Aktualności - czystsze powietrze

24.05.2024

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”! Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu...czytaj więcej

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I...
24.05.2024

Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego...czytaj więcej

Od kwietnia zmiany w...
24.05.2024

Realizacja Programu „Czyste Powietrze” w Gminie Bolesław w I kwartale 2024 r.*

- Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 312 - Liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 114 - Sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 1.822.604,82 zł *stan na dzień 31.03.2024 r. Przypominamy: „Czyste Powietrze” to kompleksowy program,...czytaj więcej

Realizacja Programu „Czyste Powietrze”...
26.01.2024

Operatorzy Programu „Czyste Powietrze” – pilotaż w województwie małopolskim

Informujemy, że w związku z podpisaniem umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (NFOŚiGW), na terenie Gminy Bolesław rozpocznie działanie firma NDE sp. z o.o., jako...czytaj więcej

Operatorzy Programu „Czyste Powietrze”...
26.01.2024

Realizacja Programu „Ciepłe Mieszkanie” (nabór I) w Gminie Bolesław

W 2023 r. do Urzędu Gminy Bolesław wpłynęły dwa wnioski o dofinansowanie w ramach Programu „Ciepłe Mieszkanie”. W związku z realizacją przedsięwzięć ujętych w umowach podpisanych na podstawie złożonych wniosków,...czytaj więcej

Realizacja Programu „Ciepłe Mieszkanie”...
26.01.2024

Realizacja Programu „Czyste Powietrze” w Gminie Bolesław w IV kwartale 2023 r.

- Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 285 - Liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 105 - Sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 1.641.701,06 zł *stan na dzień 31.12.2023 r. Przypominamy: „Czyste Powietrze” to kompleksowy program,...czytaj więcej

Realizacja Programu „Czyste Powietrze”...
08.12.2023

Ostrzeżenie 1 stopnia o zanieczyszczeniu powietrza dla powiatu olkuskiego w dniu 08.12.2023r. od godz. 06.00 do 24.00

Ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu PM10 ze względu na zwiększoną emisję zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki meteorologiczne. Obowiązujące ograniczeniaObowiązuje zakaz eksploatacji kominków i ogrzewaczy pomieszczeń na węgiel lub drewno...czytaj więcej

Ostrzeżenie 1 stopnia o...
01.12.2023

Ostrzeżenie 1 stopnia o zanieczyszczeniu powietrza dla powiatu olkuskiego w dniu 01.12.2023r. od godz. 06.00 do 24.00

Ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu PM10 ze względu na zwiększoną emisję zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki meteorologiczne. Obowiązujące ograniczeniaObowiązuje zakaz eksploatacji kominków i ogrzewaczy pomieszczeń na węgiel lub drewno...czytaj więcej

Ostrzeżenie 1 stopnia o...
20.10.2023

Program „Ciepłe Mieszkanie” (nabór II) w Gminie Bolesław

Ogłoszenie Informujemy, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosił drugi nabór w Programie „Ciepłe Mieszkanie”, z terminem składania wniosków przez Gminy do 31 stycznia 2024 r....czytaj więcej

Program „Ciepłe Mieszkanie” (nabór...
17.10.2023

Program „Ciepłe Mieszkanie” (nabór I) w Gminie Bolesław

Przypominamy, że na terenie Gminy Bolesław jest realizowany program „Ciepłe Mieszkanie” kierowany do właścicieli lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Dofinansowanie przyznaje się na demontaż nieefektywnych źródeł ciepła na...czytaj więcej

Program „Ciepłe Mieszkanie” (nabór...
20.10.2023

Program „Ciepłe Mieszkanie” (nabór II) w Gminie Bolesław

Ogłoszenie


Informujemy, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosił drugi nabór w Programie „Ciepłe Mieszkanie”, z terminem składania wniosków przez Gminy do 31 stycznia 2024 r.


Obecna edycja Programu kierowania jest do osób fizycznych posiadających tytuł prawny do lokalu lub lokali w budynkach wielorodzinnych oraz do wspólnot mieszkaniowych obejmujących od 3 do 7 lokali mieszkalnych.


W programie, dla osób fizycznych istnieje możliwość uzyskania dofinansowania przede wszystkim do wymiany źródła ciepła wraz z instalacją centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Dofinansowanie to można połączyć z dofinansowaniem do wymiany okien, drzwi (oddzielających przestrzeń ogrzewaną od nieogrzewanej) oraz montażu wentylacji.


Wspólnoty mieszkaniowe mogą starać się o uzyskanie dofinansowania do wymiany źródła ciepła (ogrzewającego cały budynek) a także do docieplenia budynku oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. Warunkiem otrzymania dofinansowania do docieplenia jest użytkowanie wspólne źródła ciepła dla budynku mieszkalnego lub użytkowanie w całym budynku indywidualnych źródeł ciepła, spełniających w przypadku źródeł na paliwo stałe wymagania minimum 5 klasy według normy przenoszącej normę europejską EN 303-5.


Mieszkańcy zainteresowani udziałem w Programie „Ciepłe Mieszkanie” II edycja, powinni zgłosić swoją deklarację do Urzędu Gminy Bolesław w terminie do 15 listopada 2023 r.


Osobą do kontaktu w ww. sprawie jest Ekodoradca Urzędu Gminy Bolesław: tel.: 530 046 101 i 32 642 45 01 wew. 208, email: ekodoradca@gminaboleslaw.pl.

Autor:

autor

Pogoda

25 maja Temperatura: 21°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: