Pozostałe

28.11.2023

Ogłoszenie

WÓJT GMINY BOLESŁAW ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym wsparcie rodziny poprzez prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Bolesławiuczytaj więcej

Ogłoszenie
27.09.2023

Najlepsi wędkarze z Pucharem Wójta

W minioną niedzielę na stawie numer trzy w Laskach odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Organizatorem zawodów było Gminne Koło PZW nr 119 „Bolesław”, a fundatorem pucharów...czytaj więcej

Najlepsi wędkarze z Pucharem...
27.09.2023

SPOTKANIE Z MISTRZEM

Oskar Drzewiecki – 11-letni zawodnik UKS Husaria Bolesław oraz Rio Grappling Dąbrowa Górnicza, który w połowie września zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu, przybył wraz z tatą do...czytaj więcej

SPOTKANIE Z MISTRZEM
20.09.2023

Europejski Dzień bez Samochodu

Zarząd Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu jako organizator komunikacji miejskiej na terenie gmin: Olkusz, Klucze, Bolesław, Bukowno, podobnie jak w roku ubiegłym angażuje się w Europejski Dzień bez...czytaj więcej

Europejski Dzień bez Samochodu
19.09.2023

Zawody sportowo-pożarnicze

W ubiegłą niedzielę, 17 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie odbył się powiatowy etap zawodów sportowo-pożarniczych, w którym udział wzięły drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu...czytaj więcej

Zawody sportowo-pożarnicze
18.09.2023

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław

16.09.2023r. na stawach w Podlipiu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjno-Wędkarskie „Podlipianie”. Zawody o puchar wójta co roku cieszą się dużym zainteresowaniem....czytaj więcej

Zawody wędkarskie o Puchar...
18.09.2023

Mamy złoto - Oskar Drzewiecki został Mistrzem Świata w Ju-Jitsu

Oskar Drzewiecki – utytułowany zawodnik UKS Husaria Bolesław oraz Rio Grappling Dąbrowa Górnicza, trenujący Ju-Jitsu, zdobył Mistrzostwo Świata w zawodach w Podgoricy w Czarnogórze. Młody zawodnik, uczęszczający do Szkoły Podstawowej...czytaj więcej

Mamy złoto - Oskar...
13.09.2023

Zaproszenie Koncert

Proboszcz Parafii pw. Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła ks. Sylwester Kulka oraz Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński mają zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert, który odbędzie się24 września br. o...czytaj więcej

Zaproszenie Koncert
08.09.2023

STOWARZYSZENIE STRAŻ OCHRONY PRZYRODY od lutego 2022 roku działa w naszej gminie

Straż Ochrony Przyrody to społeczna organizacja powołana w celu propagowania idei ochrony przyrody. Obecnie ma status stowarzyszenia i jest organizacją pozarządową, która prowadzi działalność pożytku publicznego. Jego godło to stylizowany...czytaj więcej

STOWARZYSZENIE STRAŻ OCHRONY PRZYRODY...
29.08.2023

Informacja

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu w związku z wystąpieniem przypadków zachorowania na legionelozę w naszym kraju informuje, iż na terenie powiatu olkuskiego prowadzone są działania prewencyjne w celu zminimalizowania...czytaj więcej

Informacja
09.02.2023

Ostatnie pożegnanie Wojciecha Nerębskiego
Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci.

Wisława Szymborska


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 27 stycznia 2023 roku w Krakowie zmarł ppłk prof. dr hab. Wojciech Narębski, który wielokrotnie gościł w naszej gminie podczas uroczystości związanych z obchodami rocznicy bitwy pod Krzykawką i bohaterskiej śmierci płka Francesco Nullo.


Uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy i zaplanowane zostały na 11 lutego 2023 r. Rozpocznie je msza święta żałobna o godz. 10.00, w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Następnie na cmentarzu w Grębałowie nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.


Ppłk prof. dr hab. Wojciech Narębski był wybitnym geologiem, wieloletnim członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Geologicznego i działaczem Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego.

Był też ostatnim krakowskim żołnierzem 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława

Andersa, weteranem kampanii włoskiej i uczestnikiem bitwy o Monte Cassino, Ankonę oraz Bolonię, a także towarzyszem broni niedźwiedzia Wojtka.

W naszej pamięci Wojciech Narębski pozostanie jako niezwykle życzliwy, pogodny i ciepły człowiek, który - z właściwą sobie skromnością – zajmująco opowiadał o swoim życiu i pasjach.

Niech spoczywa w pokoju.Autor:

autor

Pogoda

30 listopada Temperatura: 2°C Wiatr: 19 km/h,

Kalendarz

imieniny: