Pozostałe

13.03.2023

Targi Pracy w Olkuszu

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu zaprasza na Powiatowe Targi Pracy w Olkuszu 27 marca 2023 r. w godz. 10.00-12.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu.   Adresatami tego...czytaj więcej

Targi Pracy w Olkuszu
16.02.2023

Działaj lokalnie – skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej akcji Masz Głos!

Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych...czytaj więcej

Działaj lokalnie – skorzystaj...
13.02.2023

OŚRODKA WSPARCIA I TESTÓW dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin

W imieniu organizatorów informujemy o oficjalnym otwarciu „OŚRODKA WSPARCIA I TESTÓW dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin”, które odbędzie się 16 lutego 2023 r. o godz. 10:00 w Centrum...czytaj więcej

OŚRODKA WSPARCIA I TESTÓW...
13.02.2023

Ogłoszenie

OGŁOSZENIEO ZAKUPIE LASU LUB GRUNTU DO ZALESIENIA Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chrzanów jest zainteresowane zakupem lasów lub gruntów możliwych do zalesienia. Chętnie zakupimy działki położone w bezpośrednim sąsiedztwie...czytaj więcej

Ogłoszenie
13.02.2023

500+

Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie...czytaj więcej

500+
09.02.2023

Ostatnie pożegnanie Wojciecha Nerębskiego

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci. Wisława Szymborska Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 27 stycznia 2023 roku w Krakowie zmarł ppłk prof. dr hab. Wojciech Narębski, który...czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie Wojciecha Nerębskiego
09.02.2023

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

Na podstawie informacji od TAURON Dystrybucja S.A. informuje, że w dniu 13.02.2023r. w godzinach od 9:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w miejscowościach: Bolesław...czytaj więcej

Przerwa w dostawie energii...
08.02.2023

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

Na podstawie informacji od TAURON Dystrybucja S.A. informuje, że w dniu 09.02.2023r. w godzinach od 10:00 do 13:00 nastąpi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej u odbiorców zamieszkałych w miejscowościach: Laski...czytaj więcej

Przerwa w dostawie energii...
20.01.2023

Oskar Drzewiecki znów na podium

15 stycznia 2023 roku zawodnik UKS Husaria w Bolesław, Oskar Drzewiecki wystartował w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ju-Jitsu Sportowym w Mysłowicach. Było to największe sportowe wydarzenie na Śląsku w tej...czytaj więcej

Oskar Drzewiecki znów na...
11.01.2023

Ogłoszenie

Wójt Gminy Bolesław ogłasza nabór kart projektów w celu złożenia przez Gminę Bolesław wniosku o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytkówczytaj więcej

Ogłoszenie
30.11.2022

Kolejne sukcesy Oskara Drzewieckiego

26 listopada 2022 roku w Hali Sportowej przy ZS nr 2 w Katowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu pod patronatem Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego.

W zawodach starowało 783 zawodników z 72 klubów. Łącznie na 8 polach walki stoczono 970 pojedynków w kilku konkurencjach: FIGHTING, FIGHTING BEZ I FAZY, NE-WAZA, NE-WAZA NO GI, DUO-SYSTEM.


Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu Sportowym mają na celu wyłonienie reprezentacji Polski w Ju-Jitsu Sportowym, która w roku 2023 będzie miała prawo do startu w zawodach międzynarodowych pod egidą JJIF oraz Europejskiej Federacji Ju-Jitsu. Kolejna eliminacja będzie miała miejsce podczas Otwartych Mistrzostw Śląska, które odbędą się 15.01.2023 roku w Mysłowicach .


Podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski w Ju-jitsu uczestnikom zawodów i kibicom został przedstawiony skład Polskiego Związku Ju-Jitsu Sportowego.


Gminę Bolesław reprezentował  podczas turnieju zawodnik UKS Husaria Bolesław Oskar Drzewiecki, który po ciężkich pojedynkach wywalczył:


Mistrzostwo Polski (I miejsce - Fighting (U12) - kat. +50 kg)

– II miejsce - Ne waza No Gi (U12) - kat. +50 kg

– IV miejsce - Ne waza (U12) - kat. +50 kg


To już kolejny w tym miesiącu ważny turniej Oskara. 3 listopada wystartował on w ostatnim w tym roku punktowanym turnieju: Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu, gdzie zdobył: II miejsce - Fighting (U12) - kat. +50 kg i II miejsce - Ne waza (U12) - kat. +50 kg.


W rocznej punktacji końcowej Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju- Juitsu Sportowym Oskar uzyskał najwyższą liczbę punktów Ne waza (U12) - kat. +50 kg. Rozdanie nagród za udział w lidze zaplanowane jest na styczeń. Wtedy też odbędzie się kolejny turniej: Otwarte Mistrzostwa Śląska.


Autor:

autor

Pogoda

25 marca Temperatura: 10°C Wiatr: 11 km/h,

Kalendarz

imieniny: