Ważne

19.04.2021

Drzewko za elektrośmieci

Więcej informacji na plakacie.czytaj więcej

Drzewko za elektrośmieci
03.04.2020

UŁATW PRACĘ ODBIERAJĄCYM ODPADY

W okresie epidemii koronawirusa jednym z ważniejszych zadań jest zapewnienie ciągłości odbiorów odpadów. Dlatego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na kilka ważnych aspektów, ułatwiających nam codzienną pracę: 1. Nieparkowanie przed...czytaj więcej

UŁATW PRACĘ ODBIERAJĄCYM ODPADY
03.07.2019

Informacja w sprawie odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych

INFORMACJA W SPRAWIE ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH I NIEZAMIESZKAŁYCH Informujemy, że od 1 lipca 2019r. w imieniu Gminy Bolesław odpady komunalne z nieruchomości, na których zamieszkują i nie...czytaj więcej

Informacja w sprawie odbioru...
18.02.2019

Informacja

W związku z wystąpieniem awarii jednego silnika unieszkodliwiającego biogaz pozyskiwany ze składowiska odpadów innych niż niebezpiecznych i obojętnych w Ujkowie Starym i działającej w zastępstwie pochodni, niniejszym informujemy mieszkańców że...czytaj więcej

Informacja
28.09.2016

DODATKOWY ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH ZMIESZANYCH

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ „BOLESŁAW” SP. Z O.O. INFORMUJE MIESZKAŃCÓW GMINY BOLESŁAW, ŻE W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU 2016 r. W TERMINIE ODBIORU POPIOŁÓW ODBĘDZIE SIĘ DODATKOWY ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH ZMIESZANYCHczytaj więcej

DODATKOWY ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH...
19.09.2016

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO, ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTYCH OPON NA TERENIE CAŁEJ GMINY BOLESŁAWczytaj więcej

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW
02.06.2021

NIE DLA ŚMIECIOWYCH KUKUŁEK W BOLESŁAWIU I BUKOWNIE!


ŁĄCZĄ SIŁY W WALCE Z NIELEGALNYMI WYSYPISKAMI ŚMIECI

PSZOK czynny dłużej, fotopułapki i wzmożone patrole


Po trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii szukamy możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Liczne szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenach Gmin Bukowno i Bolesław zachęcają do różnych form aktywności. Niestety, ilość śmieci pozostawionych w lasach i na terenach zielonych jest w stanie skutecznie pozbawić nas przyjemności płynącej z jazdy na rowerze, nordic walking czy spaceru.

- Śmieci wyrzucane do lasu nie tylko psują estetykę otoczenia, ale są niebezpieczne dla środowiska i generują ogromne koszty. Wyszliśmy z inicjatywą, aby zdecydowanie i konsekwentnie walczyć z tym procederem – mówi Krzysztof Dudziński, wójt Gminy Bolesław.


Płacimy my wszyscy

Skala tego zjawiska jest co roku ogromna. Mocno dziwi fakt, że mimo sprawnie działającego systemu gospodarki odpadami, wciąż są osoby, które ryzykują ogromne kary za podrzucanie śmieci innym. Najczęściej są to tereny gminne, lasy, działki ZGH Bolesław oraz grunty prywatne. To na właścicielach ciąży później obowiązek usunięcia śmieci i to oni muszą za to zapłacić. Jeśli działka jest gminy lub Nadleśnictwa, tak naprawdę koszty ponosimy my wszyscy. Gminy, zamiast spożytkować pieniądze na potrzebne inwestycje, muszą wydawać je na sprzątanie po śmieciowych kukułkach.


PSZOK będzie czynny dłużej i częściej

- Wychodząc naprzeciw potrzebom, postanowiłem znacząco wydłużyć godziny pracy punktu, w którym można oddawać segregowane śmieci bez kosztów i bez ryzykowania wysokim mandatem. Mam nadzieję, że to zachęci mieszkańców do większego dbania o otoczenie, w którym wszyscy żyjemy – komentuje wójt Krzysztof Dudziński, który zainicjował cały szereg działań mających poprawić sytuację nielegalnych wysypisk. W jego akcję włączyły się sąsiednia Gmina Bukowno, ZGH Bolesław, Nadleśnictwo Olkusz oraz Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław”.


Fotopułapki i patrole

Już niebawem w miejscach, do których masowo podrzucane są śmieci, zostaną zainstalowane kamery i fotopułapki. Pomóc mają również wzmożone patrole na terenach, gdzie powstają dzikie wysypiska. Za wyrzucanie śmieci i stwarzanie zagrożenia dla środowiska grożą wielotysięczne mandaty i często również ścieżka sądowa.


Oddaj śmieci za darmo!

A tymczasem duże gabaryty, elektronikę, odpady budowlane i inne śmieci z gospodarstw domowych można oddawać bezpłatnie przez cały rok do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Wystarczy pokazać dowód osobisty i dowód opłaty za śmieci w Gminach Bolesław lub Bukowno.


Edukacja i jeszcze raz edukacja

Problemy z podrzucaniem śmieci pokazują, że wciąż nie wszyscy rozumieją, jak bardzo istotne są nasze codzienne nawyki względem środowiska. – Jako Gmina robimy wszystko, żeby otoczenie było czyste i pełne zieleni. Wielu mieszkańców również wzorowo o to dba. Niestety, wciąż widzimy potrzebę przypominania o postawach ekologicznych i właściwym gospodarowaniu odpadami dla dobra naszego i naszych dzieci – uważa wójt Gminy Bolesław. Z tego powodu planowana jest kampania społeczna, w ramach której przeprowadzony zostanie szereg działań przypominających i zachęcających do wspólnej troski o miejsce, w którym wszyscy żyjemy i pracujemy.


Bądź czujny, reaguj!

Jeśli podczas spaceru widzisz, że ktoś nielegalnie pozbywa się śmieci, zrób zdjęcie telefonem i zgłoś to odpowiednim służbom (policja, urząd miasta lub gminy poprzez oficjalne maile lub telefonicznie). Dzięki temu pomagasz przyrodzie i innym mieszkańcom!


Od 7 czerwca 2021r. mieszkańcy Gmin Bolesław i Bukowno mogą oddawać do PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (Bolesław – Ujków Stary przy składowisku odpadów komunalnych) w nowych, wydłużonych godzinach:

- poniedziałek od 13:00 do 19:00,

- wtorek, środa, czwartek, piątek od 7:00 do 15:00,

- sobota od 7:00 do 14:00.

Autor:

autor

Pogoda

25 czerwca Temperatura: 29°C Wiatr: 14 km/h,

Kalendarz

imieniny: