Urząd Gminy

15.04.2024

Informacja o wyniku przetargu

Informacja o wyniku przetargu pisemnego dotyczącego sprzedaży samochodu specjalnego pożarniczego IVECO model EUROCARGO 130 E23, nr rej. KOL KC59 znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Bolesław na stronie...czytaj więcej

Informacja o wyniku przetargu
05.04.2024

Wykonawca remontu zabytkowych organów w bolesławskim kościele wyłoniony

Na zadanie pn. „Restauracja, renowacja i rekonstrukcja organów Rieger – Opus 1371 w Kościele p.w. Macierzyństwa NMP i św. Michała Archanioła w Bolesławiu” Parafia Rzymskokatolicka, za pośrednictwem Gminy Bolesław, otrzyma...czytaj więcej

Wykonawca remontu zabytkowych organów...
02.04.2024

Nowa ulica w Bolesławiu

Wybudowany w 2019 roku łącznik ulic: Wyzwolenia i Ponikowskiej zyskał nazwę. 28 marca 2024 roku podczas LVIII Sesji Rady Gminy radni podjęli uchwałę o nadaniu ulicy w Bolesławiu nazwy KLONOWA....czytaj więcej

Nowa ulica w Bolesławiu
02.04.2024

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne konsultacjePrzyjdź i zapytaj o dotację! 10.04.2024, godz. 8:30 – 11:00 Urząd Gminy Bolesław, ul. Główna 58, I piętro, pokój nr 22 (sala narad)...czytaj więcej

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
28.03.2024

O sportowych sukcesach uczniów z Krzykawy

Ambicja, dyscyplina, wytrwałość w dążeniu do celu. To tylko nieliczne cechy, którymi wyróżniają się utytułowani sportowcy. Nasi Uczniowie obok wielu osiągnięć w dziedzinach artystycznych, przyrodniczych czy humanistycznych, mają na swoich...czytaj więcej

O sportowych sukcesach uczniów...
28.03.2024

Informacja

OGŁOSZENIE wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, w tym wspierania działań w zakresie integracji oraz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych na podstawie art. 15 ust. 2h i...czytaj więcej

Informacja
26.03.2024

Informacja

INFORMACJA O DNIU WOLNYM OD PRACY w URZĘDZIE GMINY BOLESŁAW w DNIU 29 MARCA 2024 ROKU Uprzejmie informujemy, że Zarządzeniem Wójta Gminy Bolesław Nr 23.2023 z dnia 12 grudnia 2023...czytaj więcej

Informacja
22.03.2024

Oświadczenie wójta Gminy Bolesław w sprawie drogi powiatowej, tzw. „obwodnicy Bolesławia"

Bolesław, dnia 22 marca 2024 r. Oświadczenie wójta Gminy Bolesław w sprawie drogi powiatowej, tzw. „obwodnicy Bolesławia” Szanowni Państwo, od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawia się temat drogi powiatowej...czytaj więcej

Oświadczenie wójta Gminy Bolesław...
14.03.2024

Dobiegają końca prace przy budowie domów kontenerowych

Przy ulicy Kopalnianej w Bolesławiu powstały cztery dwulokalowe budynki wolnostojące wykonane w systemie prefabrykowanych kontenerów, które niebawem będą pełnić funkcje mieszkań komunalnych. Budynki są wyposażone w instalacje wewnętrzne:wodną i kanalizacyjną,elektryczną,...czytaj więcej

Dobiegają końca prace przy...
14.03.2024

Ogłoszenie o drugim przetargu pisemnym na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego

Ogłoszenie o drugim przetargu pisemnym na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego IVECO model EUROCARGO 130 E23, nr rej. KOL KC59 znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Bolesław na stronie...czytaj więcej

Ogłoszenie o drugim przetargu...
28.03.2024

O sportowych sukcesach uczniów z Krzykawy


Ambicja, dyscyplina, wytrwałość w dążeniu do celu. To tylko nieliczne cechy, którymi wyróżniają się utytułowani sportowcy. Nasi Uczniowie obok wielu osiągnięć w dziedzinach artystycznych, przyrodniczych czy humanistycznych, mają na swoich kontach także szereg osiągnięć właśnie sportowych.


Wysokie lokaty zajmowane przez naszych Uczniów na stałe wpisały się w historię szkoły, a z roku na rok stale ich przybywa. Nasi Uczniowie najbardziej utytułowani są wdwóch dyscyplinach: piłka nożna i tenis stołowy.


Prześledźmy ich dokonania, zacznijmy od roku szkolnego 2021/2022. W tenisie stołowym prym wiodą Krzysztof Prychodko i Antoni Łukjan. Chłopcy wzięli udział
w Indywidualnych Zawodach Powiatowych (tzw. Igrzyska Dzieci), zajmując odpowiednio 3. i 6. miejsce. Reprezentowali szkołę w Indywidualnych Zawodach Rejonowych, Krzysztof uplasował się na 4. miejscu, a Antoni na 9. Krzysztof wziął udział także w etapie wojewódzkim. Jeśli chodzi o piłkę nożną także mamy się czym pochwalić, podczas zawodów Halowa Piłka Nożna w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na etapie gminnym reprezentacja ZPS  w Krzykawie uplasowała się na 1. miejscu, w etapie powiatowym wywalczyliśmy miejsce na najniższym stopniu podium.


Kolejny rok szkolny to kolejne sukcesy, nasi tenisiści stołowi przynieśli nam liczne powody do dumy. Zacznijmy od dokonań indywidualnych w zawodach Igrzyska Dzieci. Krzysztof Prychodko zajął 5. miejsce na szczeblu powiatowym, 6. miejsce w zawodach rejonowych, wziął udział w finale wojewódzkim. Antoni Łukjan zajął 1. miejsce w zawodach gminnych, a 9. w powiatowych. Doskonale zaprezentowała się również Amelia Gil, zajmując 3. miejsce indywidualnie na szczeblu gminnym i 4. na powiatowym. W rywalizacjach drużynowych reprezentowały nas dwa duety: Amelia Gil i Hanna Latos wywalczyły 1. miejsce w zawodach gminnych, były najlepsze również w etapie powiatowym. Duet chłopców, w skład którego wchodzą Antoni i Krzysztof, zajął 2. miejsce w zawodach powiatowych i 5. w rejonowych. Również w ramach Igrzysk Dzieci drużyna piłkarska chłopców okazała się niepokonaną w rywalizacji gminnej, a turniej powiatowy zakończyła na bardzo dobrej 5. lokacie.


Wszystkie wymienione wyżej osiągnięcia sprawiają, że nasi Uczniowie nie spoczywają na laurach, wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej są zmotywowani do ciężkiej pracy i treningów. Obecny rok szkolny 2023/2024 dostarczył nam już teraz wielu emocji i powodów do dumy. Tym razem zdecydowanie największe sukcesy nasi Uczniowie odnieśli w tenisie stołowym. 


W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tej właśnie dziedzinie Amelia Gil zajęła 2. miejsce w etapie powiatowym oraz 13. w rejonowym. Antoni Łukjan w tych samych zawodach uplasował się kolejno na 4. i 7. miejscu. Podczas Igrzysk Dzieci bezkonkurencyjny wśród zawodników z gminy był Krzysztof Prychodko. Podczas etapu powiatowego Krzysztof zajął 2. miejsce, następnie awansował do etapu rejonowego, podczas którego był 5., co dało mu awans do finału wojewódzkiego. Ten zaś odbędzie się w kwietniu, zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronie szkoły lub profilu na Facebooku.


Warto dodać, że Krzysztof oraz Antoni na co dzień trenują tenis stołowy w klubie sportowym „Kłos” Olkusz.


Trzymamy mocno kciuki za kolejne dokonania naszych Uczniów, jesteśmy z nich bardzo dumni i pewni, że dzięki swojemu uporowi i pracowitości jeszcze niejednokrotnie dostarczą nam powodów do radości.


Jacek Ślęzak

Karolina Rudawska

ZPS w Krzykawie

Autor:

autor

Pogoda

15 kwietnia Temperatura: 10°C Wiatr: 6 km/h,

Kalendarz

imieniny: