Pozostałe

06.12.2021

Gminny Mikołaj z wizytą u najmłodszych

6 grudnia 2021r. Mikołaj odwiedził dzieci w Przedszkolach: w Bolesławiu, Krzykawie, Podlipiu, Laskach oraz w Klubie Dziecięcym „Leśna Kraina”. Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński wraz z sołtys Bolesławia Stefanią Pichlak...czytaj więcej

Gminny Mikołaj z wizytą...
02.12.2021

Droga serwisowa na ostatniej prostej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kończy prace na drodze serwisowej wzdłuż DK 94, biegnącej od ul. Osadowej w Bolesławiu do ul. Wspólnej w Olkuszu. Dotychczasowa droga, jeszcze niedawno zaniedbana...czytaj więcej

Droga serwisowa na ostatniej...
23.11.2021

Podsumowanie

Podsumowanie pracy Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru dla Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie 15 października 2021 r. na wawelskim wzgórzu prezydent Andrzej Duda, zwierzchnik Sił Zbrojnych, wręczył sztandar dla Oddziału Żandarmerii...czytaj więcej

Podsumowanie
18.11.2021

Co powinieneś wiedzieć o podleganiu ubezpieczeniom społecznym gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą

Co powinieneś wiedzieć o podleganiu ubezpieczeniom społecznym gdy rozpoczynasz działalność gospodarczą – warunki, uprawnienia, ulgi, skutki”. Szkolenie poprowadzimy za pomocą platformy Webex. Termin: wtorek, 23 listopada w godz. 9:00 - 11:00...czytaj więcej

Co powinieneś wiedzieć o...
16.11.2021

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada 2021r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości przy Pomniku Wolności w bolesławskim parku odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r. W tym szczególnym i...czytaj więcej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości
09.11.2021

Dyżur telefoniczny

Zapraszamy na dyżur telefoniczny: O czym powinieneś wiedzieć, gdy zamierzasz ubiegać się o przyznanie renty socjalnej. Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – otrzymuj świadczenia na konto. Termin: środa, 10 listopada 2021 r., godz.: 9:00 -...czytaj więcej

Dyżur telefoniczny
08.11.2021

Remont Nawierzchni na DK94

GDDKiA Rejon w Krakowie informuje, że w dniu 08.11.2021r rozpocznie się remont nawierzchni na DK 94 w miejscowości Bolesław na odcinku w km 291+755-289+948 jezdnia lewa (kierunek na Bytom). Remont...czytaj więcej

Remont Nawierzchni na DK94
28.10.2021

Rozstrzygnięcie pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład – Gmina Bolesław ze wsparciem

W pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład Gmina Bolesław otrzyma bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 3 003 900,00 zł. Środki te zostaną przeznaczone na modernizację energetyczną 2...czytaj więcej

Rozstrzygnięcie pierwszej edycji Programu...
26.10.2021

Kolejny sukces Oskara

W dniu 16.10.2021 na hali Mosir Katowice przy ul. Alfreda 1 odbył się piąty turniej z cyklu Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym sezon 2021. Z zachowaniem wszelkich...czytaj więcej

Kolejny sukces Oskara
16.10.2021

Sztandar dla Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie

Prezydent Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczyli w piątek w uroczystości wręczenia sztandaru wojskowego Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Krakowie. Rodzicami chrzestnymi sztandaru zostali pierwsza dama oraz zastępca komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Robert Jędrychowski.

Sztandar został poświęcony przez administratora apostolskiego Ordynariatu Polowego WP bpa Józefa Guzdka. W uroczystości uczestniczył także szef Sztabu Generalnego WP gen. Rajmund Andrzejczak.

"Dziękuję wam żandarmi, żołnierze, żeście na ten sztandar zasłużyli. Nie wszystkie oddziały Żandarmerii Wojskowej w Polsce mają swoje sztandary. Wy od dzisiaj macie. Zasłużyliście na to swoją służbą dla Rzeczypospolitej. Jestem za to ogromnie wdzięczny" - mówił prezydent.

Podkreślił, że sztandar jest ważny nie tylko dlatego, że jest symbolem honoru i żołnierskiego męstwa. "Ale też dlatego, jakie było tradycyjne znaczenie sztandaru, czemu ten sztandar służył. Otóż sztandar służył gromadzeniu rycerzy. W zamęcie bitewnym łopotał na wietrze ponad walczącymi oddziałami i wskazywał żołnierzom, gdzie jest centrum, gdzie są ich towarzysze broni, gdzie toczy się główna walka" - mówił Andrzej Duda.

"Gratulując wam, tego właśnie wam życzę: żeby ten sztandar zawsze was gromadził, żeby ten sztandar dodawał otuchy, dodawał męstwa, dodawał siły. Niech wam służy" - dodał prezydent.

Agata Kornhauser-Duda gratulowała dowódcy, żołnierzom i pracownikom cywilnym oddziału ŻW w Krakowie otrzymania sztandaru. "Jest to wyraz uznania dla podejmowanych przez daną jednostkę zadań i dowodem pokładanego w niej zaufania" – mówiła. "Myślę, że jest to też taki moment, kiedy każdy żołnierz może jeszcze bardziej poczuć się związany z jednostką, ponieważ jest świadomy jej tradycji i jej etosu" – dodała pierwsza dama.

Dodała, że żandarmeria dba o dyscyplinę w wojsku, bezpieczeństwo w szeroko rozumianym środowisku wojskowym i w miejscach, gdzie realizowane są wojskowe przedsięwzięcia. "Wiem również, że krakowski oddział ŻW podejmuje się także zadań poza granicami kraju, czy to w ramach misji wojskowych, czy pracy w strukturach międzynarodowych" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Dodała, że krakowscy żandarmi dbali o bezpieczeństwo w Krakowie i regionie podczas wizyt papieskich, Światowych Dni Młodzieży oraz targów zbrojeniowych w Kielcach.

Pierwsza dama dziękowała krakowskim żandarmom za włączenie się w walkę z epidemią koronawirusa i "nieocenione wsparcie dla służb wojskowych, medyków i mieszkańców".

Prezydentowa wyraziła radość, że w oddziale ŻW w Krakowie służy 13 pań. "W całych siłach zbrojnych jest coraz więcej pań, które wspaniale sprawdzają się w służbie i z ogromną odpowiedzialnością, i zaangażowaniem podchodzą do powierzonych im zadań" – dodała.

Sekretarz stanu w ministerstwie obrony Wojciech Skurkiewicz odczytał list ministra Mariusza Błaszczaka, który napisał, że przekazanie jednostce sztandaru jest nie tylko wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem "do jeszcze lepszej służby, rozwijania umiejętności, do pracy nad sobą i na rzecz ojczyzny". Szef MON dziękował żołnierzom za trudną i odpowiedzialną służbę.

Komendant oddziału ŻW w Krakowie płk Robert Musiel mówił, że sztandar jest znakiem jednostki wojskowe, symbolem sławy wojennej, tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swoich żołnierzy.

"Wręczany w dniu dzisiejszym przez pana prezydenta sztandar jest dla nas nie tylko wielkim wyróżnieniem ale i najwyższym honorem. Jego nadanie stanowi wyraz wysokiego uznania dla naszej codziennej służby" - mówił płk Musiel.

"Pragnę zapewnić pana prezydenta, że pod wręczonym nam dziś sztandarem oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie będzie z dumą i największym honorem realizował zadania stawiane przed nim przez Siły Zbrojne RP" – dodał.

Sztandar został ufundowany przez Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru, któremu przewodniczył wojewoda Łukasz Kmita, a w jego działanie zaangażowali się wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński i jej mieszkańcy.


Źródło: https://krakow.tvp.pl/56398019/sztandar-dla-zandarmerii-wojskowej-w-krakowieZachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia, w której brała udział delegacja Gminy Bolesław na czele z Wójtem Gminy Bolesław Krzysztofem Dudzińskim.

https://www.facebook.com/prezydentpl/videos/315420986583375/
Autor:

autor

Pogoda

6 grudnia Temperatura: 0°C Wiatr: 7 km/h,

Kalendarz

imieniny: