Urząd Gminy

15.04.2024

Informacja o wyniku przetargu

Informacja o wyniku przetargu pisemnego dotyczącego sprzedaży samochodu specjalnego pożarniczego IVECO model EUROCARGO 130 E23, nr rej. KOL KC59 znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Bolesław na stronie...czytaj więcej

Informacja o wyniku przetargu
05.04.2024

Wykonawca remontu zabytkowych organów w bolesławskim kościele wyłoniony

Na zadanie pn. „Restauracja, renowacja i rekonstrukcja organów Rieger – Opus 1371 w Kościele p.w. Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła w Bolesławiu” Parafia Rzymskokatolicka, za pośrednictwem Gminy Bolesław, otrzyma...czytaj więcej

Wykonawca remontu zabytkowych organów...
02.04.2024

Nowa ulica w Bolesławiu

Wybudowany w 2019 roku łącznik ulic: Wyzwolenia i Ponikowskiej zyskał nazwę. 28 marca 2024 roku podczas LVIII Sesji Rady Gminy radni podjęli uchwałę o nadaniu ulicy w Bolesławiu nazwy KLONOWA....czytaj więcej

Nowa ulica w Bolesławiu
02.04.2024

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne konsultacjePrzyjdź i zapytaj o dotację! 10.04.2024, godz. 8:30 – 11:00 Urząd Gminy Bolesław, ul. Główna 58, I piętro, pokój nr 22 (sala narad)...czytaj więcej

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
28.03.2024

O sportowych sukcesach uczniów z Krzykawy

Ambicja, dyscyplina, wytrwałość w dążeniu do celu. To tylko nieliczne cechy, którymi wyróżniają się utytułowani sportowcy. Nasi Uczniowie obok wielu osiągnięć w dziedzinach artystycznych, przyrodniczych czy humanistycznych, mają na swoich...czytaj więcej

O sportowych sukcesach uczniów...
28.03.2024

Informacja

OGŁOSZENIE wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, w tym wspierania działań w zakresie integracji oraz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych na podstawie art. 15 ust. 2h i...czytaj więcej

Informacja
26.03.2024

Informacja

INFORMACJA O DNIU WOLNYM OD PRACY w URZĘDZIE GMINY BOLESŁAW w DNIU 29 MARCA 2024 ROKU Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem Wójta Gminy Bolesław Nr 23.2023 z dnia 12 grudnia 2023...czytaj więcej

Informacja
22.03.2024

Oświadczenie wójta Gminy Bolesław w sprawie drogi powiatowej, tzw. „obwodnicy Bolesławia"

Bolesław, dnia 22 marca 2024 r. Oświadczenie wójta Gminy Bolesław w sprawie drogi powiatowej, tzw. „obwodnicy Bolesławia” Szanowni Państwo, od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawia się temat drogi powiatowej...czytaj więcej

Oświadczenie wójta Gminy Bolesław...
14.03.2024

Dobiegają końca prace przy budowie domów kontenerowych

Przy ulicy Kopalnianej w Bolesławiu powstały cztery dwulokalowe budynki wolnostojące wykonane w systemie prefabrykowanych kontenerów, które niebawem będą pełnić funkcje mieszkań komunalnych. Budynki są wyposażone w instalacje wewnętrzne:wodną i kanalizacyjną,elektryczną,...czytaj więcej

Dobiegają końca prace przy...
14.03.2024

Ogłoszenie o drugim przetargu pisemnym na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego

Ogłoszenie o drugim przetargu pisemnym na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego IVECO model EUROCARGO 130 E23, nr rej. KOL KC59 znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Bolesław na stronie...czytaj więcej

Ogłoszenie o drugim przetargu...
29.01.2024

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN MIESZKANKI GMINY


Taki jubileusz nie zdarza się często. Nie każdemu bowiem dane jest dożyć 100 lat. Tego daru doświadczyła pani Józefa Czyż, mieszkanka Podlipia. 26 stycznia 2024 roku, a więc dokładnie w dniu jej urodzin dostojną Jubilatkę odwiedzili Krzysztof Dudziński – Wójt Gminy Bolesław, Ewa Dychtoń – Przewodnicząca Rady Gminy, zastępca wójta Agata Borkiewicz oraz radny Mirosław Ćwięczek, którzy w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy złożyli najserdeczniejsze życzenia, a także wręczyli listy gratulacyjne (Wójta i Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara) przygotowane specjalnie na tę uroczystość.


Dla Pani Józefy i jej najbliższych to był dzień pełen wzruszeń i wspomnień. Zacna Jubilatka z radością przyjęła swoich gości i chętnie opowiadała o swoim życiu, pracy i rodzinie, która na co dzień darzy ją ogromną miłością i szacunkiem. W tym domu czuje się bliskość, życzliwość i zrozumienie, nic więc dziwnego, że pani Józefa jest radosna i przyjaźnie nastawiona do ludzi. To pewnie jeden z jej sekretów długowieczności.


Wspomnienie o babci Józefie, które bardziej przybliża postać Jubilatki, przygotowała jej prawnuczka Anna.


Józefa Czyż przyszła na świat 26 stycznia 1924 r. jako córka Agnieszki i Józefa Cupiałów. Od urodzenia mieszka w Podlipiu. Miała brata Henryka i dwie siostry: Genowefę i Sewerynę. Z mężem Edwardem doczekali się córki Haliny i syna Wiesława. W wieku zaledwie 30 lat została wdową i nigdy już nie wyszła za mąż. W opiece nad małymi dziećmi pomagała jej mama Agnieszka.


Utrzymywała się z pracy na roli. Później została pierwszym pracownikiem obsługi w nowo wybudowanej szkole w Podlipiu, zatrudniając się tam jako woźna i sprzątaczka. Do jej obowiązków należało m. in. palenie w piecach kaflowych w każdej sali, sprzątanie i odśnieżanie. Z czasem zajęła się handlem.


Cieszy się dobrym zdrowiem jak na swój wiek. Czyta i ogląda telewizję bez okularów. Ma dobrą pamięć. Często odwiedzała się ze starszą siostrą Genowefą, która zmarła 11 lat temu, w wieku 92 lat. Mieszka w wielopokoleniowym domu z córką oraz wnukiem z rodziną.


Doczekała się 3 wnucząt (Ewy, Grzegorza i Tomasza) oraz 5 prawnucząt (Anny, Bartłomieja, Katarzyny, Kamila i Kamili), którym chętnie opowiada o tym, jak żyło się w dawnych czasach.


Autor:

autor

Pogoda

15 kwietnia Temperatura: 10°C Wiatr: 6 km/h,

Kalendarz

imieniny: