Działaj Lokalnie

09.07.2019

„Działaj Lokalnie” 2019

W Urzędzie Gminy w Kluczach wręczone zostały umowy na realizację projektów w ramach Działaj Lokalnie. Przyznanych zostało 19 dotacji na łączną kwotę 57 000,00zł. Przy ocenie merytorycznej planowanych przez wnioskodawców...czytaj więcej

„Działaj Lokalnie” 2019
11.04.2019

ZGŁOŚ swój pomysł do tegorocznej edycji programu Działaj Lokalnie

Masz pomysł, który odpowiada na konkretne potrzeby mieszkańców? Ważne jest dla Ciebie dobro wspólne ? Masz grupę, z którą realizujesz swoje pasje? Działasz w młodej organizacji pozarządowej? Chcesz zrobić coś...czytaj więcej

ZGŁOŚ swój pomysł do...
07.05.2018

Rusza konkurs Działaj Lokalnie!

Zachęcamy do złożenia wniosku o dofinansowanie Waszych inicjatyw w konkursie Działaj Lokalnie 2018! Można ubiegać się nawet o 6 tysięcy złotych! Ostateczny termin naboru wniosków trwa do 31 maja 2018...czytaj więcej

Rusza konkurs Działaj Lokalnie!
18.04.2018

Jubileusz Ośrodka „Działaj Lokalnie”

W dniu 14.04.2018 r. w Domu Kultury „Papiernik” świętowano 10-lecie działalności Ośrodka „Działaj Lokalnie”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze.  Gmina Bolesław od paru lat współpracuje z ośrodkiem „Działaj Lokalnie”...czytaj więcej

Jubileusz Ośrodka „Działaj Lokalnie”
15.05.2017

Konkursy grantowe w Ośrodku Działaj Lokalnie w Kluczach

Ruszyła kolejna runda konkursów grantowych w Ośrodku Działaj Lokalnie w Kluczach. Organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające na terenie gmin Klucze, Bolesław, Wolbrom i Trzyciąż mogą składać wnioski o dofinansowanie...czytaj więcej

Konkursy grantowe w Ośrodku...
28.04.2017

X edycja Programu „Działaj Lokalnie”

Chcesz zrobić coś dla swojej społeczności? Złóż wniosek o dofinansowanie Twojego pomysłu do „Działaj Lokalnie”! Ruszyła kolejna runda konkursu grantowego w Ośrodku Działaj Lokalnie w Kluczach. Organizacje pozarządowe oraz grupy...czytaj więcej

X edycja Programu „Działaj...
20.02.2017

Ośrodek Działaj Lokalnie w Kluczach wyróżniony!

16 lutego 2017r. pracowniczki naszego Ośrodka Działaj Lokalnie w Kluczach: koordynator - Karolina Jurczyk oraz doradca ds. konkursu - Iga Szeląg wzięły udział w Gali Działaj Lokalnie IX oraz Społecznik...czytaj więcej

Ośrodek Działaj Lokalnie w...
27.10.2016

Rusza konkurs "Opowiedz..."

Miło Nam poinformować, że już od 31 października 2016r. rusza konkurs Opowiedz! Zachęcamy wszystkich grantobiorców IX edycji Działaj Lokalnie organizowanego przez Ośrodek Działaj Lokalnie w Kluczach i Stowarzyszenie Forum Oświatowe...czytaj więcej

Rusza konkurs "Opowiedz..."
18.04.2018

Jubileusz Ośrodka „Działaj Lokalnie”


W dniu 14.04.2018 r. w Domu Kultury „Papiernik” świętowano 10-lecie działalności Ośrodka „Działaj Lokalnie”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. 


Gmina Bolesław od paru lat współpracuje z ośrodkiem „Działaj Lokalnie” w Kluczach. Dzięki tej współpracy organizacje pozarządowe i instytucje kultury z terenu gminy Bolesław mają możliwość składania wniosków i realizacji „niewielkich” projektów o charakterze społecznym. 


Celem Programu „Działaj Lokalnie” jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na wsiach i w małych miastach poprzez wspieranie projektów obywatelskich, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowania kapitału społecznego. 


Podczas uroczystego jubileuszu wręczono dyplomy przedstawicielom stowarzyszeń z gmin: Klucze i Bolesław, które z pomocą środków z programu Działaj Lokalnie, w obszarze obu gmin zrealizowały projekty dla lokalnej społeczności. Wyróżniono także przedstawicieli samorządu i innych organizacji, którzy wspierają działalność ośrodka DL w Kluczach.


Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński złożył gratulacje i kwiaty z okazji jubileuszu, na ręce Anny Konieczniak – prezes Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze (organizacji założycielskiej ODL) oraz Igi Szeląg – koordynatora Ośrodka Działaj Lokalnie w Kluczach.


W 2017 roku na terenie Gminy Bolesław było realizowanych 7 Projektów w ramach Programu „Działaj Lokalnie”.
1)    Ochotnicza Straż Pożarna w Bolesławiu zrealizowała Projekt pn. „MDP – młodzież naszą przyszłością”.
Celem projektu było kształcenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, w zakresie ochrony przeciwpożarowej, musztry, zachowań w razie nagłych i niebezpiecznych sytuacji.
2)    Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i promocji Gminy Bolesław zrealizowało Projekt pn. „Kreatywnie i sportowo z nami zawsze jest wesoło”.
Celem projektu była integracja dzieci ze świetlicy z byłymi wychowankami placówki, integracja międzypokoleniowa z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, strażakami z OSP Bolesław oraz wszystkimi dziećmi biorącymi udział w projekcie z terenu gminy Bolesław.
3)    Ochotnicza Straż Pożarna w Laskach zrealizowała Projekt pn. „OSP – Laski dawniej i dziś”.
Celem projektu było zapoznanie lokalnej społeczności oraz młodzieży szkolnej z tradycjami i historią OSP Laski oraz doposażenie strażaków w mundury galowe.
4)    Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjno-Wędkarskie "Podlipianie" zrealizowało Projekt pn. „Aktywni Podlipianie – każdy może zostać wędkarzem”.
Celem projektu było uporządkowanie terenu wokół stawów i utrzymanie zieleni w stanie pozwalającym na uprawianie sportów, organizacji imprez, uatrakcyjnienie i wyeksponowanie terenu, zaktywizowanie dzieci i młodzieży, zachęcenie ich do wspólnego działania oraz integracja międzypokoleniowa.
5)    Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu było realizatorem 3 Projektów:
1. „Dworska sztuka – muzyka i fotografia”
2. „Krze i Małobądz razem”
3. „Relacje zdrowosąsiedzkie”

Dzięki pozyskanym dotacjom, za pośrednictwem Centrum Kultury m.in. zakupiono sprzęt sportowy, naczynia do gotowania potraw oraz zorganizowano niedzielne koncerty - dla mieszkańców Gminy Bolesław.


Zaproszeni przedstawiciele w/w organizacji brali udział w uroczystej gali jubileuszowej.


Autor:

autor

Pogoda

8 grudnia Temperatura: 8°C Wiatr: 33 km/h,

Kalendarz

imieniny: