Urząd Gminy

15.04.2024

Informacja o wyniku przetargu

Informacja o wyniku przetargu pisemnego dotyczącego sprzedaży samochodu specjalnego pożarniczego IVECO model EUROCARGO 130 E23, nr rej. KOL KC59 znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Bolesław na stronie...czytaj więcej

Informacja o wyniku przetargu
05.04.2024

Wykonawca remontu zabytkowych organów w bolesławskim kościele wyłoniony

Na zadanie pn. „Restauracja, renowacja i rekonstrukcja organów Rieger – Opus 1371 w Kościele p.w. Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła w Bolesławiu” Parafia Rzymskokatolicka, za pośrednictwem Gminy Bolesław, otrzyma...czytaj więcej

Wykonawca remontu zabytkowych organów...
02.04.2024

Nowa ulica w Bolesławiu

Wybudowany w 2019 roku łącznik ulic: Wyzwolenia i Ponikowskiej zyskał nazwę. 28 marca 2024 roku podczas LVIII Sesji Rady Gminy radni podjęli uchwałę o nadaniu ulicy w Bolesławiu nazwy KLONOWA....czytaj więcej

Nowa ulica w Bolesławiu
02.04.2024

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne konsultacjePrzyjdź i zapytaj o dotację! 10.04.2024, godz. 8:30 – 11:00 Urząd Gminy Bolesław, ul. Główna 58, I piętro, pokój nr 22 (sala narad)...czytaj więcej

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
28.03.2024

O sportowych sukcesach uczniów z Krzykawy

Ambicja, dyscyplina, wytrwałość w dążeniu do celu. To tylko nieliczne cechy, którymi wyróżniają się utytułowani sportowcy. Nasi Uczniowie obok wielu osiągnięć w dziedzinach artystycznych, przyrodniczych czy humanistycznych, mają na swoich...czytaj więcej

O sportowych sukcesach uczniów...
28.03.2024

Informacja

OGŁOSZENIE wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, w tym wspierania działań w zakresie integracji oraz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych na podstawie art. 15 ust. 2h i...czytaj więcej

Informacja
26.03.2024

Informacja

INFORMACJA O DNIU WOLNYM OD PRACY w URZĘDZIE GMINY BOLESŁAW w DNIU 29 MARCA 2024 ROKU Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem Wójta Gminy Bolesław Nr 23.2023 z dnia 12 grudnia 2023...czytaj więcej

Informacja
22.03.2024

Oświadczenie wójta Gminy Bolesław w sprawie drogi powiatowej, tzw. „obwodnicy Bolesławia"

Bolesław, dnia 22 marca 2024 r. Oświadczenie wójta Gminy Bolesław w sprawie drogi powiatowej, tzw. „obwodnicy Bolesławia” Szanowni Państwo, od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawia się temat drogi powiatowej...czytaj więcej

Oświadczenie wójta Gminy Bolesław...
14.03.2024

Dobiegają końca prace przy budowie domów kontenerowych

Przy ulicy Kopalnianej w Bolesławiu powstały cztery dwulokalowe budynki wolnostojące wykonane w systemie prefabrykowanych kontenerów, które niebawem będą pełnić funkcje mieszkań komunalnych. Budynki są wyposażone w instalacje wewnętrzne:wodną i kanalizacyjną,elektryczną,...czytaj więcej

Dobiegają końca prace przy...
14.03.2024

Ogłoszenie o drugim przetargu pisemnym na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego

Ogłoszenie o drugim przetargu pisemnym na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego IVECO model EUROCARGO 130 E23, nr rej. KOL KC59 znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Bolesław na stronie...czytaj więcej

Ogłoszenie o drugim przetargu...
01.02.2024

Mistrzowie Polski w futsalu
28 stycznia 2024 roku na obiektach Rekordu w Bielsku-Białej miał miejsce turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-15. Drużyna gospodarza turnieju wysoko pokonała przeciwników (Rekord Bielsko-Biała - Jantar Ustka 8:1) i została Mistrzem Polski w kategorii U-15.


Wśród wyróżniających się zawodników zwycięskiej drużyny znajduje się 15-letni Szymon Czerniak, mieszkaniec naszej gminy, który uczy się i trenuje w Bielsku-Białej.


W jednym z artykułów o wspaniałym zwycięstwie młodych zawodników czytamy:

„Szczególnie finał był popisem bielskiej młodzieży. Już w 83. sekundzie gry rok młodszy od reszty kolegów z zespołu Rekordu Łukasz Góral sfinalizował akcję rozegraną przez Bartosza Wójcika i Szymona Czerniaka. Także w 6. minucie spotkania snajper bielszczan był w odpowiednim czasie we właściwym miejscu, a gdy w 9. minucie skompletował hat-tricka, pieczętując tytuł króla strzelców turnieju, to było już jasne, że największy puchar pozostanie w Cygańskim Lesie. Tym bardziej, że będący na fali zespół z Bielska-Białej 47 sekund później po solowej akcji Szymona Czerniaka ustalił wynik pierwszej połowy na 4:0.


Po przerwie umiejętnie rotujący zawodnikami Andrea Bucciol, który w całym turnieju korzystał ze wszystkich 14 zawodników, wykorzystał cały potencjał i szybko się okazało, że atutem Rekordu jest drużyna. Konrad Słonka w 15. minucie dobitką swojego strzału rozpoczął „bramkobranie” w drugiej połowie. Jego śladem poszedł Szymon Czerniak, dobijając w 17. minucie do pustej bramki piłkę po strzale Łukasza Górala w poprzeczkę.


Wprawdzie Michał Mothke w 23. minucie strzelił honorowego gola dla zespołu z Ustki, ale ostatnie słowo, należało do Rekordu, bo w ostatniej minucie gry w odstępie 20 sekund, najpierw Michał Starzykowski, a następnie Maciej Nowak zamknęli listę strzelców.”


Szymonowi, jego rodzicom i trenerom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej o meczu i drużynie można przeczytać na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej:

https://www.slzpn.pl/multimedia/galerie/8815/mmp-w-futsalu-u15#prettyPhoto[gallery841acbcfa5]/74/

Autor:

autor

Pogoda

15 kwietnia Temperatura: 10°C Wiatr: 6 km/h,

Kalendarz

imieniny: