Urząd Gminy

19.06.2024

Setne urodziny Pani Amelii

15 czerwca 2024 roku swoje setne urodziny obchodziła pani Amelia Czerniak z Lasek. Z tej okazji 17 czerwca b.r. Jubilatkę odwiedzili Wójt Gminy Krzysztof Dudziński wraz z zastępcą Agatą Borkiewicz...czytaj więcej

Setne urodziny Pani Amelii
19.06.2024

Międzynarodowy Wyścig Kolarski

GMINA BOLESŁAW 28 CZERWCA 2024 r. Orientacyjne godziny przejazdu HUTKI 13.43 13.50 13.57 BOLESŁAW 13.44 13.51 13.58 KRĄŻEK 13.49 13.56 14.03 BUKOWNO 13.50 13.57 14.04 UWAGA UWAGA Już w dniach...czytaj więcej

Międzynarodowy Wyścig Kolarski
10.06.2024

Wyróżnienia Wójta Gminy Bolesław

W środę 05.06.2024r. w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród wyróżniającym się uczniom szkół z terenu naszej gminy. Zaproszenie wójta przyjęli uzdolnieni uczniowie, ich...czytaj więcej

Wyróżnienia Wójta Gminy Bolesław
28.05.2024

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE wyniku otwartego konkursu ofert na wybór operatora, który zleci realizację całości zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,...czytaj więcej

Ogłoszenie
28.05.2024

Informacja

W dniu 31 maja 2024r. (tj. piątek) Urząd Gminy Bolesław będzie nieczynny. Od godziny 7.00 do 15.00 będzie czynna ewidencja ludności i przyjmowane będą osoby chcące złożyć wniosek o udzielenie...czytaj więcej

Informacja
16.05.2024

Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ...czytaj więcej

Kondolencje
13.05.2024

Uroczystość 161. rocznicy bitwy pod Krzykawką

11 maja miały miejsce uroczyste obchody kolejnej rocznicy bitwy pod Krzykawką, śmierci włoskiego bohatera pułkownika Francesco Nullo oraz święta krakowskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej.    Wójt Gminy Bolesław serdecznie dziękuje wszystkim,...czytaj więcej

Uroczystość 161. rocznicy bitwy...
10.05.2024

Sto lat minęło…

Sto lat temu, 10 maja 1924 roku, przyszła na świat mieszkanka naszej gminy, pani Zofia Chojowska. Życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu złożyli dostojnej Jubilatce wójt gminy Krzysztof Dudziński i...czytaj więcej

Sto lat minęło…
10.05.2024

Spotkania Wójta z Dyrektorem RZGW w Gliwicach oraz Wojewodą Małopolskim

Mijający tydzień obfitował w spotkania robocze Wójta będące elementem działań prewencyjnych w związku występowaniem zagrożeń związanych z zakończoną działalnością górniczą na naszym terenie. We wtorek, 7 maja odbyło się spotkanie...czytaj więcej

Spotkania Wójta z Dyrektorem...
15.09.2023

Przebudowa ulicy Chmielnej w Bolesławiu – rozpoczęcie prac związanych z wymianą sieci wodociągowej


Głównym celem inwestycji jest likwidacja nierówności w drodze, regulacja stanu prawnego działki drogowej oraz (a może przede wszystkim) uporządkowanie i odprowadzenie z przedmiotowej ulicy wód opadowych, które - szczególnie po intensywnych opadach - zbierają się na jezdni.


Zadanie, realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj, składa się z dwóch części. Pierwsza polega na wykonaniu projektu wraz z uzyskaniem dokumentów uprawniających do realizacji robót budowlanych. Druga na przebudowie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej uwzględniającej wykonanie kanalizacji deszczowej.


Odcinek ul. Chmielnej, przewidziany do przebudowy, ma długość 760mb. Na długości 76m, w początkowym odcinku (do łącznika z ul. Browarną), woda opadowa – dzięki zastosowaniu w części korytek muldowych – zostanie odprowadzona do istniejącej kanalizacji deszczowej w ulicy Laskowskiej. Od połączenia z ulicą Browarną do najwyższego punktu (szczytu niwelety) ulicy odprowadzenie wód nastąpi we wlot boczny i dalej do istniejącego rowu. Na końcowym odcinku ulicy za najwyższym punktem niwelety w kierunku drogi krajowej DK 94 funkcjonujący system odwodnienia pozostanie bez zmian.


Nawierzchnia jezdni zostanie sfrezowana, a po wykonaniu prac instalacyjnych, na nowe warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie zostaną położone nowe warstwy asfaltu (wiążąca o grubości 6 cm i ścieralna o grubości 4 cm). Zjazdy do posesji zostaną przebudowane i wyłożone kostką betonową. Na czas przebudowy dróg zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.


Zadanie jest dofinansowane z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jego zakończenie jest zaplanowane na listopad 2024 roku.


W związku z powyższym zasadnym jest przed remontem drogi wymienić sieć wodociągową zlokalizowaną w ulicy, a przyłącza wyprowadzić poza asfalt do granicy działek. Aby prace związane z remontem drogi przebiegały sprawnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. Z o.o. rozpoczyna prace związane z wymianą sieci w ul. Chmielnej w najbliższym terminie.


Mieszkańców oraz korzystających z drogi kierowców i pieszych przepraszam za wszelkie utrudnienia i proszę o wyrozumiałość.


                                                                                                        Krzysztof Dudziński

                                                                                                       Wójt Gminy Bolesław

Autor:

autor

Pogoda

24 czerwca Temperatura: 15°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: