Pozostałe

06.12.2021

Gminny Mikołaj z wizytą u najmłodszych

6 grudnia 2021r. Mikołaj odwiedził dzieci w Przedszkolach: w Bolesławiu, Krzykawie, Podlipiu, Laskach oraz w Klubie Dziecięcym „Leśna Kraina”. Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński wraz z sołtys Bolesławia Stefanią Pichlak...czytaj więcej

Gminny Mikołaj z wizytą...
02.12.2021

Droga serwisowa na ostatniej prostej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kończy prace na drodze serwisowej wzdłuż DK 94, biegnącej od ul. Osadowej w Bolesławiu do ul. Wspólnej w Olkuszu. Dotychczasowa droga, jeszcze niedawno zaniedbana...czytaj więcej

Droga serwisowa na ostatniej...
23.11.2021

Podsumowanie

Podsumowanie pracy Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru dla Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie 15 października 2021 r. na wawelskim wzgórzu prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik Sił Zbrojnych, wręczył sztandar dla Oddziału Żandarmerii...czytaj więcej

Podsumowanie
18.11.2021

Co powinieneś wiedzieć o podleganiu ubezpieczeniom społecznym gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą

Co powinieneś wiedzieć o podleganiu ubezpieczeniom społecznym gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą – warunki, uprawnienia, ulgi, skutki”. Szkolenie poprowadzimy za pomocą platformy Webex. Termin: wtorek, 23 listopada w godz. 9:00 - 11:00...czytaj więcej

Co powinieneś wiedzieć o...
16.11.2021

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2021r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości przy Pomniku Wolności w bolesławskim parku odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r. W tym szczególnym i...czytaj więcej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
09.11.2021

Dyżur telefoniczny

Zapraszamy na dyżur telefoniczny: O czym powinieneś wiedzieć, gdy zamierzasz ubiegać się o przyznanie renty socjalnej. Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – otrzymuj świadczenia na konto. Termin: środa, 10 listopada 2021 r., godz.: 9:00 -...czytaj więcej

Dyżur telefoniczny
08.11.2021

Remont Nawierzchni na DK94

GDDKiA Rejon w Krakowie informuje, że w dniu 08.11.2021r rozpocznie się remont nawierzchni na DK 94 w miejscowości Bolesław na odcinku w km 291+755-289+948 jezdnia lewa (kierunek na Bytom). Remont...czytaj więcej

Remont Nawierzchni na DK94
28.10.2021

Rozstrzygnięcie pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład – Gmina Bolesław ze wsparciem

W pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład Gmina Bolesław otrzyma bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 3 003 900,00 zł. Środki te zostaną przeznaczone na modernizację energetyczną 2...czytaj więcej

Rozstrzygnięcie pierwszej edycji Programu...
26.10.2021

Kolejny sukces Oskara

W dniu 16.10.2021 na hali Mosir Katowice przy ul. Alfreda 1 odbył się piąty turniej z cyklu Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym sezon 2021. Z zachowaniem wszelkich...czytaj więcej

Kolejny sukces Oskara
16.11.2021

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2021r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości przy Pomniku Wolności w bolesławskim parku odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r. W tym szczególnym i ważnym dla każdego Polaka dniu oddaliśmy szacunek wszystkim, którzy nie zawahali się oddać życia dla odzyskania wolności Ojczyzny. 


O godzinie dwunastej wspólnie z Orkiestrą ZGH „Bolesław” w Bukownie odśpiewaliśmy hymn narodowy. 


Następnie zabrał głos Krzysztof Dudziński - Wójt Gminy Bolesław, który zwrócił uwagę, że odzyskanie niepodległości w 1918r. to dla Polaków powód do dumy, ale też zobowiązanie, by o tym wydarzeniu pamiętać, bo jak powiedział Józef Piłsudski: „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Wolność należy szanować i chronić, bo łatwo ją stracić. Dziś z niepokojem spoglądamy na nasze granice. Obyśmy nigdy nie musieli o nie walczyć jak kiedyś nasi przodkowie. Cieszmy się zatem wolnością i pielęgnujmy ją. 


Po wystąpieniu wójta władze samorządowe gminy i powiatu oraz przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym pochodzących z naszej gminy poległych w walkach o Niepodległą. Uroczystość uświetniła Orkiestra ZGH „Bolesław” (która oprócz hymnu narodowego odegrała wiązankę pieśni patriotycznych), poczty sztandarowe oraz zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. 


Obchody tegorocznego święta ze względu na trwającą pandemię były wyjątkowe, bo odbywały się na wolnym powietrzu. Piękna pogoda i wyjątkowa okoliczność przyciągnęły nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale i gości. 


Miłym akcentem było wręczenie nagród uczniom szkół podstawowych z terenu gminy, którzy wzięli udział w dwóch konkursach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Dam i Kawalerów Orderu Św. Stanisława z siedzibą w Będzinie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Bolesław: Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Stowarzyszenia oraz konkursu historycznego pn. „Pomniki Pamięci Narodowej i ich bohaterowie na terenie Gminy Bolesław”. 


Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetnił koncert zespołu Kantare, a zakończył żołnierski poczęstunek.


Beata Bazan-Bagrowska

Autor:

autor

Pogoda

6 grudnia Temperatura: 0°C Wiatr: 7 km/h,

Kalendarz

imieniny: