Pozostałe

22.01.2020

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej MAŁOPOLSCE!

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Od 1 stycznia 2020 roku wniosek dotyczący...czytaj więcej

System Obsługi Wsparcia finansowanego...
20.01.2020

„Równać Szanse 2020”

Ogólnopolski Konkurs Grantowym ogłoszony w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W Ogólnopolskim Konkursie Grantowym o dotacje do 40 000 zł...czytaj więcej

„Równać Szanse 2020”
20.01.2020

Zimowisko w Białym Dunajcu

Małopolska Izba Rolnicza prowadzi nabór na wyjazd na zimowisko do Białego Dunajca dla dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców jest w pełnym zakresie ubezpieczone w KRUS. Wyjazd odbędzie się w...czytaj więcej

Zimowisko w Białym Dunajcu
20.01.2020

„Bezpiecznie na wsi – nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Placówka Terenowa KRUS w Wolbromiu wzorem lat ubiegłych, mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz rozpowszechnienie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym, uprzejmie informuje, że Prezes Kasy Rolniczego...czytaj więcej

„Bezpiecznie na wsi –...
16.01.2020

V Konkurs na gadkę w ramach Miesiąca Języka Ojczystego

Zapraszamy do udziału w V Konkursie na gadkę, wydarzeniu będącym częścią Miesiąca Języka Ojczystego, organizowanym przez Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia (Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego). Udział polega...czytaj więcej

V Konkurs na gadkę...
14.01.2020

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: nowe źródło finansowania inicjatyw obywatelskich

Konferencją z udziałem przedstawicieli MSZ i Ambasady Norwegii, organizacji społecznych z Polski i krajów darczyńców zainaugurowany został dziś w Warszawie nowy program dotacyjny, którego celem jest wzmocnienie i rozwój społeczeństwa...czytaj więcej

Aktywni Obywatele – Fundusz...
14.01.2020

Badania ankietowe w województwie małopolskim

W 2020 r. Urząd Statystyczny w Krakowie będzie prowadził na terenie całego województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r....czytaj więcej

Badania ankietowe w województwie...
30.12.2019

Regulamin IV edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie wyborczym „WYBIERAM WYBORY”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148, z późn....czytaj więcej

Regulamin IV edycji ogólnopolskiego...
20.12.2019

Projekt „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik...czytaj więcej

Projekt „Kierunek Kariera” i...
19.12.2019

Podsumowanie Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym w sezonie 2019

W dniu 7.12.2019 podczas turnieju Otwartych Mistrzostw Śląska w Ju-Jitsu Sportowym  w Katowicach odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym w sezonie 2019. W cyklu rozegrano...czytaj więcej

Podsumowanie Ogólnopolskiej Ligi Dzieci...
19.09.2019

JUROMANIA – Odkryj królestwo Jury!O tym, że żaden z istniejących w Polsce szlaków kulturowych nie może się równać ze Szlakiem Orlich Gniazd pod względem wieku, rozpoznawalności, czy uroku, wiemy wszyscy. To, co go wyróżnia to harmonia pomiędzy kulturą a naturą, historią a przyrodą, aktywnością a wyciszeniem, edukacją 


a zabawą, której w takiej skali i w takim wydaniu trudno znaleźć nawet poza granicami naszego kraju. Obecnie szlak to nie tylko zamki, to również wyjątkowe krajobrazy, a także wielka przestrzeń dla różnego rodzaju atrakcji i aktywności, których oferta jest niezwykle szeroka: od rozrywki i zabawy, przez kulturę, edukację, aż po sportowe emocje i odpoczynek, czy zadumę na łonie przyrody. Teraz piękno tego unikatowego szlaku możemy odkrywać w całej jego okazałości podczas kolejnej edycji JUROMANII – czyli organizowanego przez Województwa Małopolskie i Śląskie – Święta Szlaku Orlich Gniazd.


Tegoroczna JUROMANIA odbędzie się w dniach 20-22 września. Liczni partnerzy zaangażowani w organizację tego przedsięwzięcia, w tym m.in. jurajskie samorządy lokalne, zarządcy obiektów zamkowych, liczne organizacje pozarządowe oraz lokalni przedsiębiorcy przygotowali szereg atrakcji i niespodzianek, które doskonale podkreślą wyjątkowość, piękno oraz tradycję szlaku. Program wydarzenia został opracowany w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie – od pokazów kunsztu rycerskiego, średniowiecznych rekonstrukcji, pokazów historycznych i tanecznych, warsztatów, stanowisk historycznych rzemiosł, prezentacji kuchni regionalnej, koncertów, rozgrywek sportowych, rajdów, aż po loty balonem. Wydarzenia odbywać się będą w blisko 25 lokalizacjach na terenie województw małopolskiego i śląskiego. W Małopolsce w ramach święta zapraszają Zamek Pieskowa Skała, Zamek Rabsztyn, Zamek Tenczyn w Rudnie, Zamek w Korzkwi oraz w Zamek Bydlinie. Liczne atrakcje i aktywności zaplanowane zostały także, m.in. na Pustyni Błędowskiej, w Olkuszu, w Pstrągu Ojcowskim, czy w Osadzie Młynarskiej Boroniówka. Kulminacyjnym wydarzeniem tegorocznej edycji JUROMANII będzie uroczysta gala koncertowa, która odbędzie się 21 września na Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu.


Informacje dotyczące święta, jak również szczegółowy program wydarzeń w poszczególnych lokalizacjach dostępne są na stronie internetowej www.juromania.pl, www.fb.com/Juromania/. Organizatorem wydarzenia są Województwa Małopolskie i Śląskie.


Pierwsza edycjaświęta odbyła się 22 września 2018 r. Uczestniczyło w niej blisko 20 tysięcy osób.

Autor:

autor

Pogoda

29 stycznia Temperatura: 1°C Wiatr: 15 km/h,

Kalendarz

imieniny: