
02.12.2019

Kontrole spalania odpadów na terenie Gminy Bolesław

Informujemy, że na terenie Gminy Bolesław przeprowadzane są kontrole dotyczące przestrzegania zakazu spalania odpadów oraz zapisów uchwały antysmogowej, na podstawie przepisów: Ustawy prawo ochrony środowiska, Ustawy o odpadach, Ustawy o...czytaj więcej

Kontrole spalania odpadów na...
26.11.2019

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego oraz poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powiadamia o wystąpieniu w dniu wczorajszym tj. 25 listopada br. przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w Nowym Targu. Stężenie dobowe zmierzone na stacji w...czytaj więcej

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia...
25.11.2019

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla pyłu zawieszonego PM10

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu PM10 (50 µg/m³). Działania krótkoterminowe określone w Programie ochrony powietrza: Osoby o wyższej wrażliwości na zanieczyszczenie powietrza (dzieci i młodzież,...czytaj więcej

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia...
22.07.2019

Komunikat dla Małopolski zachodniej na dzień 22.07.2019r. od godz. 0 do 24

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadza 1 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczanego dla stężenia maksymalnej średniej 8-godzinnej spośród średnich kroczących ozonu w powietrzu. Działania ochronne: Osoby szczególnie...czytaj więcej

Komunikat dla Małopolski zachodniej...
26.06.2019

Komunikat dla Małopolski zachodniej na dzień 26.06.2019r. od godz. 0 do 24

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadza 1 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczanego dla stężenia maksymalnej średniej 8-godzinnej spośród średnich kroczących ozonu w powietrzu. Działania ochronne: Osoby szczególnie...czytaj więcej

Komunikat dla Małopolski zachodniej...
25.06.2019

Komunikat dla Małopolski zachodniej na dzień 25.06.2019r. od godz. 0 do 24

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadza 1 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczanego dla stężenia maksymalnej średniej 8-godzinnej spośród średnich kroczących ozonu w powietrzu. Działania ochronne: Osoby szczególnie...czytaj więcej

Komunikat dla Małopolski zachodniej...
13.06.2019

Komunikat dla Małopolski zachodniej na dzień 13.06.2019r. od godz. 0 do 24

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadza 1 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczanego dla stężenia maksymalnej średniej 8-godzinnej spośród średnich kroczących ozonu w powietrzu. Działania ochronne: Osoby szczególnie...czytaj więcej

Komunikat dla Małopolski zachodniej...
09.05.2019

Informacja

Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął Uchwałę Nr VII/63/19 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 25 marca 2019r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXIV/494/09 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 3 lipca 2009r. w...czytaj więcej

Informacja
20.03.2019

Ogłoszenie


W dniu 25 marca 2019r., o godzinie. 17.00

w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu (Dwór w Bolesławiu)

przy ul. Głównej 55

odbędzie się spotkanie informacyjne na temat rządowego Programu Priorytetowego

Czyste Powietrze oraz ulgi termomodernizacyjnej


W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje na temat dofinansowania do nowych źródeł ciepła (m.in. gazowych kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznej) oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych (m.in. docieplanie przegród budowlanych, wymiany okien, drzwi, bram garażowych).


Zostanie przedstawiony także sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Spotkanie prowadzone będzie przez Doradcę Energetycznego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.


Zapraszamy!!!


Wójt Gminy Bolesław

/-/ Krzysztof Dudziński
Autor:

autor

Pogoda

8 grudnia Temperatura: 8°C Wiatr: 33 km/h,

Kalendarz

imieniny: