Urząd Gminy

15.09.2023

Przebudowa ulicy Chmielnej w Bolesławiu – rozpoczęcie prac związanych z wymianą sieci wodociągowej

Głównym celem inwestycji jest likwidacja nierówności w drodze, regulacja stanu prawnego działki drogowej oraz (a może przede wszystkim) uporządkowanie i odprowadzenie z przedmiotowej ulicy wód opadowych, które - szczególnie po...czytaj więcej

Przebudowa ulicy Chmielnej w...
08.09.2023

Informacja

W ślad za zawiadomieniami Sołtysów Gminy Bolesław, przedstawia się harmonogram Zebrań Wiejskich w poszczególnych sołectwach gminy Bolesław. Zachęcam mieszkańców Gminy Bolesław do uczestnictwa w Zebraniach Wiejskich. Sołectwo Termin zebrania Godzina...czytaj więcej

Informacja
30.08.2023

Gmina Bolesław przywraca nocne oświetlenie uliczne

Bolesław, dnia 28.08.2023r. Szanowni Mieszkańcy Gminy Bolesław, Sytuacja geopolityczna, rosnąca inflacja, a przede wszystkim niestabilna sytuacja na rynku energetycznym od początku 2022r. doprowadziła do niemalże dziesięciokrotnego wzrostu cen energii elektrycznej...czytaj więcej

Gmina Bolesław przywraca nocne...
18.08.2023

Kontrole w zakresie pozbywania się nieczystości ciekłych oraz odpadów komunalnych - przypomnienie

Przypominamy, że w maju 2023 roku rozpoczęliśmy kontrole dotyczące realizacji obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie pozbywania się nieczystości ciekłych oraz umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, którzy...czytaj więcej

Kontrole w zakresie pozbywania...
01.08.2023

Kondolencje

Z głębokim żalem i smutkiem w sercu przyjęliśmy wiadomość...czytaj więcej

Kondolencje
14.07.2023

Informacja

Informacja dotycząca firm oferujących usługi montażu instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych położonych na terenie Gminy Bolesław W związku z pojawiającymi się na terenie Gminy Bolesław ulotkami reklamowymi firm oferujących montaż paneli...czytaj więcej

Informacja
07.07.2023

Informacja

1 lipca 2023 r. weszła w życie ustawa o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa. Świadczenie będzie wypłacane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) i przysługuje osobie, która spełnia...czytaj więcej

Informacja
12.06.2023

Ogłoszenie

Bolesław, dnia 02.06.2023 OGŁOSZENIEWójta Gminy Bolesław Na podstawie art. 11 pkt 7 oraz 8 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023...czytaj więcej

Ogłoszenie
05.06.2023

Informacja

W dniu 09.06.2023r. Urząd Gminy Bolesławbędzie nieczynny. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
31.05.2023

Olkuski szpital ma nową pracownię rezonansu magnetycznego

29 maja 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego, która powstała w Nowym Szpitalu w Olkuszu. Rezonans magnetyczny to urządzenie służące do diagnostyki obrazowej. Pozwala na precyzyjne badanie...czytaj więcej

Olkuski szpital ma nową...
15.09.2023

Przebudowa ulicy Chmielnej w Bolesławiu – rozpoczęcie prac związanych z wymianą sieci wodociągowej


Głównym celem inwestycji jest likwidacja nierówności w drodze, regulacja stanu prawnego działki drogowej oraz (a może przede wszystkim) uporządkowanie i odprowadzenie z przedmiotowej ulicy wód opadowych, które - szczególnie po intensywnych opadach - zbierają się na jezdni.


Zadanie, realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj, składa się z dwóch części. Pierwsza polega na wykonaniu projektu wraz z uzyskaniem dokumentów uprawniających do realizacji robót budowlanych. Druga na przebudowie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej uwzględniającej wykonanie kanalizacji deszczowej.


Odcinek ul. Chmielnej, przewidziany do przebudowy, ma długość 760mb. Na długości 76m, w początkowym odcinku (do łącznika z ul. Browarną), woda opadowa – dzięki zastosowaniu w części korytek muldowych – zostanie odprowadzona do istniejącej kanalizacji deszczowej w ulicy Laskowskiej. Od połączenia z ulicą Browarną do najwyższego punktu (szczytu niwelety) ulicy odprowadzenie wód nastąpi we wlot boczny i dalej do istniejącego rowu. Na końcowym odcinku ulicy za najwyższym punktem niwelety w kierunku drogi krajowej DK 94 funkcjonujący system odwodnienia pozostanie bez zmian.


Nawierzchnia jezdni zostanie sfrezowana, a po wykonaniu prac instalacyjnych, na nowe warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie zostaną położone nowe warstwy asfaltu (wiążąca o grubości 6 cm i ścieralna o grubości 4 cm). Zjazdy do posesji zostaną przebudowane i wyłożone kostką betonową. Na czas przebudowy dróg zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.


Zadanie jest dofinansowane z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jego zakończenie jest zaplanowane na listopad 2024 roku.


W związku z powyższym zasadnym jest przed remontem drogi wymienić sieć wodociągową zlokalizowaną w ulicy, a przyłącza wyprowadzić poza asfalt do granicy działek. Aby prace związane z remontem drogi przebiegały sprawnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. Z o.o. rozpoczyna prace związane z wymianą sieci w ul. Chmielnej w najbliższym terminie.


Mieszkańców oraz korzystających z drogi kierowców i pieszych przepraszam za wszelkie utrudnienia i proszę o wyrozumiałość.


                                                                                                        Krzysztof Dudziński

                                                                                                       Wójt Gminy Bolesław

Autor:

autor

Pogoda

25 września Temperatura: 17°C Wiatr: 15 km/h,

Kalendarz

imieniny: