Pozostałe

07.02.2020

„Wapnowanie - gleba i plony naturalnie lepsze”

Kopalnia Wapienia „Czatkowice” sp. z o. o. i Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach organizuje bezpłatne Spotkanie szkoleniowe pt. „Wapnowanie — gleba i plony naturalnie lepsze”, które odbędzie się w...czytaj więcej

„Wapnowanie - gleba i...
06.02.2020

Projekt „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących!

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik...czytaj więcej

Projekt „Kierunek Kariera” i...
22.01.2020

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON w całej MAŁOPOLSCE!

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Od 1 stycznia 2020 roku wniosek dotyczący...czytaj więcej

System Obsługi Wsparcia finansowanego...
20.01.2020

„Równać Szanse 2020”

Ogólnopolski Konkurs Grantowym ogłoszony w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W Ogólnopolskim Konkursie Grantowym o dotacje do 40 000 zł...czytaj więcej

„Równać Szanse 2020”
20.01.2020

Zimowisko w Białym Dunajcu

Małopolska Izba Rolnicza prowadzi nabór na wyjazd na zimowisko do Białego Dunajca dla dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców jest w pełnym zakresie ubezpieczone w KRUS. Wyjazd odbędzie się w...czytaj więcej

Zimowisko w Białym Dunajcu
20.01.2020

„Bezpiecznie na wsi – nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Placówka Terenowa KRUS w Wolbromiu wzorem lat ubiegłych, mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz rozpowszechnienie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym, uprzejmie informuje, że Prezes Kasy Rolniczego...czytaj więcej

„Bezpiecznie na wsi –...
16.01.2020

V Konkurs na gadkę w ramach Miesiąca Języka Ojczystego

Zapraszamy do udziału w V Konkursie na gadkę, wydarzeniu będącym częścią Miesiąca Języka Ojczystego, organizowanym przez Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia (Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego). Udział polega...czytaj więcej

V Konkurs na gadkę...
14.01.2020

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: nowe źródło finansowania inicjatyw obywatelskich

Konferencją z udziałem przedstawicieli MSZ i Ambasady Norwegii, organizacji społecznych z Polski i krajów darczyńców zainaugurowany został dziś w Warszawie nowy program dotacyjny, którego celem jest wzmocnienie i rozwój społeczeństwa...czytaj więcej

Aktywni Obywatele – Fundusz...
14.01.2020

Badania ankietowe w województwie małopolskim

W 2020 r. Urząd Statystyczny w Krakowie będzie prowadził na terenie całego województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r....czytaj więcej

Badania ankietowe w województwie...
30.12.2019

Regulamin IV edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie wyborczym „WYBIERAM WYBORY”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148, z późn....czytaj więcej

Regulamin IV edycji ogólnopolskiego...
03.09.2019

Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych


Termin: 7 września 2019
Godzina: 13:00-18:00
Miejsce: Pustynia Błędowska – Róża Wiatrów


Planowany zakres i harmonogram:

I. Stoisko edukacyjne ZPKWM – Bieżąca edukacja, zabawy i quizy edukacyjne

- parkowe koło fortuny,
- ślady i tropy zwierząt,
- przyrodnicze szablony do odrysowywania i kolorowania przez dzieci - zwierzęta, elementy drzew,
- gry memo parkowe, przyrodnicze,
- tablica z walorami Jurajskich Parków,
- tablica zwierzęta Jurajskich Parków,
- odkrywcy ZPKWM


II. Warsztaty

14:00 Pustynia w słoiku
15:00 Domki dla owadów
16:00 Mrówkolew z materiałów ekologicznych
17:00 Festiwal latawców


III. Wycieczki

13:30 Przyrodnicza – ok. 30 min
14:30 Geologiczna – ok. 30 min
15:30 Przyrodniczo-krajobrazowo-turystyczna – ok. 2 godz.


IV. Konkursy wiedzy parkowo-przyrodniczej – 3 x 10 min


V. Biegi/konkursy sprawnościowe – 3 x 10 min


VI. Planowane stoiska promocyjno – edukacyjne Współorganizatorów i Gości (namioty)

1. ZPKWM Kraków
2. ZPKWM Tarnów
3. ZPKWM Sącz
4. UMWM
5. Gmina Klucze + GOK
6. Gmina Olkusz
7. Miejski Ośrodek Kultury (muzeum afrykanistyczne) w Olkuszu
8. Gmina Bukowno + MIR + MOK
9. Gmina Bolesław – Centrum Kultury
10. Nadleśnictwo Olkusz
11. RZI – Wojsko
12. 6 Brygada powietrznodesantowa
13. Klub przewodników PTTK w Olkuszu
14. Starostwo Powiatowe w Olkuszu


VII. Catering 15:00-17:00 lub do wyczerpania zapasów

- wojskowa grochówka na mięsie i boczku podawana z chlebem wiejskim z wykorzystaniem jednorazowych naczyń i sztućców z materiałów ekologicznych;
- produkt lokalny - smalec jurajski z chlebem wiejskim i ogórkiem kiszonym, podawane na jednorazowych tackach z materiałów ekologicznych


IX. Patronat

- Marszałek WM
- Wojewoda Małopolski


Współorganizator:

- Gmina Klucze

Autor:

autor

Pogoda

24 lutego Temperatura: 4°C Wiatr: 30 km/h,

Kalendarz

imieniny: