#SzczepimySię

22.01.2021

Informacje dotyczące transportu na szczepienia COVID-19 w Gminie Bolesław

Urząd Gminy Bolesław przypomina, że nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, lecz organizuje jedynie transport osobom do tego uprawnionym. Mieszkańcy Gminy Bolesław, którzy będą potrzebować pomocy w przemieszczeniu się do...czytaj więcej

Informacje dotyczące transportu na...
18.01.2021

Informacje dotyczące szczepień na COVID-19 w Gminie Bolesław

Harmonogram szczepień: - 15 stycznia rusza centralna rejestracja i możliwość umawiania szczepień dla seniorów powyżej 80 roku życia. - 18 - 22 stycznia szczepienia mieszkańców DPS-ów. - 22 stycznia rejestracja...czytaj więcej

Informacje dotyczące szczepień na...
14.01.2021

Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już 15 stycznia!

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia...czytaj więcej

Masz powyżej 80 lat?...
14.01.2021

Informacja

Na stronie https://www.gminaboleslaw.pl/aktualnosci/gzzk/aktualnosci-gzzk/covid-19/szczepimysie przedstawiać będziemy najważniejsze informacje dotyczące szczepień dla mieszkańców Gminy Bolesław.czytaj więcej

Informacja
22.01.2021

Informacje dotyczące transportu na szczepienia COVID-19 w Gminie Bolesław


Urząd Gminy Bolesław przypomina, że nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, lecz organizuje jedynie transport osobom do tego uprawnionym.


Mieszkańcy Gminy Bolesław, którzy będą potrzebować pomocy w przemieszczeniu się do punktu szczepień (PROMED sp. z o.o., Laskowska 4a, 32-329 Bolesław, tel. (32) 6424-147), mogą to zgłosić telefonicznie (tel. 608-383-085) od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–15.00, minimum jeden dzień przed datą wyznaczonego terminu szczepienia.

Realizację transportu organizował i koordynował będzie Urząd Gminy Bolesław przy współpracy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.Z tej formy wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy gminy którzy:

- posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę, lub

- mają trudności w samodzielnym dojeździe się do punktu szczepień.


W przypadku korzystania z transportu organizowanego przez Urząd Gminy Bolesław konieczne będzie wypełnienie dokumentów:

- oświadczenia o stopniu niepełnosprawności (oświadczenia opiekuna o stopniu niepełnosprawności) lub

- oświadczenia o trudnościach w samodzielnym dojeździe do punktu szczepień,

oraz

- potwierdzenia realizacji transportu.Wytyczne w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa kierowcom jak i osobom przewidzianym do transportu - kwalifikacja osób wskazanych do transportu:

1. Każda osoba przed wejściem do pojazdu musi zostać poddana badaniu temperatury termometrem bezdotykowym z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przyjmuje się, że osobie/osobom posiadającej/-cym temperaturę => 38°C wykazaną w 3 kolejnych badaniach odmawia się transportu.

2. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu osoba przewidziana do transportu nie może być wpuszczona do pojazdu.


Źródło: "Wytyczne dla PSP/OSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów" opracowane przez zespół Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Wer. 01.16.21.


Zasady bezpiecznego transportu do punktów szczepień przeciw COVID-19:

1. Pasażer ma obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojeździe (rekomendowane maseczki).

2. Pasażer ma obowiązek zachowania bezpiecznego odstępu od innych pasażerów.

3. Pasażer ma obowiązek stosowania się do poleceń osoby kierującej pojazdem/obsługi pojazdu.


Transport pacjenta leżącego:

Transport pacjenta leżącego odbywa się za pośrednictwem transportu sanitarnego z zachowaniem ww. wytycznych i/lub innych wewnętrznych  procedur przewozowych.


Źródło – Zasady bezpiecznego transportu do punktów szczepień przeciw COVID-19: https://www.gov.pl/web/gis/zasady-bezpiecznego-transportu-do-punktow-szczepien-przeciw-covid-19-w-trakcie-epidemii-sars-cov-2-w-polsce

Data dostępu 18.01.2021r.
Dzień 23.02.2021r. (wtorek) jest planowanym dniem do realizacji transportu osób z terenu Gminy Bolesław wymagających pomocy w dojeździe do punktu szczepień do PROMED w Bolesławiu. W związku z powyższym osoby, które kwalifikują się do skorzystania z organizacji transportu, proszone są o zgłoszenie tego faktu do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej PROMED sp. z o.o., Laskowska 4a, 32-329 Bolesław (tel. (32) 6424-147), a następnie do Urzędu Gminy Bolesław (tel. 608-383-085) do dnia 15.02.2021r. włącznie.

Autor:

autor

Pogoda

25 lutego Temperatura: 5°C Wiatr: 7 km/h,

Kalendarz

imieniny: