LGD Nad Białą Przemszą

19.12.2019

Informacja

Szanowni Państwo! Zapraszamy Państwa do wypełnienia Ankiety Informacyjnej, której celem jest określenie opinii Beneficjentów na temat efektywności działalności biura, jak i pracowników LGD „Nad Białą Przemszą”. Zawarcie w ankiecie swoich...czytaj więcej

Informacja
03.09.2019

Informacja

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Nad Białą Przemszą” informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantów: - w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego...czytaj więcej

Informacja
29.03.2019

Kolejne umowy z Grantobiorcami podpisane!

Aktywizacja mieszkańców obszaru LGD „Nad Białą Przemszą” jest jednym z głównych działań stowarzyszenia. Dlatego też LGD przystąpiło do realizacji projektu grantowego pt. „Rozwój i wzmacnianie oferty kulturalnej obszaru, w szczególności...czytaj więcej

Kolejne umowy z Grantobiorcami...
25.10.2018

ANKIETA – badanie opinii i satysfakcji Beneficjentów LGD „Nad Białą Przemszą”

Zapraszamy Państwa do wypełnienia Ankiety Informacyjnej, której celem jest określenie opinii Beneficjentów na temat efektywności działalności biura, jak i pracowników LGD „Nad Białą Przemszą”. Zawarcie w ankiecie uwag i opinii...czytaj więcej

ANKIETA – badanie opinii...
10.09.2018

IX edycja konkursu na Produkt Lokalny „Nad Białą Przemszą”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Nad Białą Przemszą" ogłosiło  IX edycję konkursu na Produkt Lokalny „Nad Białą Przemszą”. Celem konkursu jest zidentyfikowanie i promocja zasobów obszaru działalności LGD „Nad Białą Przemszą"...czytaj więcej

IX edycja konkursu na...
24.05.2018

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Szanowni Państwo, Wszystkich zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacją dostępną na stronie LGD...czytaj więcej

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności...
26.03.2018

Pierwsze projekty w realizacji!

Ponad 10 mln złotych to pieniądze, które za pośrednictwem LGD „Nad Białą Przemszą” dofinansują obszar gmin Powiatu Olkuskiego oraz Gminy Krzeszowice poprzez realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR)....czytaj więcej

Pierwsze projekty w realizacji!
11.09.2017

Zapraszamy na spotkanie dla mieszkańców Gminy Bolesław!

Zapraszamy na spotkanie dedykowane mieszkańcom Gminy Bolesław, dotyczące warunków, sposobów realizacji oraz rozliczania projektów w ramach PROW 2014-2020.  Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy w czwartek 14 września 2017 roku do Centrum...czytaj więcej

Zapraszamy na spotkanie dla...
29.05.2017

Współpracuj i korzystaj!

Zapraszamy do udziału!czytaj więcej

Współpracuj i korzystaj!
16.12.2016

SPECJALISTA(ka) ds. NABORÓW i PROJEKTÓW - ponowny nabór na wolne stanowisko

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Nad Białą Przemszą" ul. Partyzantów 1 32-310 Klucze OGŁASZA PONOWNY NABÓR NA WOLNE STANOWISKO: SPECJALISTA(ka) ds. NABORÓW I PROJEKTÓW WYMAGANIA KONIECZNE MINIMALNE WOBEC KANDYDATA: ·...czytaj więcej

SPECJALISTA(ka) ds. NABORÓW i...
26.03.2018

Pierwsze projekty w realizacji!


Ponad 10 mln złotych to pieniądze, które za pośrednictwem LGD „Nad Białą Przemszą” dofinansują obszar gmin Powiatu Olkuskiego oraz Gminy Krzeszowice poprzez realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR).


Mieszkańcy obszaru działania LGD „Nad Białą Przemszą”, w tym przedsiębiorcy, osoby fizyczne, JST oraz NGO, w ramach organizowanych w latach 2016-2017 naborów wniosków o dofinansowanie, mogli otrzymać wsparcie dla takich przedsięwzięć jak: podejmowanie działalności gospodarczej, rozwój działalności gospodarczej, operacje indywidualne oraz projekty grantowe.


W ramach zorganizowanych konkursów do LGD wpłynęły łącznie 92 wnioski.


Spośród projektów, realizowanych na obszarze LGD „Nad Białą Przemszą”, przyczyniających się do osiągnięcia celów LSR, warto wymienić m.in. Operacje indywidualne z zakresu: Stworzenie lub zmodernizowanie obiektów infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej, dzięki którym na obszarze każdej z gmin członkowskich (Wolbrom, Olkusz, Klucze, Trzyciąż, Bukowno, Bolesław, Krzeszowice) powstanie nowa bądź zostanie zmodernizowana dotychczasowa infrastruktura turystyczno-rekreacyjna.


Dzięki środkom pozyskanym za pośrednictwem LGD „Nad Białą Przemszą” realizowane są następujące projekty:

  • Gmina OlkuszZamek Rabsztyn dla dziedzictwa – budowa mostu, organizacja placu zabaw wraz z małą architekturą i leżakami plenerowymi
  • Gmina WolbromCentrum turystyki i rekreacji w Łobzowie
  • Gmina TrzyciążBudowa nowej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w miejscowości Imbramowice poprzez budowę ciągu pieszego, miejsc parkingowych oraz elementów małej infrastruktury
  • Gmina KluczeZagospodarowanie parku w Kluczach
  • Gmina BolesławModernizacja obiektów infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej w centrum Bolesławia
  • Gmina BukownoRozwój infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej Miasta Bukowno w oparciu o lokalne zasoby przyrodnicze, kulturowe i historyczne przez utworzenie punktów przystankowych i zakup pojazdu specjalnego
  • Gmina KrzeszowiceZagospodarowanie centrum wsi Zalas
  • Powiat OlkuskiBudowa ciągu pieszo-rowerowego łączącego dwie największe atrakcje turystyczne gminy Klucze (Stołowa Góra Jaroszowiec z Pustynią Błędowską Klucze)


Serdecznie gratulujemy!

Autor:

autor

Pogoda

29 stycznia Temperatura: 1°C Wiatr: 15 km/h,

Kalendarz

imieniny: