Pozostałe

10.07.2020

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania rurociąg produktowy Boronów-Trzebinia

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania Na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym (Dz.U.2019.630) oraz art. 61...czytaj więcej

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania...
07.07.2020

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ESDW) 2020

Zapraszam Państwa do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju (ESDW), który będzie trwał od 20 do 26 września 2020 r. Do udziału w tym wydarzeniu, którego celem jest promowanie Celów...czytaj więcej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju...
07.07.2020

Pochwal się pradziadkiem! Olkuszanie w Bitwie Warszawskiej 1920r.

W 2020r. przypada setna rocznica Bitwy Warszawskiej – siedemnastej najważniejszej bitwy w dziejach świata. W powstrzymanie pochodu bolszewików i obronienie polskiej niepodległości zaangażowani byli również żołnierze z ziemi olkuskiej. Aktualna...czytaj więcej

Pochwal się pradziadkiem! Olkuszanie...
02.07.2020

Bezpłatne szczepienia ochronne

Bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko meningokokom.czytaj więcej

Bezpłatne szczepienia ochronne
26.06.2020

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce. Kto może otrzymać pomoc?•    Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie,...czytaj więcej

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy...
25.06.2020

„Wstęp do e-commerce – zacznij sprzedawać online!”

Na szkoleniu: dowiedz się jak przygotować się do sprzedaży w Internecie poznasz sposoby na zwiększenie obrotów i zysków zyskasz praktyczną wiedzę „Wstęp do e-commerce – zacznij sprzedawać online!” to kurs...czytaj więcej

„Wstęp do e-commerce –...
25.06.2020

Pomoc PFRON dla zakładów aktywności zawodowej. Przykład z Konar w Małopolsce

Rekompensaty za okres przestoju w działalności ZAZ-u lub zmniejszenia przychodu z tej działalności oraz możliwość częściowego wykorzystania środków Zakładowego Funduszu Aktywności na wynagrodzenia dla pracowników czy zaspokojenie ich potrzeb bytowych...czytaj więcej

Pomoc PFRON dla zakładów...
24.06.2020

„Bitwa o wozy” – MSWiA sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

– W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w...czytaj więcej

„Bitwa o wozy” –...
19.06.2020

„GAZ-SYSTEM dla edukacji”

Kolejne komputery trafiły do szkół z naszej gminy. 19 czerwca 2020 roku dyrektorzy: Szkoły Podstawowej w Bolesławiu oraz Zespołów Przedszkolno – Szkolnych w Krzykawie i Podlipiu podpisali protokoły przekazania laptopów...czytaj więcej

„GAZ-SYSTEM dla edukacji”
19.06.2020

Obwieszczenie

OBWIESZCZENIE Wojewody Małopolskiego w sprawie wydania decyzji o udzieleniu pozwolenia na budowę inwestycji pn.: Budowa światłowodu (kanalizacji teletechnicznej) stanowiącego infrastrukturę towarzyszącą niezbędną do funkcjonowania gazociągu DN 1000 MOP 8,4 MPa...czytaj więcej

Obwieszczenie
28.05.2020

Fundusz Dróg Samorządowych w działaniu


27 maja 2020 r. została oddana do użytku przebudowana droga powiatowa w gminie Bolesław (powiat olkuski, województwo małopolskie). To jeden z wielu przykładów na dobrze funkcjonujący Fundusz Dróg Samorządowych. W latach 2019-2028 na ten cel rząd przeznaczy 36 mld zł. Dzięki budowie i modernizacji dróg samorządowych dzisiaj dynamicznie zmienia się oblicze dróg w wielu polskich gminach i powiatach.


- Rząd Pana Premiera Mateusza Morawieckiego walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Jednym z narzędzi tej walki jest Fundusz Dróg Samorządowych. Dzięki niemu przebudowywane są tysiące kilometrów dróg lokalnych. Przykładem jest droga powiatowa biegnąca przez gminę Bolesław w woj. małopolskim – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


W 2019 r. rząd wsparł inwestycje na drogach samorządowych kwotą 6 mld zł, zaś w 2020r. będzie to 3,2 mld zł. Są to rekordowe środki wsparcia dla inwestycji na drogach gminnych i powiatowych. Po pieniądze mogą też sięgać biedniejsze gminy i powiaty, ponieważ minimalny wkład własny samorządu do inwestycji wynosi zaledwie 20%.


- Oddane dzisiaj do użytku zmodernizowane drogi mają długość ok. 2,5 km. W całym kraju takich inwestycji są tysiące. Inwestujemy, aby poprawiała się jakość życia w każdym regionie naszego kraju. Wierzymy, że Polska jest jedna i powinna rozwijać się harmonijnie. Przejawem troski o zrównoważony rozwój naszego kraju jest m.in. Fundusz Dróg Samorządowych – dodał min. Adamczyk.


Umowę z wykonawcą robót modernizacyjnych dla drogi powiatowej w Bolesławiu podpisano w lipcu 2019r. Wartość zadania wyniosła ok. 8,5 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło niemal 3,5 mln zł.


W 2020r. wsparcie rządowe uzyska 2 297 inwestycji, w tym 623 na drogach powiatowych i 1 674 na drogach gminnych. Planowana jest budowa, przebudowa lub remont 3467 km dróg: 1708 km powiatowych i 1759 km gminnych. Na dofinansowanie zadań gminnych trafi 1474,3 mln zł, na zadania powiatowe przeznaczonych zostało 1269,6 mln zł, wartość dofinansowania zadań na drogach obronnych to 500 mln zł.

Autor:

autor

Pogoda

13 lipca Temperatura: 12°C Wiatr: 8 km/h,

Kalendarz

imieniny: