Urząd Gminy

17.09.2020

Kondolencje

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci...czytaj więcej

Kondolencje
16.09.2020

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU W GMINIE BOLESŁAW

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU W GMINIE BOLESŁAW W związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Regulamin konkursu zawierający m.in. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział...czytaj więcej

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU...
14.09.2020

Konkurs plastyczny „EKOLOGICZNY POJAZD PRZYSZŁOŚCI”

W związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym. Regulamin konkursu zawierający m.in. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie znajduje się poniżej.czytaj więcej

Konkurs plastyczny „EKOLOGICZNY POJAZD...
11.09.2020

Laptopy w ramach projektu Zdalna szkoła+ trafiły do szkół

W dniu 26 sierpnia i 3 września 2020 roku w Urzędzie Gminy Bolesław zostały przekazane Dyrektorom Szkół - laptopy zakupione w ramach projektu grantowego „Zdalna szkoła+”. Projekt jest realizowany w...czytaj więcej

Laptopy w ramach projektu...
07.09.2020

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania działań w zakresie integracji oraz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnychczytaj więcej

Ogłoszenie
10.08.2020

Ogłoszenie

Wójt Gminy Bolesław ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego realizatorom projektów z zakresu wspierania działań w zakresie integracji oraz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych.czytaj więcej

Ogłoszenie
10.06.2020

Informacja

W dniu 12.06.2020r. (piątek) Urząd Gminy Bolesław będzie nieczynny. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy. Zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020r. Urząd...czytaj więcej

Informacja
28.05.2020

Centrum Rozwoju Dziecka „Perspektywy Kids”

Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności w Bolesławiu  przy ulicy Głównej 46 powstałoCentrum Rozwoju Dziecka „Perspektywy Kids” Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie LGD „Nad Białą Przemszą” w Partnerstwie z Gminą Bolesław....czytaj więcej

Centrum Rozwoju Dziecka „Perspektywy...
27.05.2020

Ogłoszenie

Otwarty konkurs ofert na wybór operatora, który zleci realizację całości zadania publicznego realizatorom projektów z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,...czytaj więcej

Ogłoszenie
30.04.2020

Zawiadomienie

ZAWIADOMIENIE o wszczęciu postępowania administracyjnego   Na podstawie art. 61 ust. 4 oraz art. 49  ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020r., poz....czytaj więcej

Zawiadomienie
28.05.2020

Centrum Rozwoju Dziecka „Perspektywy Kids”


Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności w Bolesławiu

 przy ulicy Głównej 46 powstało
Centrum Rozwoju Dziecka „Perspektywy Kids”

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie LGD „Nad Białą Przemszą” w Partnerstwie z Gminą Bolesław.


Placówka powstała dzięki dofinansowaniu, jakie LGD otrzymało w ramach 9 Osi Priorytetowej, Działania 2. Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu C. wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych skierowanych dla dzieci i młodzieży na terenie Gminy Bolesław poprzez utworzenie 30 nowych miejsc opieki i wychowania w ramach placówek wsparcia dziennego (PWD), z których skorzysta łącznie 180 dzieci/młodzieży. 


Centrum Rozwoju Dziecka Perspektywy Kids stanowi przestrzeń dla bezpiecznego i harmonijnego rozwoju dziecka. To miejsce, gdzie dzieci i ich sprawy traktowane są z powagą. Dzięki dużemu zaangażowaniu Wójta Gminy Bolesław Pana Krzysztofa Dudzińskiego udało się stworzyć to wyjątkowe miejsce. Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży 0– 18 lat zamieszkałych na terenie Gminy Bolesław. Pobyt dziecka w placówce jest nieodpłatny i dobrowolny.


Podopiecznym świetlicy zapewniamy bezpłatny posiłek i dojazd.


W ofercie przewidziano min.:

Diagnozę i terapię specjalistyczną (min. psychologiczna, logopedyczna, pedagogiczna w tym: zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, gimnastyka mózgu-Metoda Dennisona).
„Naukę pod okiem” (pomoc w codziennym odrabianiu lekcji).
Dziecięcą Krainę Talentów:

Pracownia Tańca i Ruchu: (taniec towarzyski, taniec nowoczesny DANCE MIX, Fitness – zajęcia wprowadzające w świat aktywności ruchowej i zdrowego życia),
Pracownia Plastyczna: (malarstwo oraz inne formy plastyczne, kulturoznawstwo w sztuce „via arte”, grafika, collage, rzeźba w gipsie, szkło artystyczne – fushing),
Pracownia Ruchowo-Teatralną: (teatr dla młodzieży, teatr lalek, Fitness – zajęcia wprowadzające w świat aktywności ruchowej i zdrowego życia),
Pracownia Naukowo-Medialna: (fotografia, laboratorium młodego technika gimnastyka literacka – zajęcia twórczego pisania, pracownia medialna, zajęcia komputerowe, z programowania, redakcja gazety, szachy, brydż),
Pracownia Językowa: (zajęcia z jęz. angielskiego do wyboru drugi język).
Zajęcia wyrównawcze ( j. angielski, matematyka).

Bezpłatne półkolonie w okresie feryjnym i wakacyjnym.


Wszystkie osoby chcące skorzystać z oferty placówki, zapraszamy do zapisów w siedzibie Centrum Rozwoju Dziecka – Perspektywy Kids w Bolesławiu przy ulicy Głównej 46 od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 – 19.00 lub w biurze LGD „Nad Białą Przemszą” w Wolbromiu przy ulicy Skalskiej 20 tel. +32 7242523.


Autor:

autor

Pogoda

20 września Temperatura: 20°C Wiatr: 20 km/h,

Kalendarz

imieniny: