Pozostałe

27.09.2023

Najlepsi wędkarze z Pucharem Wójta

W minioną niedzielę na stawie numer trzy w Laskach odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Organizatorem zawodów było Gminne Koło PZW nr 119 „Bolesław”, a fundatorem pucharów...czytaj więcej

Najlepsi wędkarze z Pucharem...
27.09.2023

SPOTKANIE Z MISTRZEM

Oskar Drzewiecki – 11-letni zawodnik UKS Husaria Bolesław oraz Rio Grappling Dąbrowa Górnicza, który w połowie września zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu, przybył wraz z tatą do...czytaj więcej

SPOTKANIE Z MISTRZEM
20.09.2023

Europejski Dzień bez Samochodu

Zarząd Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu jako organizator komunikacji miejskiej na terenie gmin: Olkusz, Klucze, Bolesław, Bukowno, podobnie jak w roku ubiegłym angażuje się w Europejski Dzień bez...czytaj więcej

Europejski Dzień bez Samochodu
19.09.2023

Zawody sportowo-pożarnicze

W ubiegłą niedzielę, 17 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie odbył się powiatowy etap zawodów sportowo-pożarniczych, w którym udział wzięły drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu...czytaj więcej

Zawody sportowo-pożarnicze
18.09.2023

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław

16.09.2023r. na stawach w Podlipiu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjno-Wędkarskie „Podlipianie”. Zawody o puchar wójta co roku cieszą się dużym zainteresowaniem....czytaj więcej

Zawody wędkarskie o Puchar...
18.09.2023

Mamy złoto - Oskar Drzewiecki został Mistrzem Świata w Ju-Jitsu

Oskar Drzewiecki – utytułowany zawodnik UKS Husaria Bolesław oraz Rio Grappling Dąbrowa Górnicza, trenujący Ju-Jitsu, zdobył Mistrzostwo Świata w zawodach w Podgoricy w Czarnogórze. Młody zawodnik, uczęszczający do Szkoły Podstawowej...czytaj więcej

Mamy złoto - Oskar...
13.09.2023

Zaproszenie Koncert

Proboszcz Parafii pw. Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła ks. Sylwester Kulka oraz Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński mają zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert, który odbędzie się24 września br. o...czytaj więcej

Zaproszenie Koncert
08.09.2023

STOWARZYSZENIE STRAŻ OCHRONY PRZYRODY od lutego 2022 roku działa w naszej gminie

Straż Ochrony Przyrody to społeczna organizacja powołana w celu propagowania idei ochrony przyrody. Obecnie ma status stowarzyszenia i jest organizacją pozarządową, która prowadzi działalność pożytku publicznego. Jego godło to stylizowany...czytaj więcej

STOWARZYSZENIE STRAŻ OCHRONY PRZYRODY...
29.08.2023

Informacja

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu w związku z wystąpieniem przypadków zachorowania na legionelozę w naszym kraju informuje, iż na terenie powiatu olkuskiego prowadzone są działania prewencyjne w celu zminimalizowania...czytaj więcej

Informacja
22.08.2023

SDGLab

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza na bezpłatną konferencję „SDGLab: Odpowiedzialni za jutro – zrównoważony eksport stymulantem budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw”, która odbędzie się już 4 września br. Podczas konferencji...czytaj więcej

SDGLab
19.09.2023

Zawody sportowo-pożarniczeW ubiegłą niedzielę, 17 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie odbył się powiatowy etap zawodów sportowo-pożarniczych, w którym udział wzięły drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu olkuskiego. Przy udziale słonecznej pogody do rywalizacji stanęło osiem drużyn z Olkusza, Zadroża, Lasek, Zawady, Zarzecza, Wolbromia, Suchej i Starego Bukowna. Gościnnie w zawodach wzięli udział strażacy z Bardejowa (Słowacja) oraz Pardubic (Czechy), którzy wykonali pokaz umiejętności technicznych i zaangażowania.


W ćwiczeniach bojowych pierwsze miejsce zajęli druhowie z Zawady, na drugim miejscu znaleźli się ochotnicy z Lasek, trzecie miejsce natomiast zajęli druhowie z Wolbromia.


Ze sztafetą z przeszkodami najlepiej poradzili sobie ochotnicy z Zarzecza, drugie miejsce należało do ochotników z Zawady, trzecie miejsce natomiast zajęli druhowie z Suchej.


W klasyfikacji generalnej:

  • I miejsce zajęli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie
  • II miejsce przyznano druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu
  • III miejsce wywalczyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolbromiu.


Nie patrząc na miejsce w zawodach, już samo bycie strażakiem ochotnikiem to zwycięstwo.


Zdjęcia: https://www.facebook.com/kppspolkusz


***


Za przygotowanie toru z przeszkodami,toru do ćwiczeń bojowych oraz transport urządzeń do zawodów odpowiedzialni byli strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Bolesław. Składam im za trud i zaangażowanie serdeczne podziękowania, a zwycięzcom w zawodach serdecznie gratuluję zajętych miejsc.                                                                                                              Krzysztof Dudziński

                                                                                                             Wójt Gminy Bolesław
Autor:

autor

Pogoda

30 września Temperatura: 16°C Wiatr: 13 km/h,

Kalendarz

imieniny: