Pozostałe

22.02.2024

Projekt AKCJA ZAWODOWA TRANSFORMACJA

JMM Sp. z o. o. zaprasza do udziału w projekcie pn. AKCJA ZAWODOWA TRANSFORMACJA realizowanym ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski 20212027. Do kogo skierowany...czytaj więcej

Projekt AKCJA ZAWODOWA TRANSFORMACJA
18.01.2024

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

Na podstawie informacji od TAURON Dystrybucja S.A. informuje, że w dniu 18.01.2024r. w godzinach od 10:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w miejscowościach: Laski...czytaj więcej

Przerwa w dostawie energii...
02.01.2024

Ogłoszenie

OGŁOSZENIEwyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym wsparcie rodziny poprzez prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Bolesławiu na podstawie art....czytaj więcej

Ogłoszenie
19.12.2023

Młody zawodnik ju-jitsu znów z sukcesami

W dniu 10.12.2023 na hali MOSIR Katowice przy ul. Alfreda 1 odbył się Puchar Polski w Ju-Jitsu Sportowym. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych U6, U8, U10, U12, U14, U16, U18,...czytaj więcej

Młody zawodnik ju-jitsu znów...
28.11.2023

Ogłoszenie

WÓJT GMINY BOLESŁAW ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym wsparcie rodziny poprzez prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Bolesławiuczytaj więcej

Ogłoszenie
27.09.2023

Najlepsi wędkarze z Pucharem Wójta

W minioną niedzielę na stawie numer trzy w Laskach odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Organizatorem zawodów było Gminne Koło PZW nr 119 „Bolesław”, a fundatorem pucharów...czytaj więcej

Najlepsi wędkarze z Pucharem...
27.09.2023

SPOTKANIE Z MISTRZEM

Oskar Drzewiecki – 11-letni zawodnik UKS Husaria Bolesław oraz Rio Grappling Dąbrowa Górnicza, który w połowie września zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu, przybył wraz z tatą do...czytaj więcej

SPOTKANIE Z MISTRZEM
20.09.2023

Europejski Dzień bez Samochodu

Zarząd Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu jako organizator komunikacji miejskiej na terenie gmin: Olkusz, Klucze, Bolesław, Bukowno, podobnie jak w roku ubiegłym angażuje się w Europejski Dzień bez...czytaj więcej

Europejski Dzień bez Samochodu
19.09.2023

Zawody sportowo-pożarnicze

W ubiegłą niedzielę, 17 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie odbył się powiatowy etap zawodów sportowo-pożarniczych, w którym udział wzięły drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu...czytaj więcej

Zawody sportowo-pożarnicze
18.09.2023

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław

16.09.2023r. na stawach w Podlipiu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjno-Wędkarskie „Podlipianie”. Zawody o puchar wójta co roku cieszą się dużym zainteresowaniem....czytaj więcej

Zawody wędkarskie o Puchar...
30.11.2022

Kolejne sukcesy Oskara Drzewieckiego

26 listopada 2022 roku w Hali Sportowej przy ZS nr 2 w Katowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu pod patronatem Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego.

W zawodach starowało 783 zawodników z 72 klubów. Łącznie na 8 polach walki stoczono 970 pojedynków w kilku konkurencjach: FIGHTING, FIGHTING BEZ I FAZY, NE-WAZA, NE-WAZA NO GI, DUO-SYSTEM.


Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu Sportowym mają na celu wyłonienie reprezentacji Polski w Ju-Jitsu Sportowym, która w roku 2023 będzie miała prawo do startu w zawodach międzynarodowych pod egidą JJIF oraz Europejskiej Federacji Ju-Jitsu. Kolejna eliminacja będzie miała miejsce podczas Otwartych Mistrzostw Śląska, które odbędą się 15.01.2023 roku w Mysłowicach .


Podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski w Ju-jitsu uczestnikom zawodów i kibicom został przedstawiony skład Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego.


Gminę Bolesław reprezentował  podczas turnieju zawodnik UKS Husaria Bolesław Oskar Drzewiecki, który po ciężkich pojedynkach wywalczył:


Mistrzostwo Polski (I miejsce - Fighting (U12) - kat. +50 kg)

– II miejsce - Ne waza No Gi (U12) - kat. +50 kg

– IV miejsce - Ne waza (U12) - kat. +50 kg


To już kolejny w tym miesiącu ważny turniej Oskara. 3 listopada wystartował on w ostatnim w tym roku punktowanym turnieju: Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu, gdzie zdobył: II miejsce - Fighting (U12) - kat. +50 kg i II miejsce - Ne waza (U12) - kat. +50 kg.


W rocznej punktacji końcowej Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju- Juitsu Sportowym Oskar uzyskał najwyższą liczbę punktów Ne waza (U12) - kat. +50 kg. Rozdanie nagród za udział w lidze zaplanowane jest na styczeń. Wtedy też odbędzie się kolejny turniej: Otwarte Mistrzostwa Śląska.


Autor:

autor

Pogoda

26 lutego Temperatura: 5°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: