Urząd Gminy

06.06.2024

Dowóz dzieci/uczniów niepełnosprawnych

Rodzice lub prawni opiekunowie dzieci/uczniów niepełnosprawnych, którzy zamierzają korzystać ze zbiorowego transportu lub indywidualnego dowozu dzieci/uczniów do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025 proszeni są o składanie wniosku...czytaj więcej

Dowóz dzieci/uczniów niepełnosprawnych
28.05.2024

Harmonogram zajęć Aktywny Orlik - Czerwiec 2024

Harmonogram zajęć Aktywny Orlik - Czerwiec 2024czytaj więcej

Harmonogram zajęć Aktywny Orlik...
30.04.2024

Informacja

Program Aktywna Szkoła jest programem finansowanym ze środków budżetu państwa a nadzorowanym przez Ministra Sportu i Turystyki . W Gminie Bolesław został złożony wniosek na „Zadanie Aktywny Orlik”. Celami programu...czytaj więcej

Informacja
25.03.2024

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

W związku z licznymi zapytaniami rodziców dotyczącymi rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zamieszczam zebrane na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Olkuszu dane dotyczące szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat...czytaj więcej

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
25.03.2024

Informacja

W związku z naprawą i renowacją powierzchni, boisko do piłki siatkowej na kompleksie sportowo-rekreacyjnym "Orlik" jest nieczynne do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy. Dyrektor SZOiW w Bolesławiuczytaj więcej

Informacja
18.03.2024

Informacja

Dyrektor Samorządowego Zespołu Oświaty i Wychowania informuje, że od 23.03.2024r. Kompleks Sportowy Orlik jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-21:00 oraz w soboty w godzinach 14:00-18.00. Dyrektor SZOiW...czytaj więcej

Informacja
31.01.2024

Informacja

Zakończył się program Lokalny Animator Sportu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki w związku z powyższym kompleks sportowo - rekreacyjny Orlik przy ulicy Kopalnianej w Bolesławiu od 1 lutego 2024r....czytaj więcej

Informacja
15.12.2022

Informacja

Informuję, że w sezonie zimowym 2022/2023 "Biały Orlik" będzie nieczynny. Dyrektor SZOiW w Bolesławiuczytaj więcej

Informacja
12.05.2022

Ogłoszenie 12-05-2022

Wójt Gminy Bolesławogłasza konkurs na stanowiskodyrektora Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie   Krzykawa 54   32-329 Bolesław             I. Do konkursu przystąpić może osoba, która: 1)    posiada wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy...czytaj więcej

Ogłoszenie 12-05-2022
12.05.2022

Ogłoszenie

Wójt Gminy Bolesławogłasza konkurs na stanowiskodyrektora Przedszkola w Laskach      Laski ul. Błędowska 13;  32-329 Bolesław             I. Do konkursu przystąpić może osoba, która: 1)    posiada wykształcenie wyższe i tytuł...czytaj więcej

Ogłoszenie
08.11.2023

Spotkanie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
 Z inicjatywy Wójta Gminy Bolesław 30 października 2023 roku w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyło się spotkanie dotyczące wyzwań związanych z podnoszeniem się wód podziemnych w związku z likwidacją Kopalni „Olkusz – Pomorzany” i zagrożeń z tym związanych.


W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz stanu w Ministerstwie Małgorzata Golińska, Podsekretarz stanu i Główny Geolog Kraju Piotr Dziadzio, przedstawiciele RZGW PGW Wody Polskie w Gliwicach: Dyrektor Mirosław Kurz i Zastępca dyrektora Jolanta Chochół, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na czele z Zastępcą Dyrektora Markiem Kajsem, Zastępca Dyrektora Generalnego PGL Lasy Państwowe ds. Gospodarki Leśnej Krzysztof Rostek, Prezes ZGH „Bolesław” S.A. w Bukownie Bogusław Ochab, Członek Zarządu ZGH „Bolesław” S.A. w Bukownie Paweł Grzebinoga, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Olkusz Jurand Irlik, Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński i Zastępca Wójta Agata Borkiewicz. Za pośrednictwem łączy internetowych w spotkaniu wziął udział także Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.


Podczas spotkania Prezes Zarządu ZGH „Bolesław” S.A. Bogusław Ochab przedstawił prezentację dotyczącą aktualnego stanu i wyzwań związanych z likwidacją Kopalni „Olkusz-Pomorzany”. Następnie Wójt Gminy Bolesław, Krzysztof Dudziński, posługując się prezentacją, omówił najważniejsze wyzwania związane z zalewiskami i podtopieniami na terenie gminy oraz drożnością rzek. Zwrócił uwagę na konieczność podjęcia jak najszybszych działań mających na celu zabezpieczenie mieszkańców sołectw (w szczególności Hutek, Kolonii i Laski) zagrożonych lokalnymi podtopieniami jeszcze przed odtworzeniem się cieków wodnych.


Ustalono, że najważniejsze zadania w zakresie gospodarki wodnej, które powinny być zrealizowane w najbliższym czasie, aby ograniczyć skutki zalewisk i podtopień na terenie Gminy Bolesław i Powiatu Olkuskiego, w celu ich koordynowania i nadzorowania, zostaną przesłane do Ministerstwa.

Autor:

autor

Pogoda

24 czerwca Temperatura: 15°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: