Pozostałe

13.05.2021

Małopolski Dzień Uczenia się (MDU)

8 czerwca przypada Małopolski Dzień Uczenia się (MDU). Do tej pory wydarzenie to składało się z różnych form szkoleń, spotkań, imprez plenerowych związanych z rozwojem osobistym i zawodowym. Jednak w...czytaj więcej

Małopolski Dzień Uczenia się...
13.05.2021

PGNiG pomaga firmom przy obowiązkowym audycie energetycznym

Zgodnie z zapisami ustawy o efektywności energetycznej, duże przedsiębiorstwa w Polsce są zobowiązane do wykonania audytu energetycznego. Większość musi go przeprowadzić jeszcze w tym roku. Mogą przy tym skorzystać ze...czytaj więcej

PGNiG pomaga firmom przy...
11.05.2021

„Mamo! Mamo! Mammobus!”

Mammografia w mammobusie Dla kogo: Zapraszamy ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie korzystały z tego badania lub otrzymały pisemne wskazanie do...czytaj więcej

„Mamo! Mamo! Mammobus!”
04.05.2021

„Wsparcie dla liderów społecznych i organizacji pozarządowych na przykładzie wybranych programów”

Miło mi poinformować, iż 5 maja 2021r. organizujemy kolejny webinar, tym razem wrócimy do tematu możliwości wsparcia oraz pozyskiwania dotacji dla organizacji pozarządowych. Webinar pt. „Wsparcie dla liderów społecznych i...czytaj więcej

„Wsparcie dla liderów społecznych...
29.04.2021

Obwieszczenie

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego o wniesieniu odwołania od decyzjiczytaj więcej

Obwieszczenie
28.04.2021

Rusza rekrutacja do projektu "Łap skilla!"

Jesteś osobą młodą pracującą i chcesz poprawić swoją sytuację zawodową, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do udziału w unijnym projekcie Łap skilla!  Projekt adresowany jest do osób, które ukończyły...czytaj więcej

Rusza rekrutacja do projektu...
28.04.2021

Informacja

INFORMACJA O TERMINIE ROZPOCZĘCIA PRAC GEODEZYJNYCH NA TERENIE POWIATU OLKUSKIEGO Uprzejmie informujemy, że 21 kwietnia 2021 r. na terenie powiatu olkuskiego rozpoczną się prace geodezyjne prowadzone w związku z planowaną...czytaj więcej

Informacja
27.04.2021

Informacja

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Dobroczynnego RES SACRA MISER zwracam się z prośbą o włączenie się w akcję krwiodawstwa która odbędzie się 30 kwietnia 2021r w naszej siedzibie w Bukownie przy...czytaj więcej

Informacja
26.04.2021

Zawiadomienie

ZAWIADOMIENIE Dyrektor Zarządu Zlewni w Katowicach o wszczęciu postępowania administracyjnego GL.ZUZ.2.4210.23.2021.TL/RKW-2021-7148czytaj więcej

Zawiadomienie
23.04.2021

Zmiany dotyczące obsługi klientów w Inspektoracie ZUS w Olkuszu

Szanowni Państwo, informujemy, że od 21 kwietnia br. do odwołania – w związku z sytuacją epidemiczną – niedostępna jest bezpośrednia obsługa klientów w sprawach emerytalno-rentowych oraz zasiłkowych w Inspektoracie ZUS...czytaj więcej

Zmiany dotyczące obsługi klientów...
08.04.2021

„Wydarzenie Historyczne Roku 2020”


Zgłoś projekt!

Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”

Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl, po raz czternasty ogłasza Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 kwietnia do 31 maja 2021 r. przez stronę www.whr.muzhp.pl.

W pierwszym etapie osoby prywatne, instytucje, organizacje, ośrodki kultury zgłaszają projekty w trzech kategoriach: WYDARZENIE – tj. festiwal, impreza plenerowa, konferencje i sympozja, komplet wydarzeń (książka, wystawa, strona www, tablice), rekonstrukcje historyczne, wykopaliska archeologiczne, spektakle, akcje społeczne etc., WYSTAWA – tj. nowa wystawa stała lub czasowa, e-wystawa, otwarcie muzeum etc. oraz EDUKACJA – tj. projekty edukacyjne (takie, jak warsztaty, lekcje, gry edukacyjne), publikacje, komiks, e-wydarzenia/multimedia (film, audiobook), strona www, aplikacje mobilne i inne. W tegorocznej edycji plebiscytu we wszystkich kategoriach dopuszczane jest zgłaszanie projektów realizowanych online.

Aby zgłosić wydarzenie należy wejść na stronę Plebiscytu www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z Regulaminem i wejść w zakładkę „Zgłoś projekt”. Każdy Zgłaszający ma prawo zgłosić maksymalnie po jednym projekcie w każdej z kategorii. Następnie spośród wszystkich zgłoszeń jurorzy wybierają finałową piętnastkę.

W drugim etapie (1 lipca – 31 sierpnia 2021) lista piętnastu laureatów (po 5 z każdej kategorii) zostanie umieszczona na stronie internetowej Plebiscytu i poprzez nią internauci wskazują swoje typy. To pierwszy taki plebiscyt w kraju, którego laureatów wyłaniają jurorzy oraz internauci.

Jak co roku Plebiscyt zakończy uroczysta Gala, podczas której nastąpi ogłoszenie wyników. W trakcie gali prezentowane są krótkie filmy o każdym finałowym projekcie, a następnie ujawnione rezultaty głosowania i zwycięzcy we wspomnianych wcześniej kategoriach, a przedstawiciele organizatorów wręczają im efektowne rzeźby-statuetki projektu krakowskiego artysty Macieja Zychowicza. Pozostała dwunastka otrzymuje dyplomy i nagrody książkowe.

Autor:

autor

Pogoda

14 maja Temperatura: 13°C Wiatr: 17 km/h,

Kalendarz

imieniny: