naszBolesław

07.12.2021

Czas na ekologię w gminie

Z inicjatywy Wójta Gminy Bolesław Krzysztofa Dudzińskiego – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - rozpoczęliśmy kampanię społeczną pn. naszBolesław. W ramach kampanii zaplanowano działania, których celem jest zwiększenie świadomości mieszkańców gminy...czytaj więcej

Czas na ekologię w...
07.12.2021

Chrońmy i szanujmy naturę!

Wszyscy chcemy żyć w czystym środowisku. Każdy mówi o degradacji środowiska na świecie, a przecież nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby dostrzec zaśmiecone lasy i parki w swojej najbliższej okolicy. ...czytaj więcej

Chrońmy i szanujmy naturę!
07.12.2021

Chrońmy i szanujmy naturę!

Wszyscy chcemy żyć w czystym środowisku. Każdy mówi o degradacji środowiska na świecie, a przecież nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby dostrzec zaśmiecone lasy i parki w swojej najbliższej okolicy. 


Przyjemnie jest iść na spacer z rodziną do lasu czy parku. Nigdy jednak nie mamy gwarancji, że będzie tam czysto i bezpiecznie dla nas, naszych dzieci czy czworonogów. Zdarza się, że pod krzakami czy drzewami w parku leżą porozrzucane śmieci, chociaż specjalne pojemniki i kosze są zlokalizowane w różnych jego częściach. Czy nie potrafimy z nich korzystać? Dlaczego nie dbamy o wspólne dobro? Na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć sami. 


Podobnie sytuacja wygląda w lasach i na polach. To my, wyrzucając śmieci, m.in. eternit, gruz, opony, zużyty sprzęt, gdzie popadnie, doprowadzamy do degradacji ekologicznej naszej okolicy. Tego, niestety, uczymy młode pokolenie: że nie trzeba o nic dbać, bo to przecież nie nasze. A przecież to my, mieszkańcy, tworzymy wspólnotę, która ma wpływ na obraz miejsca, w którym żyjemy. Zapominamy, że las to nasze zielone płuca i strefa relaksu, miejsce uspokojenia i wyciszenia. 


Bardzo zasmuca degradacja przyrody i powstające w różnych miejscach naszej gminy dzikie wysypiska. Oczywiście, zawsze możemy jechać gdzieś, gdzie jest czysto  i przyjemnie można spędzić czas, ale po co, skoro w końcu wrócimy na „stare śmieci”. Oby nie te wyrzucane przez człowieka. 


Zadbajmy o najbliższe otoczenie. Zwracajmy uwagę tym, którzy je niszczą, zaznaczając w naturze brudne ślady swojej obecności. Czy taką pamiątkę chcemy zostawić naszym dzieciom, wnukom i przyszłym pokoleniom?

Autor:

autor

Pogoda

24 czerwca Temperatura: 22°C Wiatr: 15 km/h,

Kalendarz

imieniny: