Narodowy Spis Powszechny 2021

01.10.2021

Dziękujemy za Twój udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Od 1 kwietnia do 30 września br. (do godzimy 24:00) trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to badanie statystyczne realizowane jest raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie, zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, takich jak UE i ONZ. Spis powszechny to najważniejsze badanie i źródło danych, które pozwala zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spis powszechny obejmuje całą populację ludności i mieszkań danego kraju. Udział w tegorocznym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań był obowiązkowy. Jest to związane ze...czytaj więcej

Dziękujemy za Twój udział...
30.09.2021

30 września 2021 r. to ostatni dzień na spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Spisać będzie można się do godz. 24:00. Wybrane punkty spisowe będą działać tego dania do północy https://spis.gov.pl/punkty_otwarte_30_wrzesnia_2021/ Zapraszamy do spisywania się. Spis powszechny jest obowiązkowy, dlatego warto skorzystać i przyjść do punktu spisowego nie czekając do ostatniej godziny. Przypominamy, że spisać się również można: - przez Internet https://spis.gov.pl/, - telefonicznie dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora), - w punkcie spisowym: https://spis.gov.pl/punkty_otwarte_30_wrzesnia_2021/, - w mobilnym punkcie spisowym, informacje o ich działaniu dostępne są na stronach internetowych lokalnych mediów, wojewódzkich urzędów statystycznych, - w ponad 300...czytaj więcej

30 września 2021 r....
28.09.2021

Punkt spisowy

Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który dotyczy wszystkich mieszkańców naszego kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy, a za jego niewypełnienie przewidziana jest kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Wszyscy, którzy jeszcze nie wywiązali się z tego obowiązku, mogą wypełnić formularz spisowy samodzielnie na stronie: https://spis.gov.pl/. Wspomniany wyżej samospis internetowy jest podstawową i zarazem najwygodniejszą formą udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Aby z niej skorzystać, wystarczy posiadać komputer lub smartfon z dostępem do Internetu. Z myślą o wszystkich tych, którzy nie mają możliwości...czytaj więcej

Punkt spisowy
28.09.2021

Pomóż seniorowi spisać się bezpiecznie

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą urządzeń elektronicznych, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w trakcie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem. Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie się spisać poprzez formularz internetowy https://spis.gov.pl/ lub telefoniczne na infolinii spisowej 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora), zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie lub...czytaj więcej

Pomóż seniorowi spisać się...
02.09.2021

Spieszmy się spisać – został już tylko miesiąc!

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju. Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju. Samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie spis.gov.pl)  lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99)...czytaj więcej

Spieszmy się spisać –...
01.09.2021

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku, według stanu na dzień 31 marca 2021 r. Obowiązkiem spisowym objęte są: - osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania; - mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami. Metody przekazywania danych: - samodzielnie za pośrednictwem aplikacji internetowej na stronie internetowej GUS; https://spis.gov.pl/ - w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza...czytaj więcej

Ogłoszenie
16.08.2021

Spisz się jak najszybciej samodzielnie!

Czas na samodzielnie spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 masz do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz – nie czekaj do 30 września! Pamiętaj , że udział w spisie to twój obowiązek. Masz wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego: - Najszybciej i najwygodniej zrobisz to przez Internet. Wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to zajmie tylko kilka minut. - zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane, - odwiedź najbliższy urząd gminy i spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym w tym celu stanowisku. Pamiętaj masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz. Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą...czytaj więcej

Spisz się jak najszybciej...
16.08.2021

Nie spisałeś się przez Internet? Spisz się na infolinii spisowej!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września br. W spisie można wziąć udział na wiele sposobów. Podstawową i najwygodniejszą metodą przekazania danych spisowych dla respondentów jest wypełnienie formularza spisowego za pomocą aplikacji udostępnionej na stronie: https://spis.gov.pl/. Istnieje również możliwość spisania się w urzędzie gminy na specjalnie w tym celu utworzonym stanowisku komputerowym. Dla respondentów, którzy nie mają możliwości spisania się przez Internet lub udania się do urzędu gminy pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie – spis poprzez infolinię. Jak to zrobić? Wystarczy zadzwonić pod numer 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora). Połączysz się z konsultantem infolinii spisowej, z którym wypełnisz formularz spisowy. ...czytaj więcej

Nie spisałeś się przez...
29.07.2021

Nie spisałeś się przez Internet lub telefon? Spodziewaj się rachmistrza!

W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne.  Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej.  Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.  Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. W jaki sposób rachmistrz może się z nami skontaktować? W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz...czytaj więcej

Nie spisałeś się przez...
14.07.2021

Czy pamiętasz, że spis trwa do 30 września br.?

Przypominamy, że na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis trwa do 30 września br. Najdogodniejszą i obowiązkową formą udziału w spisie pozostaje samospis. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu, w domu lub gminnym punkcie spisowym. Nie odkładaj spisu na ostatnią chwilę. Obowiązku spisowego można dopełnić drogą internetową lub telefoniczną do momentu aż skontaktuje się z Tobą rachmistrz spisowy. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub odwiedzi nas w domu, zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań (art. 17a ust. 1-3) nie możesz odmówić mu przekazania danych. Przypominamy, że rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88...czytaj więcej

Czy pamiętasz, że spis...

Pogoda

21 października Temperatura: 15°C Wiatr: 6 km/h,

Kalendarz

imieniny: