UMWM

19.09.2023

JUŻ PŁYWAM – projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Pływanie ma pozytywny wpływ na zdrowie i prawidłowy rozwój organizmu, korektę wad postawy, poprawę koordynacji ruchowej oraz kształtowanie się charakteru. Ponadto realizacja tego typu zajęć przekłada się w przyszłości na wzrost bezpieczeństwa...czytaj więcej

JUŻ PŁYWAM – projekt...
15.09.2023

Małopolskie OSP 2023

W dniu 13 września 2023 r. w Urzędzie Gminy Bolesław odbyło się uroczyste przekazanie odzieży specjalistycznej zakupionej w ramach Programu „Małopolskie OSP 2023”. Dzięki wsparciu ze środków Województwa Małopolskiego zostało...czytaj więcej

Małopolskie OSP 2023
28.07.2023

Remont drogi dojazdowej do pól w Międzygórzu

W dniu 26.07.2023 r. została zawarta umowa pomiędzy Województwem Małopolskim a Gmina Bolesław w sprawie przekazania środków na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych na realizację zadania pn.: ”Droga dojazdowa...czytaj więcej

Remont drogi dojazdowej do...
28.07.2023

Małopolskie OSP 2023

W ramach konkursu „Małopolskie OSP 2023” Gmina Bolesław otrzymała środki finansowe w wysokości 10 000,00 zł na zakup odzieży specjalistycznej z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Umowa na udzielenie...czytaj więcej

Małopolskie OSP 2023
07.06.2023

Kryształy Soli

NAGRODA KRYSZTAŁY SOLI – 25 tys. zł dla Lidera Pozarządowej Małopolski Znasz organizację pozarządową, która bezinteresownie pomaga innym? A może kojarzysz organizację, która inspiruje innych do działania i zmienia swoje najbliższe...czytaj więcej

Kryształy Soli
01.06.2023

Trwa rekrutacja do 11. edycji programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska!

#StartUP Małopolska to program szkoleniowo-mentorski dla firm MŚP z Małopolski zarejestrowanych po 1 kwietnia 2017 r. Jest on kierowany przede wszystkim do startupów wdrażających innowacyjne rozwiązania . Program obejmuje m.in....czytaj więcej

Trwa rekrutacja do 11....
13.02.2023

Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w konsultacjach w zakresie projektu karty dla Działania „Budowanie potencjału partnerów i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w obszarach wsparcia EFS+”, która będzie częścią Szczegółowego Opisu...czytaj więcej

Fundusze Europejskie dla Małopolski...
27.10.2022

Komunikat w sprawie punktów paszportowych

W pierwszej połowie listopada – w wybranych dniach – nie będzie możliwości złożenia wniosków paszportowych ani odbioru paszportów. Ograniczenia w działalności wszystkich punktów wynikają z koniecznych zmian technicznych. Poprzedzać one...czytaj więcej

Komunikat w sprawie punktów...
19.10.2022

Zmiana uchwały antysmogowej dla województwa małopolskiego

W związku z przyjęciem w dniu 26 września br. Uchwały nr LIX/842/22 Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie zmiany Uchwały nr XXXII/452/2017 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r....czytaj więcej

Zmiana uchwały antysmogowej dla...
15.09.2022

Ruszył konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Przed Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 bardzo ważny krok, w którym pomogą młodzi fani sportu. W poniedziałek w Krakowie ogłoszony został konkurs na maskotkę Igrzysk. Do wygrania są atrakcyjne...czytaj więcej

Ruszył konkurs na projekt...
07.06.2023

Kryształy Soli

NAGRODA KRYSZTAŁY SOLI
– 25 tys. zł dla Lidera Pozarządowej Małopolski


Znasz organizację pozarządową, która bezinteresownie pomaga innym? A może kojarzysz organizację, która inspiruje innych do działania i zmienia swoje najbliższe otoczenie, organizację, dzięki której świat wokół nas staje się lepszy?  Do 31 lipca trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej Nagrody Kryształy Soli 2023 dla najlepszych małopolskich organizacji pozarządowych. Organizacja najlepsza z najlepszych – Lider Pozarządowej Małopolski otrzyma nagrodę finansową - 25 tys. zł.

Celem Nagrody jest wzmacnianie wizerunku trzeciego sektora, promocja działań najlepszych organizacji, popularyzacja „dobrych praktyk” oraz upowszechnianie najlepszych pomysłów. Nazwa Nagrody „Kryształy Soli” nawiązuje do wyrażenia „sól ziemi” oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych, godnych naśladowania, najbardziej wartościowe jednostki lub grupy ludzi w jakiejś społeczności.


Organizacje pozarządowe stanowią istotny element rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Od lat udowadniają, że praca na rzecz innych i dobra wspólnego ma ogromny sens, w szczególności ostatnie lata pandemii oraz wojny udowodniły nam, że wsparcie III sektora jest nieocenione. Organizacje na co dzień pomagają innym, działają w różnych obszarach, realizują ciekawe inicjatywy i ważne projekty. Doceńmy po raz kolejny wspólnie najlepsze małopolskie organizacje z regionu, bo w ten sposób możemy im podziękować za ich codzienny wysiłek oraz pracę na rzecz mieszkańców Małopolski i naszego regionu!

- mówi Iwona Gibas Członek Zarządu Województwa Małopolskiego


W sposób szczególny chcemy uhonorować organizację najlepszą z najlepszych – Lider Pozarządowej Małopolski otrzyma 25 tys. zł, ufundowane przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. 

- dodaje Iwona Gibas


Aby zgłosić organizację do konkursu KRYSZTAŁY SOLI wystarczy do 31 lipca wypełnić formularz zgłoszeniowy.


Nagroda Kryształy Soli zostanie przyznana w 5 kategoriach:

  • 1. Polityka Społeczna
  • 2. Kultura i Tożsamość Regionalna
  • 3. Edukacja, Społeczeństwo Obywatelskie i Zrównoważony Rozwój
  • 4. Sport, Turystyka, Ekologia
  • 5. Najlepsza Małopolska Inicjatywa Pozarządowa


Spośród wszystkich Laureatów Nagrody zostanie wybrany Lider Pozarządowej Małopolski Kryształy Soli 2023, który otrzyma 25 tys. zł ufundowane przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.   


Warto dodać, że w  kategorii „Najlepsza Małopolska Inicjatywa Pozarządowa” na statuetkę mają szansę inicjatywy, działania lub projekt, który wpłynął pozytywnie na życie mieszkańców, rozwój społeczny i gospodarczy. To okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podejmowanych przez organizacje pozarządowe.


Kto może zgłosić organizacje do Nagrody ?

Osoby prawne, osoby fizyczne, inne organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe, instytucje oraz organy i jednostki organizacyjne administracji publicznej.


Termin przyjmowania zgłoszeń trwa do 31 lipca 2023 r. Liczy się data złożenia na Dzienniku Podawczym. 


Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się końcem 2023 roku.


Wszelkie informacje dotyczące Nagrody, w tym regulamin oraz wzór formularza zgłoszeniowego dostępne są na stronie internetowej poniżejoraz w Zespole Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Kancelarii Zarządu UMWM, 12 61 60 121, tel. 12 61 60 522 ngo@umwm.malopolska.pl.


Dokumentacja konkursu https://www.malopolska.pl/samorzad/nagrody/wspolpraca/krysztaly-soli
Autor:

autor

Pogoda

25 września Temperatura: 17°C Wiatr: 15 km/h,

Kalendarz

imieniny: