W sobotę, 21 lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala wręczenia Nagrody Szlachetnego Serca Cordis Nobilis za 2025 rok. Uczestniczyli w niej laureaci,
ich bliscy, przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, duchowieństwo oraz mieszkańcy.
Cordis nobilis to nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla osób lub instytucji wyróżniających się aktywną i bezinteresowną pracą na rzecz innych.
Cordis Nobilis za 2025 rok zostały przyznane w czterech kategoriach: Organizacja, Filantrop, Wolontariusz i Osoba.
Laureatem nagrody w kategorii Filantrop został, zgłoszony przez Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser, mieszkaniec naszej gminy, Jacek Czekaj.
W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano:
„Pan Jacek Czekaj jest pomysłodawcą i inicjatorem Charytatywnego Eventu Sportowego- cyklicznego biegu i wydarzenia rodzinno-sportowego, którego celem jest wspieranie dzieci i rodzin objętych opieką Stowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser.
W ubiegłorocznej czwartej edycji Charytatywnego Eventu Sportowego wzięło udział ponad 2000 uczestników.
W trakcie wydarzenia zbierane są środki na pomoc osobom potrzebującym. Dzięki nim udało się sfinansować turnusy rehabilitacyjno-terapeutyczne dla 20 dzieci z niepełnosprawnością i ich rodzin.
Pan Jacek Czekaj zachęcił do swojej idei liczne osoby ze środowiska biznesu oraz przedstawicieli służb mundurowych. Zainicjował rozgrywanie meczów charytatywnych z udziałem funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców.
Jego działalność przynosi konkretne efekty w postaci pomocy dzieciom, wzmocnienia więzi społecznych i promuje postawę solidarności.
Pan Jacek Czekaj to filantrop z pasją i wizją, który potrafi łączyć ludzi wokół dobra wspólnego.”
Serdecznie gratulujemy Panu Jackowi tak pięknego wyróżnienia, a przede wszystkim dziękujemy za szlachetne serce, jakie okazuje potrzebującym, także w naszej gminie.
Źródło: https://umig.olkusz.pl