Urząd Gminy

22.07.2024

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Chmielnej w Bolesławiu

Rozpoczął się kolejny etap inwestycji pn. „Przebudowa ulicy Leśnej w miejscowości Laski oraz ulicy Chmielnej w miejscowości Bolesław”. Po zakończeniu przebudowy ul. Leśnej w Laskach przyszedł czas na ul. Chmielną...czytaj więcej

Rozpoczęła się przebudowa ulicy...
22.07.2024

Remont nawierzchni na DK94

Rozpoczął się remont cząstkowy nawierzchni będącej w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – oddział w Krakowie. Remont, zgodnie z ustaleniami Wójta Gminy a GDDKiA z ubiegłego roku, miał...czytaj więcej

19.07.2024

Remonty w Szkole Podstawowej w Bolesławiu

Trwają dwa duże remonty w starej części budynku Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Pierwszy, który rozpoczął się już w czerwcu, dotyczy korytarzy szkolnych. W ramach remontu zostaną odnowione i podkreślone historyczne...czytaj więcej

Remonty w Szkole Podstawowej...
18.07.2024

Przetarg na budowę II etapu kanalizacji sanitarnej w Krzu i Małobądzu ogłoszony

11 lipca 2024 roku został ogłoszony przetarg unijny na budowę kanalizacji sanitarnej w części miejscowości Krzykawka (w ul. Francesco Nullo od ul. Miodowej), w miejscowości Krze (ul. Słoneczna, ul. Krótka)...czytaj więcej

Przetarg na budowę II...
15.07.2024

Oskar Drzewiecki powołany do Kadry Polski

Oskar Drzewiecki, utalentowany zawodnik ju-jitsu, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w Ju-Jitsu w konkurencji Ne-waza. Będzie reprezentować nasz kraj w Pucharze Świata Ju-Jitsu w Chorwacji - Zadar w dniach 21.08...czytaj więcej

Oskar Drzewiecki powołany do...
12.07.2024

Budowa kanalizacji w Krzu i Małobądzu

Dobiega końca budowa kanalizacji sanitarnej (etap I) w dwóch miejscowościach gminy Bolesław. Zakres inwestycji obejmował wykonanie kanalizacji sanitarnej grawitacyjno - ciśnieniowej (na ulicach Głównej i częściowo Słonecznej w Krzu, ulicy...czytaj więcej

Budowa kanalizacji w Krzu...
01.07.2024

Wybory sołtysów

W czerwcu b.r. miały miejsce zebrania wiejskie, podczas których odbyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. Poniżej przedstawiamy sołtysów, których mieszkańcy poszczególnych sołectw obdarzyli zaufaniem: - Stefania Pichlak – sołectwo...czytaj więcej

28.06.2024

Międzynarodowy Wyścig Kolarski

GMINA BOLESŁAW 28 CZERWCA 2024 r. Orientacyjne godziny przejazdu HUTKI 13.43 13.50 13.57 BOLESŁAW 13.44 13.51 13.58 KRĄŻEK 13.49 13.56 14.03 BUKOWNO 13.50 13.57 14.04 UWAGA UWAGA Już w dniach...czytaj więcej

19.06.2024

Setne urodziny Pani Amelii

15 czerwca 2024 roku swoje setne urodziny obchodziła pani Amelia Czerniak z Lasek. Z tej okazji 17 czerwca b.r. Jubilatkę odwiedzili Wójt Gminy Krzysztof Dudziński wraz z zastępcą Agatą Borkiewicz...czytaj więcej

28.03.2024

O sportowych sukcesach uczniów z Krzykawy

Ambicja, dyscyplina, wytrwałość w dążeniu do celu. To tylko nieliczne cechy, którymi wyróżniają się utytułowani sportowcy. Nasi Uczniowie obok wielu osiągnięć w dziedzinach artystycznych, przyrodniczych czy humanistycznych, mają na swoich kontach także szereg osiągnięć właśnie sportowych.

Wysokie lokaty zajmowane przez naszych Uczniów na stałe wpisały się w historię szkoły, a z roku na rok stale ich przybywa. Nasi Uczniowie najbardziej utytułowani są wdwóch dyscyplinach: piłka nożna i tenis stołowy.

Prześledźmy ich dokonania, zacznijmy od roku szkolnego 2021/2022. W tenisie stołowym prym wiodą Krzysztof Prychodko i Antoni Łukjan. Chłopcy wzięli udział
w Indywidualnych Zawodach Powiatowych (tzw. Igrzyska Dzieci), zajmując odpowiednio 3. i 6. miejsce. Reprezentowali szkołę w Indywidualnych Zawodach Rejonowych, Krzysztof uplasował się na 4. miejscu, a Antoni na 9. Krzysztof wziął udział także w etapie wojewódzkim. Jeśli chodzi o piłkę nożną także mamy się czym pochwalić, podczas zawodów Halowa Piłka Nożna w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na etapie gminnym reprezentacja ZPS  w Krzykawie uplasowała się na 1. miejscu, w etapie powiatowym wywalczyliśmy miejsce na najniższym stopniu podium.

Kolejny rok szkolny to kolejne sukcesy, nasi tenisiści stołowi przynieśli nam liczne powody do dumy. Zacznijmy od dokonań indywidualnych w zawodach Igrzyska Dzieci. Krzysztof Prychodko zajął 5. miejsce na szczeblu powiatowym, 6. miejsce w zawodach rejonowych, wziął udział w finale wojewódzkim. Antoni Łukjan zajął 1. miejsce w zawodach gminnych, a 9. w powiatowych. Doskonale zaprezentowała się również Amelia Gil, zajmując 3. miejsce indywidualnie na szczeblu gminnym i 4. na powiatowym. W rywalizacjach drużynowych reprezentowały nas dwa duety: Amelia Gil i Hanna Latos wywalczyły 1. miejsce w zawodach gminnych, były najlepsze również w etapie powiatowym. Duet chłopców, w skład którego wchodzą Antoni i Krzysztof, zajął 2. miejsce w zawodach powiatowych i 5. w rejonowych. Również w ramach Igrzysk Dzieci drużyna piłkarska chłopców okazała się niepokonaną w rywalizacji gminnej, a turniej powiatowy zakończyła na bardzo dobrej 5. lokacie.

Wszystkie wymienione wyżej osiągnięcia sprawiają, że nasi Uczniowie nie spoczywają na laurach, wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej są zmotywowani do ciężkiej pracy i treningów. Obecny rok szkolny 2023/2024 dostarczył nam już teraz wielu emocji i powodów do dumy. Tym razem zdecydowanie największe sukcesy nasi Uczniowie odnieśli w tenisie stołowym.

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tej właśnie dziedzinie Amelia Gil zajęła 2. miejsce w etapie powiatowym oraz 13. w rejonowym. Antoni Łukjan w tych samych zawodach uplasował się kolejno na 4. i 7. miejscu. Podczas Igrzysk Dzieci bezkonkurencyjny wśród zawodników z gminy był Krzysztof Prychodko. Podczas etapu powiatowego Krzysztof zajął 2. miejsce, następnie awansował do etapu rejonowego, podczas którego był 5., co dało mu awans do finału wojewódzkiego. Ten zaś odbędzie się w kwietniu, zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronie szkoły lub profilu na Facebooku.

Warto dodać, że Krzysztof oraz Antoni na co dzień trenują tenis stołowy w klubie sportowym „Kłos” Olkusz.

Trzymamy mocno kciuki za kolejne dokonania naszych Uczniów, jesteśmy z nich bardzo dumni i pewni, że dzięki swojemu uporowi i pracowitości jeszcze niejednokrotnie dostarczą nam powodów do radości.