Aktualności - czystsze powietrze

24.05.2024

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”! Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu...czytaj więcej

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I...
24.05.2024

Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego...czytaj więcej

Od kwietnia zmiany w...
24.05.2024

Realizacja Programu „Czyste Powietrze” w Gminie Bolesław w I kwartale 2024 r.*

- Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 312 - Liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 114 - Sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 1.822.604,82 zł *stan na dzień 31.03.2024 r. Przypominamy: „Czyste Powietrze” to kompleksowy program,...czytaj więcej

Realizacja Programu „Czyste Powietrze”...
26.01.2024

Operatorzy Programu „Czyste Powietrze” – pilotaż w województwie małopolskim

Informujemy, że w związku z podpisaniem umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (NFOŚiGW), na terenie Gminy Bolesław rozpocznie działanie firma NDE sp. z o.o., jako...czytaj więcej

Operatorzy Programu „Czyste Powietrze”...
26.01.2024

Realizacja Programu „Ciepłe Mieszkanie” (nabór I) w Gminie Bolesław

W 2023 r. do Urzędu Gminy Bolesław wpłynęły dwa wnioski o dofinansowanie w ramach Programu „Ciepłe Mieszkanie”. W związku z realizacją przedsięwzięć ujętych w umowach podpisanych na podstawie złożonych wniosków,...czytaj więcej

Realizacja Programu „Ciepłe Mieszkanie”...
26.01.2024

Realizacja Programu „Czyste Powietrze” w Gminie Bolesław w IV kwartale 2023 r.

- Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 285 - Liczba zrealizowanych przedsięwzięć: 105 - Sumaryczna kwota wypłaconych dotacji: 1.641.701,06 zł *stan na dzień 31.12.2023 r. Przypominamy: „Czyste Powietrze” to kompleksowy program,...czytaj więcej

Realizacja Programu „Czyste Powietrze”...
08.12.2023

Ostrzeżenie 1 stopnia o zanieczyszczeniu powietrza dla powiatu olkuskiego w dniu 08.12.2023r. od godz. 06.00 do 24.00

Ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu PM10 ze względu na zwiększoną emisję zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki meteorologiczne. Obowiązujące ograniczeniaObowiązuje zakaz eksploatacji kominków i ogrzewaczy pomieszczeń na węgiel lub drewno...czytaj więcej

Ostrzeżenie 1 stopnia o...
01.12.2023

Ostrzeżenie 1 stopnia o zanieczyszczeniu powietrza dla powiatu olkuskiego w dniu 01.12.2023r. od godz. 06.00 do 24.00

Ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu PM10 ze względu na zwiększoną emisję zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki meteorologiczne. Obowiązujące ograniczeniaObowiązuje zakaz eksploatacji kominków i ogrzewaczy pomieszczeń na węgiel lub drewno...czytaj więcej

Ostrzeżenie 1 stopnia o...
20.10.2023

Program „Ciepłe Mieszkanie” (nabór II) w Gminie Bolesław

Ogłoszenie Informujemy, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosił drugi nabór w Programie „Ciepłe Mieszkanie”, z terminem składania wniosków przez Gminy do 31 stycznia 2024 r....czytaj więcej

Program „Ciepłe Mieszkanie” (nabór...
17.10.2023

Program „Ciepłe Mieszkanie” (nabór I) w Gminie Bolesław

Przypominamy, że na terenie Gminy Bolesław jest realizowany program „Ciepłe Mieszkanie” kierowany do właścicieli lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Dofinansowanie przyznaje się na demontaż nieefektywnych źródeł ciepła na...czytaj więcej

Program „Ciepłe Mieszkanie” (nabór...
17.10.2023

Wyniki konkursu „Oszczędzaj energię w Gminie Bolesław”Informujemy, że w odpowiedzi na realizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności konkurs „Oszczędzaj energię w Gminie Bolesław”, wpłynęło łącznie 70 prac autorstwa dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół z terenu Gminy Bolesław. W konkursie przyznano wyróżnienia dla następujących uczestników:

- Dawid Ozga (kl. I, Szkoła Podstawowa Bolesław),

- Livia Sabuda (kl. II, Szkoła Podstawowa w Podlipiu),

- Laura Nowakowska (kl. IV, Szkoła Podstawowa Bolesław),

- Dorota Lubaszka (kl. V, Szkoła Podstawowa Bolesław),

- Amelia Gil(kl. VII, Szkoła Podstawowa w Krzykawie).


Dziękujemy dzieciom i młodzieży za udział w konkursie, a nauczycielom i rodzicom za wsparcie i zaangażowanie. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami. Prace zostaną udostępnione na stronie: https://www.facebook.com/Boleslawwzdrowejatmosferze do której odwiedzenia zapraszamy.


Autor:

autor

Pogoda

25 maja Temperatura: 21°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: