Pozostałe

12.01.2022

Konkurs „Razem dla Seniorów”

Kancelaria Prezydencka poinformowała o organizowanym Konkursie „Razem dla Seniorów” pod Honorowym Patronatem Pani Agaty Kornhauser–Dudy, Małżonki Prezydenta RP. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie najcenniejszych inicjatyw na rzecz seniorów realizowanych...czytaj więcej

Konkurs „Razem dla Seniorów”
11.01.2022

Powrót do zdrowia, powrót do pracy!

Projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” jest realizowany przez PFRON we współpracy z ZUS i CIOP. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający...czytaj więcej

Powrót do zdrowia, powrót...
28.12.2021

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE o wyłożeniu do publicznej wiadomości: „Projektu Planu Urządzenia Lasu” Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach zawiadamia, iż w dniach od 22 grudnia 2021 roku do 11 stycznia 2022 roku w...czytaj więcej

Ogłoszenie
13.12.2021

O nowo budowanej obwodnicy Bolesławia

Temat konieczności budowy drogi, która znacznie zmniejszyłaby natężenie ruchu, szczególnie ciężarowego, w centrum Bolesławia oraz tzw. „Ćmielówce”, ułatwiłaby dojazd do firm w Bukownie bez stwarzania uciążliwości dla mieszkańców Bolesławia oraz...czytaj więcej

O nowo budowanej obwodnicy...
13.12.2021

Utalentowany zawodnik Ju-Jitsu z wizytą u wójta

Zawodnik UKS Husaria Bolesław Oskar Drzewiecki, który na początku grudnia 2021 roku zdobył tytuł Mistrza Śląska - Fighting (U12) - kat. +50 kg, III miejsce w kategorii Ne waza (U12)...czytaj więcej

Utalentowany zawodnik Ju-Jitsu z...
13.12.2021

Droga serwisowa na ostatniej prostej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kończy prace na drodze serwisowej wzdłuż DK 94, biegnącej od ul. Osadowej w Bolesławiu do ul. Wspólnej w Olkuszu. Dotychczasowa droga, jeszcze niedawno zaniedbana...czytaj więcej

Droga serwisowa na ostatniej...
07.12.2021

Mistrz Śląska w Ju-Jitsu z Bolesławia

W dniach 4-5 grudnia 2021 roku zawodnicy Polskiej Federacji Ju-Jitsu i Kobudo oraz UKS HUSARIA Bolesław wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Śląska Ju-Jitsu w Katowicach. Gminę Bolesław reprezentował zawodnik UKS Husaria...czytaj więcej

Mistrz Śląska w Ju-Jitsu...
06.12.2021

Gminny Mikołaj z wizytą u najmłodszych

6 grudnia 2021r. Mikołaj odwiedził dzieci w Przedszkolach: w Bolesławiu, Krzykawie, Podlipiu, Laskach oraz w Klubie Dziecięcym „Leśna Kraina”. Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński wraz z sołtys Bolesławia Stefanią Pichlak...czytaj więcej

Gminny Mikołaj z wizytą...
23.11.2021

Podsumowanie

Podsumowanie pracy Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru dla Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie 15 października 2021 r. na wawelskim wzgórzu prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik Sił Zbrojnych, wręczył sztandar dla Oddziału Żandarmerii...czytaj więcej

Podsumowanie
18.11.2021

Co powinieneś wiedzieć o podleganiu ubezpieczeniom społecznym gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą

Co powinieneś wiedzieć o podleganiu ubezpieczeniom społecznym gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą – warunki, uprawnienia, ulgi, skutki”. Szkolenie poprowadzimy za pomocą platformy Webex. Termin: wtorek, 23 listopada w godz. 9:00 - 11:00...czytaj więcej

Co powinieneś wiedzieć o...
11.01.2022

Powrót do zdrowia, powrót do pracy!

Projekt pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” jest realizowany przez PFRON we współpracy z ZUS i CIOP. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.


Zapraszamy do projektu wszystkich chętnych, którzy:

 • - z powodu choroby lub urazu mają ograniczoną zdolność do pracy w dotychczasowym zawodzie, ale jednocześnie są w stanie uczestniczyć w rehabilitacji;
 • - mają pozytywne rokowania w zakresie przywrócenia aktywności zawodowej i uzyskania poprawy aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie;
 • - mają motywację do pełnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym;
 • - od samego początku biorą aktywny udział w procesie rehabilitacji.


Nasza grupa docelowa to osoby, które:

 • - zakończyły rehabilitację medyczną i mają ustabilizowany stan zdrowia (Ośrodki rehabilitacji kompleksowej nie są szpitalami i nie prowadzą leczenia specjalistycznego);
 • - są w stanie podjąć pracę w wymiarze co najmniej 0,5 etatu, po odbyciu procesu rehabilitacji kompleksowej;
 • - deklarują podjęcie zatrudnienia, niezależnie od wieku;
 • - mają różne rodzaje niepełnosprawności.

To ważne! Nie wymagamy orzeczenia o stopniu niepełnosprawności


Jak przebiega rehabilitacja kompleksowa?
Udział w projekcie wiąże się z kilkumiesięcznym (4-5 mies.) pobytem w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej. Obecnie w Polsce funkcjonują 4 takie ośrodki: w Grębiszewie (woj. mazowieckie), w Nałęczowie (woj. lubelskie), w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) i w Ustroniu (woj. śląskie).


Każdy z Uczestników projektu bierze udział równolegle w trzech modułach:

 • - zawodowym ukierunkowanym na ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskanie nowego zawodu i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia, co jest głównym celem rehabilitacji kompleksowej;
 • - psychospołecznym:  mającym na celu przywrócenie motywacji uczestnika projektu do powrotu do pracy oraz przygotowanie go do uczestnictwa w życiu społecznym;
 • - medycznym: mającym na celu przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym, możliwym do osiągnięcia, stopniu.


W efekcie uczestnicy uzyskują nowe kwalifikacje zawodowe, które poprawiają ich status na rynku pracy pozwalając na uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.


Rekrutacja do projektu prowadzona jest w trybie ciągłym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Co należy zrobić, by zgłosić się do projektu?

 • - Wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wniosek o kompleksową rehabilitację i przesłać dokumenty zgłoszeniowe na adres:

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Oddział Małopolski PFRON
ul. Na Zjeździe 11,
30-527 Kraków
z dopiskiem „kompleksowa rehabilitacja”


Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem:
https://rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl/fileadmin/Projekty_UE/Kompleksowa_rehabilitacja/Formularz_zgloszeniowy/FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY.pdf?utm_campaign=pfron&utm_source=df&utm_medium=download


Informacji udziela:

 • - Joanna Kołdras. - numer telefonu: 12 312 14 27 lub 507 966 499, e-mail: jkoldras@pfron.org.pl lub krakow@pfron.org.pl
 • - Infolinia PFRON - numer telefonu: 22 50 55 600, 532 083 063, e-mail: ork@pfron.org.pl


Jesteśmy w mediach społecznościowych!
Wszystkie osoby zainteresowane projektem „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” zapraszamy na oficjalny fanpage na Facebooku:
https://www.facebook.com/Powr%C3%B3t-do-zdrowia-powr%C3%B3t-do-pracy-109766627020443/

oraz na Instagramie:
https://www.instagram.com/powrot_do_pracy/

Polub profil, obserwuj i bądź na bieżąco!

Materiał prasowy: PFRON


Autor:

autor

Pogoda

17 stycznia Temperatura: -1°C Wiatr: 17 km/h,

Kalendarz

imieniny: