Urząd Gminy

19.06.2024

Setne urodziny Pani Amelii

15 czerwca 2024 roku swoje setne urodziny obchodziła pani Amelia Czerniak z Lasek. Z tej okazji 17 czerwca b.r. Jubilatkę odwiedzili Wójt Gminy Krzysztof Dudziński wraz z zastępcą Agatą Borkiewicz...czytaj więcej

Setne urodziny Pani Amelii
19.06.2024

Międzynarodowy Wyścig Kolarski

GMINA BOLESŁAW 28 CZERWCA 2024 r. Orientacyjne godziny przejazdu HUTKI 13.43 13.50 13.57 BOLESŁAW 13.44 13.51 13.58 KRĄŻEK 13.49 13.56 14.03 BUKOWNO 13.50 13.57 14.04 UWAGA UWAGA Już w dniach...czytaj więcej

Międzynarodowy Wyścig Kolarski
10.06.2024

Wyróżnienia Wójta Gminy Bolesław

W środę 05.06.2024r. w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród wyróżniającym się uczniom szkół z terenu naszej gminy. Zaproszenie wójta przyjęli uzdolnieni uczniowie, ich...czytaj więcej

Wyróżnienia Wójta Gminy Bolesław
28.05.2024

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE wyniku otwartego konkursu ofert na wybór operatora, który zleci realizację całości zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,...czytaj więcej

Ogłoszenie
28.05.2024

Informacja

W dniu 31 maja 2024r. (tj. piątek) Urząd Gminy Bolesław będzie nieczynny. Od godziny 7.00 do 15.00 będzie czynna ewidencja ludności i przyjmowane będą osoby chcące złożyć wniosek o udzielenie...czytaj więcej

Informacja
16.05.2024

Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ...czytaj więcej

Kondolencje
13.05.2024

Uroczystość 161. rocznicy bitwy pod Krzykawką

11 maja miały miejsce uroczyste obchody kolejnej rocznicy bitwy pod Krzykawką, śmierci włoskiego bohatera pułkownika Francesco Nullo oraz święta krakowskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej.    Wójt Gminy Bolesław serdecznie dziękuje wszystkim,...czytaj więcej

Uroczystość 161. rocznicy bitwy...
10.05.2024

Sto lat minęło…

Sto lat temu, 10 maja 1924 roku, przyszła na świat mieszkanka naszej gminy, pani Zofia Chojowska. Życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu złożyli dostojnej Jubilatce wójt gminy Krzysztof Dudziński i...czytaj więcej

Sto lat minęło…
10.05.2024

Spotkania Wójta z Dyrektorem RZGW w Gliwicach oraz Wojewodą Małopolskim

Mijający tydzień obfitował w spotkania robocze Wójta będące elementem działań prewencyjnych w związku występowaniem zagrożeń związanych z zakończoną działalnością górniczą na naszym terenie. We wtorek, 7 maja odbyło się spotkanie...czytaj więcej

Spotkania Wójta z Dyrektorem...
31.05.2023

Olkuski szpital ma nową pracownię rezonansu magnetycznego

29 maja 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego, która powstała w Nowym Szpitalu w Olkuszu.


Rezonans magnetyczny to urządzenie służące do diagnostyki obrazowej. Pozwala na precyzyjne badanie narządów wewnętrznych, tkanek oraz zmian w układzie mięśniowym i szkieletowym. Długo wyczekiwane urządzenie może wreszcie służyć pacjentom, którym z powodów medycznych należało wykonać badania RM, a wcześniej musieli być przewożeni w tym celu do innych placówek w okolicy.


Powstanie pracowni z nowoczesnym wyposażeniem to zasługa wielu osób i efekt dobrej współpracy wszystkich, którzy działają w trosce o dobro pacjentów. Nie byłoby jej, gdyby nie środki finansowe pozyskane przez gminę Bolesław z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


- Starając się o dotację dla szpitala, a potem przekazując ją do powiatu, gmina Bolesław dołożyła swoją małą cegiełkę, by sprzęt, który będzie służył diagnostyce, leczeniu czy ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia był najwyższej jakości. Pieniądze, od momentu złożenia wniosku do ich przekazania, miały być przeznaczone dla szpitala. Żaden mieszkaniec gminy nie wydał na to ani złotówki, za to zyskał jako potencjalny pacjent. Przecież każdy z nas, a może ktoś nam bliski,może potrzebować pomocy medycznej, zachorować czy ulec wypadkowi, choć zawsze życzymy sobie zdrowia i tego, by nikt nie musiał z pomocy medycznej i zakupionego sprzętu korzystać – wyjaśniał w jednym z wywiadów dla Bolesławskich Prezentacji Wójt Gminy Bolesław, Krzysztof Dudziński. 


Środki na zaadaptowanie pomieszczeń przeznaczonych na pracownię pochodziły z budżetu Szpitala (1,35 mln zł). Zakupiony sprzęt ma wartość 4,5 mln zł. Kwotę tę stanowi dofinansowanie w wysokości 3,5 mln, pozyskane z RFIL i przekazane do powiatu (udziałowca szpitala) przez gminę Bolesław, a także środki – w wysokości 1 mln - z samorządu województwa małopolskiego.

W uroczystym otwarciu pracowni w Nowym Szpitalu w Olkuszu wzięli udział m. in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, poseł ziemi olkuskiej Jacek Osuch, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, starosta olkuski Bogumił Sobczyk, wicestarosta Paulina Polak, a także wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński.Fot. https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=14974#pid=3


Autor:

autor

Pogoda

24 czerwca Temperatura: 22°C Wiatr: 15 km/h,

Kalendarz

imieniny: