Pozostałe

22.02.2024

Projekt AKCJA ZAWODOWA TRANSFORMACJA

JMM Sp. z o. o. zaprasza do udziału w projekcie pn. AKCJA ZAWODOWA TRANSFORMACJA realizowanym ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski 20212027. Do kogo skierowany...czytaj więcej

Projekt AKCJA ZAWODOWA TRANSFORMACJA
18.01.2024

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

Na podstawie informacji od TAURON Dystrybucja S.A. informuje, że w dniu 18.01.2024r. w godzinach od 10:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w miejscowościach: Laski...czytaj więcej

Przerwa w dostawie energii...
02.01.2024

Ogłoszenie

OGŁOSZENIEwyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym wsparcie rodziny poprzez prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Bolesławiu na podstawie art....czytaj więcej

Ogłoszenie
19.12.2023

Młody zawodnik ju-jitsu znów z sukcesami

W dniu 10.12.2023 na hali MOSIR Katowice przy ul. Alfreda 1 odbył się Puchar Polski w Ju-Jitsu Sportowym. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych U6, U8, U10, U12, U14, U16, U18,...czytaj więcej

Młody zawodnik ju-jitsu znów...
28.11.2023

Ogłoszenie

WÓJT GMINY BOLESŁAW ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym wsparcie rodziny poprzez prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Bolesławiuczytaj więcej

Ogłoszenie
27.09.2023

Najlepsi wędkarze z Pucharem Wójta

W minioną niedzielę na stawie numer trzy w Laskach odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Organizatorem zawodów było Gminne Koło PZW nr 119 „Bolesław”, a fundatorem pucharów...czytaj więcej

Najlepsi wędkarze z Pucharem...
27.09.2023

SPOTKANIE Z MISTRZEM

Oskar Drzewiecki – 11-letni zawodnik UKS Husaria Bolesław oraz Rio Grappling Dąbrowa Górnicza, który w połowie września zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu, przybył wraz z tatą do...czytaj więcej

SPOTKANIE Z MISTRZEM
20.09.2023

Europejski Dzień bez Samochodu

Zarząd Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu jako organizator komunikacji miejskiej na terenie gmin: Olkusz, Klucze, Bolesław, Bukowno, podobnie jak w roku ubiegłym angażuje się w Europejski Dzień bez...czytaj więcej

Europejski Dzień bez Samochodu
19.09.2023

Zawody sportowo-pożarnicze

W ubiegłą niedzielę, 17 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie odbył się powiatowy etap zawodów sportowo-pożarniczych, w którym udział wzięły drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu...czytaj więcej

Zawody sportowo-pożarnicze
18.09.2023

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław

16.09.2023r. na stawach w Podlipiu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjno-Wędkarskie „Podlipianie”. Zawody o puchar wójta co roku cieszą się dużym zainteresowaniem....czytaj więcej

Zawody wędkarskie o Puchar...
09.05.2023

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W Polsce świętujemy je uroczyście dokładnie między 1 maja, czyli Świętem Pracy, a 3 maja, czyli dniem upamiętniającymi uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Data ta nie jest jednak przypadkowa. W niegdysiejszych czasach to właśnie 2 maja obywatele mieli ponoć nakaz ściągania wywieszanych na Święto Pracy flag, aby nie został po nich ślad na Święcie Konstytucji.


W  majowy  wtorek w uroczystościach  przy Pomniku Wolności  w bolesławskim parku wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, a także mieszkańcy i zaproszeni goście. Jak co roku uroczystość była okazją do przypomnienia historycznego pochodzenia barw narodowych  i podkreślenia ich znaczenia dla tożsamości narodowej, jako symbolu niepodległego państwa i siły jednoczącej wszystkich Polaków. To przede wszystkim zaakcentował w swoich słowach Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński. 


Uroczystość uświetniły biało-czerwone kwiaty złożone przez przybyłe delegacje oraz patriotyczne melodie w wykonaniu Orkiestry Dętej ZGH „Bolesław” w Bukownie. 


W niepowtarzalny nastrój dnia świetnie wkomponowały się nietuzinkowe występy pod Pomnikiem Wolności dziewcząt z Małej Estrady oraz – już w dworze - program artystyczny „Mój kraj jest naj naj naj” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bolesławiu. Centrum Kultury ze współpracy z OSP w Bolesławiu przygotowało dla zebranych żołnierski poczęstunek.


Wiele osób w tym dniu pragnęło zamanifestować swój patriotyzm i podkreślić więź z własnym krajem. Najczęściej robi się to poprzez wywieszenie flagi narodowej na urzędach i domach prywatnych. Tak było i w tym roku. 


W Gminie Bolesław królowały biało-czerwone barwy.


Beata Bazan – Bagrowska
Zdjęcia: Angelika Czerny

Autor:

autor

Pogoda

26 lutego Temperatura: 5°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: