Pozostałe

12.01.2022

Konkurs „Razem dla Seniorów”

Kancelaria Prezydencka poinformowała o organizowanym Konkursie „Razem dla Seniorów” pod Honorowym Patronatem Pani Agaty Kornhauser–Dudy, Małżonki Prezydenta RP. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie najcenniejszych inicjatyw na rzecz seniorów realizowanych...czytaj więcej

Konkurs „Razem dla Seniorów”
11.01.2022

Powrót do zdrowia, powrót do pracy!

Projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” jest realizowany przez PFRON we współpracy z ZUS i CIOP. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający...czytaj więcej

Powrót do zdrowia, powrót...
28.12.2021

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE o wyłożeniu do publicznej wiadomości: „Projektu Planu Urządzenia Lasu” Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach zawiadamia, iż w dniach od 22 grudnia 2021 roku do 11 stycznia 2022 roku w...czytaj więcej

Ogłoszenie
13.12.2021

O nowo budowanej obwodnicy Bolesławia

Temat konieczności budowy drogi, która znacznie zmniejszyłaby natężenie ruchu, szczególnie ciężarowego, w centrum Bolesławia oraz tzw. „Ćmielówce”, ułatwiłaby dojazd do firm w Bukownie bez stwarzania uciążliwości dla mieszkańców Bolesławia oraz...czytaj więcej

O nowo budowanej obwodnicy...
13.12.2021

Utalentowany zawodnik Ju-Jitsu z wizytą u wójta

Zawodnik UKS Husaria Bolesław Oskar Drzewiecki, który na początku grudnia 2021 roku zdobył tytuł Mistrza Śląska - Fighting (U12) - kat. +50 kg, III miejsce w kategorii Ne waza (U12)...czytaj więcej

Utalentowany zawodnik Ju-Jitsu z...
13.12.2021

Droga serwisowa na ostatniej prostej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kończy prace na drodze serwisowej wzdłuż DK 94, biegnącej od ul. Osadowej w Bolesławiu do ul. Wspólnej w Olkuszu. Dotychczasowa droga, jeszcze niedawno zaniedbana...czytaj więcej

Droga serwisowa na ostatniej...
07.12.2021

Mistrz Śląska w Ju-Jitsu z Bolesławia

W dniach 4-5 grudnia 2021 roku zawodnicy Polskiej Federacji Ju-Jitsu i Kobudo oraz UKS HUSARIA Bolesław wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Śląska Ju-Jitsu w Katowicach. Gminę Bolesław reprezentował zawodnik UKS Husaria...czytaj więcej

Mistrz Śląska w Ju-Jitsu...
06.12.2021

Gminny Mikołaj z wizytą u najmłodszych

6 grudnia 2021r. Mikołaj odwiedził dzieci w Przedszkolach: w Bolesławiu, Krzykawie, Podlipiu, Laskach oraz w Klubie Dziecięcym „Leśna Kraina”. Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński wraz z sołtys Bolesławia Stefanią Pichlak...czytaj więcej

Gminny Mikołaj z wizytą...
23.11.2021

Podsumowanie

Podsumowanie pracy Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru dla Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie 15 października 2021 r. na wawelskim wzgórzu prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik Sił Zbrojnych, wręczył sztandar dla Oddziału Żandarmerii...czytaj więcej

Podsumowanie
18.11.2021

Co powinieneś wiedzieć o podleganiu ubezpieczeniom społecznym gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą

Co powinieneś wiedzieć o podleganiu ubezpieczeniom społecznym gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą – warunki, uprawnienia, ulgi, skutki”. Szkolenie poprowadzimy za pomocą platformy Webex. Termin: wtorek, 23 listopada w godz. 9:00 - 11:00...czytaj więcej

Co powinieneś wiedzieć o...
12.01.2022

Konkurs „Razem dla Seniorów”

Kancelaria Prezydencka poinformowała o organizowanym Konkursie „Razem dla Seniorów” pod Honorowym Patronatem Pani Agaty Kornhauser–Dudy, Małżonki Prezydenta RP. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie najcenniejszych inicjatyw na rzecz seniorów realizowanych przez osoby prywatne i instytucje na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim, a co więcej będzie organizowany corocznie.


Konkurs rozstrzygany jest w co najmniej 3 kategoriach:

- Młodzi Seniorom;

- Seniorzy Seniorom;

- Organizacja, Instytucja, Podmiot gospodarczy – Biznes dla Seniorów.


Wręczenie nagród i dyplomów odbywać się będzie każdego roku podczas uroczystej gali, w terminie przypadającym między 1 października (tj. Międzynarodowym Dniem Osób Starszych), a 14 listopada (tj. Ogólnopolskim Dniem Seniora i Światowym Dniem Seniora).


Uczestnikami konkursu mogą być: organizacje, instytucje, osoby prawne lub osoby fizyczne.


Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nadesłanie formularza rekomendacji (dostępny na stronie: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/razem-dla--seniorow) lub zgłoszenia pisemnego zawierającego następujące dane: nazwa zgłaszającego rekomendację, nazwa kandydata, dane kontaktowe, opis działalności na rzecz osób starszych wraz z uzasadnieniem przyznania nagrody, zgoda kandydata na udział w Konkursie oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora Konkursu wraz z wykorzystaniem wizerunku w celach promocji Konkursu i jego realizacji.

Rekomendacje należy przedłożyć do 31 marca 2022r. na adres: Biuro Dialogu i Korespondencji Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa z dopiskiem: Konkurs „Razem dla Seniorów”.

Więcej informacji o konkursie pod adresem: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/razem-dla--seniorow

Autor:

autor

Pogoda

17 stycznia Temperatura: -1°C Wiatr: 17 km/h,

Kalendarz

imieniny: