Ważne

08.07.2022

Informacja

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL. Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8...czytaj więcej

Informacja
07.07.2022

Zmiana terminów składania

Uwaga! Zmiana terminów składania wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy W związku z ogłoszeniem w Dzienniku Ustaw ustawy z 8 czerwca 2022 r. o zmianie...czytaj więcej

Zmiana terminów składania
04.07.2022

Informacja

Informacja dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy Informujemy mieszkańców gminy, którzy zaoferowali uchodźcom wojennym z Ukrainy zakwaterowanie i wyżywienie, że - w związku z wejściem w życie 25...czytaj więcej

Informacja
04.04.2022

Jak segregować odpady

МЕТАЛ ТА ПЛАСТМАСА Слід викидати - пластикові пляшки від напоїв, без кришечок та зім’яті - кришечки, якщо вони не збираються окремо в рамках благодійності - пластикову упаковку з-під харчових продуктів...czytaj więcej

Jak segregować odpady
29.03.2022

UWAGA – ZMIANA! Wnioski o świadczenie pieniężne dla osób, które zapewniają schronienie uchodźcom wojennym

UWAGA – ZMIANA! Wnioski o świadczenie pieniężne dla osób, które zapewniają schronienie uchodźcom wojennym Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 marca 2022 roku w sprawie maksymalnej wysokości...czytaj więcej

UWAGA – ZMIANA! Wnioski...
28.03.2022

Подати заявку на отримання допомоги можна тут

W dniu 30 marca 2022 r. w Urzędzie Gminy Bolesław od godziny 9:30 do 13:30 pracownicy ZUS pomogą założyć profil na PUE ZUS i złożyć wniosek o 500+ obywatelom Ukrainy....czytaj więcej

Подати заявку на отримання...
25.03.2022

Dodatkowy dyżur 500+ dla obywateli Ukrainy

W załączeniu plakat informacyjny o zaplanowanym dyżurze 500+ na terenie powiatu olkuskiego: 1. Plakat informacyjnyczytaj więcej

Dodatkowy dyżur 500+ dla...
25.03.2022

PESEL, Profil Zaufany i aplikacja mObywatel dla obywateli Ukrainy

Departament Zarządzania Systemami KPRM przekazał informację o przygotowanym filmie instruktażowym, dotyczącym procesu nadania numeru PESEL, informacji o Profilu Zaufanym oraz aplikacji mObywatel dla obywatela Ukrainy, który wjechał legalnie na terytorium...czytaj więcej

PESEL, Profil Zaufany i...
25.03.2022

Ruszyła infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

Od 21 marca ZUS uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. w...czytaj więcej

Ruszyła infolinia w sprawie...
25.03.2022

ВИХІДНІ ДЛЯ УКРАЇНИ в ЗУС WEEKEND DLA UKRAINY w ZUS

Mаєте під опікою дитину, яка прибула з України після 23 лютого? Ви можете отримати підтримку для сім’ї від Закладу соціального страхування (ZUS) Masz pod opieką dziecko, które przybyło z Ukrainy...czytaj więcej

ВИХІДНІ ДЛЯ УКРАЇНИ в...
04.03.2022

GMINNY PUNKT POMOCY UCHODŹCOM Z UKRAINY

GMINNY PUNKT POMOCY UCHODŹCOM Z UKRAINY

tel. kontaktowy: 509 487 091Od poniedziałku, 07.03.2022 roku uruchamiamy GMINNY PUNKT POMOCY UCHODŹCOM Z UKRAINY.


Prosimy mieszkańców, którzy przyjęli obywateli z Ukrainy po 24 lutego 2022 roku uciekających przed wojną o kontakt pod numerem telefonu: 509 487 091 i przekazanie nam podstawowych informacji o goszczonych przez siebie osobach oraz zakresu wsparcia, jakie jest potrzebne.


Będziemy pośredniczyć miedzy osobami potrzebującymi pomocy a tymi, którzy chcą udzielić wsparcia.


Przypominamy, że wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym i szukające schronienia w Polsce:

- nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności,

- nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu - w najbliższych dniach nie muszą składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców/urzędach wojewódzkich/placówkach Straży Granicznej (to samo dotyczy obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność),

- mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia,

- w przypadku planowania dłuższego pobytu na terenie gminy powinny zapisać dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat do szkół.


Przypominamy ponadto, że zgodnie z informacjami przekazanymi z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego podstawą zwrotu kosztów utrzymania uchodźców wojennych będzie nota obciążeniowa albo rachunek. Taki dokument może być wystawiony przez podmiot publiczny lub podmiot prowadzący działalność gospodarczą, zatem nie jest możliwe, by taki dokument wystawiły osoby fizyczne, które przyjęły pod swój dach uciekających przed wojną Ukraińców.


W celu zapewnienia miejsca noclegu, bez ponoszenia osobistych kosztów, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Bolesław (tel. 32 6424071 lub 32 6424501) lub GMINNYM PUNKTEM POMOCY UCHODŹCOM Z UKRAINY (tel. 509 487 091).

Autor:

autor

Pogoda

24 czerwca Temperatura: 15°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: