Aktualności - czystsze powietrze

01.04.2021

Informacja

W dniu 02.04.2021r. (piątek) Urząd Gminy Bolesław będzie czynny do godziny 13.00. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
31.03.2021

Ogłoszenie

NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE - Inspektor w Referacie Inwestycji, Remontów i Gospodarki Mieszkaniowej - na pełny etatczytaj więcej

Ogłoszenie
01.03.2021

Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu

W dniu 16.02.2021 r. Gmina Bolesław podpisała z Zarządem Województwa Małopolskim umowę na dofinansowanie zadania pn. „Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu”. Głównym celem projektu było zwiększenie efektywności...czytaj więcej

Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka...
12.02.2021

Ogłoszenie

Bolesław, dnia 12.02.2021r. OGŁOSZENIE Wójta Gminy Bolesław   Na podstawie art. 17 pkt 9 oraz 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t. jedn....czytaj więcej

Ogłoszenie
12.02.2021

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE Wójta Gminy Bolesław o przystąpieniu do sporządzenia częściowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Bolesław w zasięgu miejscowości Krzykawa, Małobądz i Krze wraz z prognozą oddziaływania na środowiskoczytaj więcej

Ogłoszenie
03.02.2021

Obwieszczenie

OBWIESZCZENIE o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniachczytaj więcej

Obwieszczenie
20.01.2021

Informacja dla par obchodzących w 2021 roku Jubileusz 50 – lecia i 60 - lecia pożycia małżeńskiego …

Zgodnie z przyjętą tradycją Urząd Stanu Cywilnego w Bolesławiu będzie organizował uroczystość nadania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Zapraszam Dostojnych Jubilatów – mieszkańców Gminy Bolesław,którzy w...czytaj więcej

Informacja dla par obchodzących...
20.01.2021

JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE W GMINIE BOLESŁAW

Jak co roku świętowaliśmy w naszej Gminie Jubileusze pożycia małżeńskiego: „Diamentowe i Złote Gody”. Pomimo zagrożenia epidemicznego koronawirusa, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa udało nam się przekazać życzenia naszym Jubilatom. Jubilaci...czytaj więcej

JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE W GMINIE...
29.12.2020

Informacja

W dniu 31.12.2020r. (czwartek) Urząd Gminy Bolesław będzie czynny do godziny 13.00. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
21.12.2020

Informacja

W dniu 24.12.2020r. (czwartek) Urząd Gminy Bolesław będzie nieczynny. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
01.03.2021

Akcja „Zobacz czym oddychasz”


W lutym br. Gmina Bolesław dołączyła do akcji Polskiego Alarmu Smogowego (PAS) „Zobacz, czym oddychasz”, w ramach której na terenie Przedszkola im. Barbórki w Bolesławiu pojawiła się mobilna instalacja w formie oddychających płuc. Na bilbordzie został zamieszczony model ludzkich płuc, który jest pokryty białą filtrującą tkaniną. Wentylatory umieszczone z tyłu płuc przepuszczają przez nie powietrze, co sprawia, że płuca „oddychają”, to z kolei, powoduje, że na tkaninie osiadają zanieczyszczenia powietrza (te same, które przedostają się do ludzkich płuc). Na instalacji zamieszczony jest także czujnik wyświetlający aktualne stężenie pyłów zawieszonych.


Celem kampanii „Zobacz, czym oddychasz” jest zwiększenie świadomości mieszkańców dotyczącej zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu (cząsteczki PM2,5 i PM10, benzopirenu) oraz ich wpływu na zdrowie. Należy zwrócić uwagę, iż zanieczyszczenia pochodzące z tzw. niskiej emisji wywierają negatywny wpływ m.in. na stan dróg oddechowych (mogą powodować przewlekłe alergie i astmę), a przy długotrwałej ekspozycji mogą doprowadzić do rozwoju chorób nowotworowych.


Dlatego w trosce o zdrowie swoje i bliskich, a przede wszystkim najmłodszych mieszkańców naszej gminy, apelujemy o zwrócenie uwagi na to, czym palimy w kotłach, czy stosowane paliwo ma odpowiednie parametry, a kocioł spełnia wymagania norm emisji – wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.

Tym samym zachęcamy Państwa do likwidacji i wymiany starych źródeł ciepła tzw. „kopciuchów”– informacje na temat dostępnych dofinansowań na ten cel można uzyskać w Urzędzie Gminy w Bolesławiu.


Instalacja mobilnych płuc, będzie znajdowała się na terenie przedszkola do 5 marca br.

Autor:

autor

Pogoda

13 kwietnia Temperatura: 5°C Wiatr: 19 km/h,

Kalendarz

imieniny: