Urząd Gminy

15.09.2023

Przebudowa ulicy Chmielnej w Bolesławiu – rozpoczęcie prac związanych z wymianą sieci wodociągowej

Głównym celem inwestycji jest likwidacja nierówności w drodze, regulacja stanu prawnego działki drogowej oraz (a może przede wszystkim) uporządkowanie i odprowadzenie z przedmiotowej ulicy wód opadowych, które - szczególnie po...czytaj więcej

Przebudowa ulicy Chmielnej w...
08.09.2023

Informacja

W ślad za zawiadomieniami Sołtysów Gminy Bolesław, przedstawia się harmonogram Zebrań Wiejskich w poszczególnych sołectwach gminy Bolesław. Zachęcam mieszkańców Gminy Bolesław do uczestnictwa w Zebraniach Wiejskich. Sołectwo Termin zebrania Godzina...czytaj więcej

Informacja
30.08.2023

Gmina Bolesław przywraca nocne oświetlenie uliczne

Bolesław, dnia 28.08.2023r. Szanowni Mieszkańcy Gminy Bolesław, Sytuacja geopolityczna, rosnąca inflacja, a przede wszystkim niestabilna sytuacja na rynku energetycznym od początku 2022r. doprowadziła do niemalże dziesięciokrotnego wzrostu cen energii elektrycznej...czytaj więcej

Gmina Bolesław przywraca nocne...
18.08.2023

Kontrole w zakresie pozbywania się nieczystości ciekłych oraz odpadów komunalnych - przypomnienie

Przypominamy, że w maju 2023 roku rozpoczęliśmy kontrole dotyczące realizacji obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie pozbywania się nieczystości ciekłych oraz umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, którzy...czytaj więcej

Kontrole w zakresie pozbywania...
01.08.2023

Kondolencje

Z głębokim żalem i smutkiem w sercu przyjęliśmy wiadomość...czytaj więcej

Kondolencje
14.07.2023

Informacja

Informacja dotycząca firm oferujących usługi montażu instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych położonych na terenie Gminy Bolesław W związku z pojawiającymi się na terenie Gminy Bolesław ulotkami reklamowymi firm oferujących montaż paneli...czytaj więcej

Informacja
07.07.2023

Informacja

1 lipca 2023 r. weszła w życie ustawa o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa. Świadczenie będzie wypłacane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) i przysługuje osobie, która spełnia...czytaj więcej

Informacja
12.06.2023

Ogłoszenie

Bolesław, dnia 02.06.2023 OGŁOSZENIEWójta Gminy Bolesław Na podstawie art. 11 pkt 7 oraz 8 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023...czytaj więcej

Ogłoszenie
05.06.2023

Informacja

W dniu 09.06.2023r. Urząd Gminy Bolesławbędzie nieczynny. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
31.05.2023

Olkuski szpital ma nową pracownię rezonansu magnetycznego

29 maja 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego, która powstała w Nowym Szpitalu w Olkuszu. Rezonans magnetyczny to urządzenie służące do diagnostyki obrazowej. Pozwala na precyzyjne badanie...czytaj więcej

Olkuski szpital ma nową...
31.05.2023

Olkuski szpital ma nową pracownię rezonansu magnetycznego

29 maja 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego, która powstała w Nowym Szpitalu w Olkuszu.


Rezonans magnetyczny to urządzenie służące do diagnostyki obrazowej. Pozwala na precyzyjne badanie narządów wewnętrznych, tkanek oraz zmian w układzie mięśniowym i szkieletowym. Długo wyczekiwane urządzenie może wreszcie służyć pacjentom, którym z powodów medycznych należało wykonać badania RM, a wcześniej musieli być przewożeni w tym celu do innych placówek w okolicy.


Powstanie pracowni z nowoczesnym wyposażeniem to zasługa wielu osób i efekt dobrej współpracy wszystkich, którzy działają w trosce o dobro pacjentów. Nie byłoby jej, gdyby nie środki finansowe pozyskane przez gminę Bolesław z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


- Starając się o dotację dla szpitala, a potem przekazując ją do powiatu, gmina Bolesław dołożyła swoją małą cegiełkę, by sprzęt, który będzie służył diagnostyce, leczeniu czy ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia był najwyższej jakości. Pieniądze, od momentu złożenia wniosku do ich przekazania, miały być przeznaczone dla szpitala. Żaden mieszkaniec gminy nie wydał na to ani złotówki, za to zyskał jako potencjalny pacjent. Przecież każdy z nas, a może ktoś nam bliski,może potrzebować pomocy medycznej, zachorować czy ulec wypadkowi, choć zawsze życzymy sobie zdrowia i tego, by nikt nie musiał z pomocy medycznej i zakupionego sprzętu korzystać – wyjaśniał w jednym z wywiadów dla Bolesławskich Prezentacji Wójt Gminy Bolesław, Krzysztof Dudziński. 


Środki na zaadaptowanie pomieszczeń przeznaczonych na pracownię pochodziły z budżetu Szpitala (1,35 mln zł). Zakupiony sprzęt ma wartość 4,5 mln zł. Kwotę tę stanowi dofinansowanie w wysokości 3,5 mln, pozyskane z RFIL i przekazane do powiatu (udziałowca szpitala) przez gminę Bolesław, a także środki – w wysokości 1 mln - z samorządu województwa małopolskiego.

W uroczystym otwarciu pracowni w Nowym Szpitalu w Olkuszu wzięli udział m. in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, poseł ziemi olkuskiej Jacek Osuch, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, starosta olkuski Bogumił Sobczyk, wicestarosta Paulina Polak, a także wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński.Fot. https://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=14974#pid=3


Autor:

autor

Pogoda

25 września Temperatura: 17°C Wiatr: 15 km/h,

Kalendarz

imieniny: