Urząd Gminy

15.12.2022

Informacja

Informuję, że w sezonie zimowym 2022/2023 "Biały Orlik" będzie nieczynny. Dyrektor SZOiW w Bolesławiuczytaj więcej

Informacja
12.05.2022

Ogłoszenie 12-05-2022

Wójt Gminy Bolesławogłasza konkurs na stanowiskodyrektora Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie   Krzykawa 54   32-329 Bolesław             I. Do konkursu przystąpić może osoba, która: 1)    posiada wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy...czytaj więcej

Ogłoszenie 12-05-2022
12.05.2022

Ogłoszenie

Wójt Gminy Bolesławogłasza konkurs na stanowiskodyrektora Przedszkola w Laskach      Laski ul. Błędowska 13;  32-329 Bolesław             I. Do konkursu przystąpić może osoba, która: 1)    posiada wykształcenie wyższe i tytuł...czytaj więcej

Ogłoszenie
29.04.2021

Informacja

Zapraszamy na kompleks rekreacyjno-sportowy "Orlik" w Bolesławiu przy ul. Kopalnianej : 1 maja  i 2 maja 2021 r. w godzinach 15.00 - 21.00,od 4 maja do 7 maja 2021 r....czytaj więcej

Informacja
22.12.2020

Informacja

W dniu 24.12.2020 r. (czwartek) Samorządowy Zespół Oświaty i Wychowania w Bolesławiu będzie nieczynny.  Za ewentualne utrudnienia przepraszamy. Dyrektor SZOiW w Bolesławiuczytaj więcej

Informacja
27.11.2020

Informacja

W okresie od dnia 27 listopada 2020 r. do końca roku 2020 kompleks rekreacyjno-sportowy "Orlik" w Bolesławiu przy ulicy Kopalnianej będzie czynny w godzinach od 16.00 do 21.00. Dyrektor SZOiW...czytaj więcej

Informacja
16.07.2020

Ogłoszenie

Transport uczniów z miejsca zamieszkania do szkół na terenie Gminy Bolesław oraz dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkół z zapewnieniem opieki podczas przejazdu w roku szkolnym 2020/2021czytaj więcej

Ogłoszenie
12.03.2020

Informacja

Informuję, że kompleks sportowo-rekreacyjny "Orlik" przy ul. Kopalnianej w Bolesławiu jest nieczynny do odwołania. Dyrektor SZOiW w Bolesławiuczytaj więcej

Informacja
17.02.2020

Informacja

Ze względu na warunki atmosferyczne od 17 lutego 2020r. lodowisko będzie nieczynne. Zapraszamy do korzystania z kompleksu rekreacyjno-sportowego "Orlik" w Bolesławiu przy ulicy Kopalnianej w dni robocze w godz. 13.00-21.00,...czytaj więcej

Informacja
22.01.2020

Informacja

W związku z awarią agregatu zamrażającego taflę, lodowisko na kompleksie rekreacyjno-sportowym "Orlik" w Bolesławiu przy ulicy Kopalnianej będzie nieczynne do piątku 24.01.2020 r. (włącznie). Dyrektor SZOiW w Bolesławiuczytaj więcej

Informacja
08.11.2023

Spotkanie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
 Z inicjatywy Wójta Gminy Bolesław 30 października 2023 roku w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyło się spotkanie dotyczące wyzwań związanych z podnoszeniem się wód podziemnych w związku zlikwidacją Kopalni „Olkusz – Pomorzany” i zagrożeń z tym związanych.


W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz stanu w Ministerstwie Małgorzata Golińska, Podsekretarz stanu i Główny Geolog Kraju Piotr Dziadzio, przedstawiciele RZGW PGW Wody Polskie w Gliwicach: Dyrektor Mirosław Kurz i Zastępca dyrektora Jolanta Chochół, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na czele z Zastępcą Dyrektora Markiem Kajsem, Zastępca Dyrektora Generalnego PGL Lasy Państwowe ds. Gospodarki Leśnej Krzysztof Rostek, Prezes ZGH „Bolesław” S.A. w Bukownie Bogusław Ochab, Członek Zarządu ZGH „Bolesław” S.A. w Bukownie Paweł Grzebinoga, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Olkusz Jurand Irlik, Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński i Zastępca Wójta Agata Borkiewicz. Za pośrednictwem łączy internetowych w spotkaniu wziął udział także Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.


Podczas spotkania Prezes Zarządu ZGH „Bolesław” S.A. Bogusław Ochab przedstawił prezentację dotyczącą aktualnego stanu i wyzwań związanych z likwidacją Kopalni „Olkusz-Pomorzany”. Następnie Wójt Gminy Bolesław, Krzysztof Dudziński, posługując się prezentacją, omówił najważniejsze wyzwania związane z zalewiskami i podtopieniami na terenie gminy oraz drożnością rzek. Zwrócił uwagę na konieczność podjęcia jak najszybszych działań mających na celu zabezpieczenie mieszkańców sołectw (w szczególności Hutek, Kolonii i Laski) zagrożonych lokalnymi podtopieniami jeszcze przed odtworzeniem się cieków wodnych.


Ustalono, że najważniejsze zadania w zakresie gospodarki wodnej, które powinny być zrealizowane w najbliższym czasie, aby ograniczyć skutki zalewisk i podtopień na terenie Gminy Bolesław i Powiatu Olkuskiego, w celu ich koordynowania i nadzorowania, zostaną przesłane do Ministerstwa.

Autor:

autor

Pogoda

30 listopada Temperatura: 2°C Wiatr: 19 km/h,

Kalendarz

imieniny: