Pozostałe

02.08.2022

Informacja

Oddział Małopolski PFRON przypomina, że wśród realizowanych przez nas obecnie programów skierowanych do osób indywidualnych są m.in. „Aktywny samorząd” oraz „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub...czytaj więcej

Informacja
20.07.2022

AGROPROMOCJA 2022

- powraca największa wystawa rolnicza w Małopolsce Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego informuje, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powraca AGROPROMOCJA - największa cykliczna wystawa rolnicza w Małopolsce - w tym...czytaj więcej

AGROPROMOCJA 2022
20.06.2022

Wymiana wodomierzy

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Olkuszu informuje, iż od dnia 16.05.2022r. rozpoczęła się realizacja sukcesywnej wymiany użytkowanych obecnie wodomierzy głównych na wodomierze ze zdalnym odczytem,...czytaj więcej

Wymiana wodomierzy
10.06.2022

Nabór do MRK II kadencji

1 czerwca 2022 r. ruszył nabór Kandydatów do Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska. Do udziału w naborze zapraszamy młodych ludzi, którym bliskie są zagadnienia związane z...czytaj więcej

Nabór do MRK II...
25.05.2022

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania działań w zakresie integracji oraz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnychczytaj więcej

Ogłoszenie
16.05.2022

Zawodnik UKS Husaria odniósł kolejny sukces

7 maja 2022 roku Oskar Drzewiecki, zawodnik trenujący w UKS Husaria w  Bolesławiu oraz Polskiej Federacji Ju-Jitsu i Kobudo w Jaworznie, wystartował  w Pucharze Polski Ju-Jitsu, który tym razem odbył się...czytaj więcej

Zawodnik UKS Husaria odniósł...
06.05.2022

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE wyniku otwartego konkursu ofert na wybór operatora, który zleci realizację całości zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,...czytaj więcej

Ogłoszenie
15.04.2022

Aplikacja Nadleśnictwa Olkusz

Wiosna nabiera kolorów, pogoda coraz częściej skłania do wycieczek w teren – a Nadleśnictwo Olkusz zachęca do pobrania i korzystania z nowej aplikacji turystycznej, którą właśnie oddało użytkownikom. Bezpłatna aplikacja...czytaj więcej

Aplikacja Nadleśnictwa Olkusz
25.02.2022

Wsparcie organizacji pozarządowych

Szanowni Państwo, realizując projekt Kierunek Kariera, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie organizuje cykliczne zdalne spotkania i webinaria dla lokalnych liderów. Serdecznie zapraszamy na kolejne w tym roku wydarzenie – tym...czytaj więcej

Wsparcie organizacji pozarządowych
22.02.2022

Kolejny sukces Oskara

W dniach 23.01.2022 roku i 13.02.2022 roku w hali MOSiR w Katowicach odbyły się dwa pierwsze z zaplanowanych ośmiu turniejów klasyfikacyjnych z cyklu Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu...czytaj więcej

Kolejny sukces Oskara
25.08.2021

Konkurs fotograficzny „Skarby Małopolski”

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do udziału w 21. edycji konkursu fotograficznego pt. „Skarby Małopolski”. Edycja 2021/2022 będzie przebiegała pod hasłem STREET PHOTO of MAŁOPOLSKA.


Tematem konkursu jest Małopolska zaprezentowana w tak zwanej „fotografii ulicznej”. Nadchodząca edycja będzie inna niż dotychczasowe: realizowana będzie w cyklu dwuletnim (2021-2022), od września 2021 r. do sierpnia 2022 r.


Celem konkursu jest propagowanie walorów Małopolski poprzez jeden z najpopularniejszych gatunków fotografii - STREET PHOTO - sposobu fotografowania mającego obecnie wielu entuzjastów. Zdjęcia wykonywane przez fotografów powinny zarejestrować sytuację, ulotne chwile i wzbudzić w odbiorcach pozytywne emocje. Fotografie mogą mieć charakter żartobliwy, ironiczny ale także ukazywać zadumę czy nostalgię. Zgłoszone na konkurs prace mają być związane z Małopolską.


Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach: dokument i fotografia artystyczna. Uczestnik będzie mógł złożyć prace w obu kategoriach lub w jednej. W każdej z kategorii będzie można zgłosić pojedynczą pracę lub cykl, składający się z dowolnej ilości fotografii (maks. 6 prac.)


Publikacja regulaminu konkursu nastąpi we wrześniu 2021 r. Prace będzie można nadsyłać do 16 sierpnia 2022 r. Podsumowanie konkursu i prezentacja nagrodzonych fotografii planowana jest na wrzesień 2022 r.


Konkurs przeprowadzany jest przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu od 2001 r. i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Najlepsze prace tej edycji zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu w 2022 r.  


Więcej informacji na: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Autor:

autor

Pogoda

14 sierpnia Temperatura: 16°C Wiatr: 6 km/h,

Kalendarz

imieniny: