DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

04.04.2022

Jak segregować odpady

МЕТАЛ ТА ПЛАСТМАСА Слід викидати - пластикові пляшки від напоїв, без кришечок та зім’яті - кришечки, якщо вони не збираються окремо в рамках благодійності - пластикову упаковку з-під харчових продуктів - багатоматеріалову упаковку(наприклад, коробки з-під молока та соку) - упаковка з-під засобів для чищення (наприклад, пральних порошків), косметичних засобів (наприклад, шампунів, зубної пасти) тощо. - поліетиленові пакети, мішки, пакети, інша плівка - алюмінієві банки від газованої води та соку - консервні банки - алюмінієву фольгу - кольорові метали - кришки, кришки від банок Не слід викидати - пляшки та ємкості...czytaj więcej

Jak segregować odpady
29.03.2022

UWAGA – ZMIANA! Wnioski o świadczenie pieniężne dla osób, które zapewniają schronienie uchodźcom wojennym

UWAGA – ZMIANA! Wnioski o świadczenie pieniężne dla osób, które zapewniają schronienie uchodźcom wojennym Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 marca 2022 roku w sprawie maksymalnej wysokości świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy oraz warunków przyznawania tego świadczenia i przedłużania jego wypłaty (Dz.U. z 2022, poz. 654) wnioski o świadczenie pieniężne dla osób, które zapewniają schronienie uchodźcom wojennym należy składać  nie w Urzędzie Gminy Bolesław, lecz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bolesławiu, ul. Główna 46 w godzinach 7.00-15.00, tel. 32 642 40...czytaj więcej

UWAGA – ZMIANA! Wnioski...
28.03.2022

Подати заявку на отримання допомоги можна тут

W dniu 30 marca 2022 r. w Urzędzie Gminy Bolesław od godziny 9:30 do 13:30 pracownicy ZUS pomogą założyć profil na PUE ZUS i złożyć wniosek o 500+ obywatelom Ukrainy. Krzysztof Dudziński - Wójt Gminy Bolesławczytaj więcej

Подати заявку на отримання...
25.03.2022

Dodatkowy dyżur 500+ dla obywateli Ukrainy

W załączeniu plakat informacyjny o zaplanowanym dyżurze 500+ na terenie powiatu olkuskiego: 1. Plakat informacyjnyczytaj więcej

Dodatkowy dyżur 500+ dla...
25.03.2022

PESEL, Profil Zaufany i aplikacja mObywatel dla obywateli Ukrainy

Departament Zarządzania Systemami KPRM przekazał informację o przygotowanym filmie instruktażowym, dotyczącym procesu nadania numeru PESEL, informacji o Profilu Zaufanym oraz aplikacji mObywatel dla obywatela Ukrainy, który wjechał legalnie na terytorium Polski z terytorium Ukrainy od 24 lutego 2022 r. i deklaruje zamiar pozostania w naszym kraju. Przygotowany materiał ma stanowić pomoc dla obywateli Ukrainy w wyjaśnieniu kroków związanych z nadaniem numeru PESEL, informacji dotyczących aplikacji mObywatel oraz czym jest Profil Zaufany, w związku z wejściem w życie ustawy z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z...czytaj więcej

PESEL, Profil Zaufany i...
25.03.2022

Ruszyła infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

Od 21 marca ZUS uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. w wyniku konfliktu zbrojnego. folinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55. Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres UA@zus.pl Konsultanci infolinii udzielą informacji: - o rodzajach świadczeń rodzinnych przyznawanych i wypłacanych przez ZUS, - jak wypełnić i wysłać...czytaj więcej

Ruszyła infolinia w sprawie...
25.03.2022

ВИХІДНІ ДЛЯ УКРАЇНИ в ЗУС WEEKEND DLA UKRAINY w ZUS

Mаєте під опікою дитину, яка прибула з України після 23 лютого? Ви можете отримати підтримку для сім’ї від Закладу соціального страхування (ZUS) Masz pod opieką dziecko, które przybyło z Ukrainy po 23 lutego? Możesz otrzymać wsparcie dla rodziny z ZUS Serdecznie zapraszamy obywateli Ukrainy w weekend 26 i 27 marca 2022 r. do ZUS na Sale Obsługi Klientów. W najbliższą sobotę i niedzielę nasi pracownicy będą pomagać w zakładaniu kont na PUE oraz w składaniu wniosku o świadczenie 500+ dla obywateli Ukrainy (SW-U). Подати заявку на отримання допомоги можна тут у...czytaj więcej

ВИХІДНІ ДЛЯ УКРАЇНИ в...
21.03.2022

Wnioski o świadczenie pieniężne dla osób, które zapewniają schronienie uchodźcom wojennym

Przypominamy, że osoby, które zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, mogą otrzymać świadczenie pieniężne w wysokości 40 zł za osobę dziennie. Świadczenie jest przyznawane na podstawie wniosku, za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za okres 60 dni, i jest wypłacane z dołu. Wniosek można pobrać w Urzędzie Gminy Bolesław lub ze strony internetowej: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 marca 2022 roku. We wniosku należy podać dane osobowe wnioskodawcy, liczbę osób, na...czytaj więcej

Wnioski o świadczenie pieniężne...
21.03.2022

KPRP

Podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.czytaj więcej

KPRP
18.03.2022

INFORMACJE DLA OBYWATELI UKRAINY

INFORMACJE DLA OBYWATELI UKRAINY DOTYCZĄCE PRZEPISÓW USTAWY Z DNIA 12 MARCA 2022 r. O POMOCY OBYWATELOM UKRAINY W ZWIĄZKU Z KONFLIKTEM ZBROJNYM NA TERYTORIUM TEGO PAŃSTWA (Dz. U. poz. 583) Podstawa prawna przyznanej pomocy: Pomoc przyznaje się na podstawie art. 29 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Komu przysługuje pomoc? ➢ Uprawniony do pomocy jest obywatel Ukrainy, który wjechał legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w okresie od dnia 24 lutego 2022 r....czytaj więcej

INFORMACJE DLA OBYWATELI UKRAINY

Pogoda

25 maja Temperatura: 15°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: