Urząd Gminy

24.11.2023

Badania rezonansem magnetycznym na NFZ w Nowym Szpitalu w Olkuszu

W nawiązaniu do artykułu zamieszczonego w Przeglądzie Olkuskim informujemy, że Gmina Bolesław pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zakup rezonansu w wysokości 3 500 000,00zł, które przekazała w ramach...czytaj więcej

Badania rezonansem magnetycznym na...
15.11.2023

Krzysztof Dudziński z wizytą u Wójta Gminy Bolesław

Do niezwykłego spotkania dwóch samorządowców doszło 14 listopada. Wizytę Wójtowi Gminy Bolesław złożył radny Będzina, do niedawna przewodniczący Rady Miasta. Dwaj panowie Krzysztofowie rozmawiali o wyzwaniach, z jakimi mierzą się...czytaj więcej

Krzysztof Dudziński z wizytą...
13.11.2023

Dla Niepodległej…

„Jeszcze jeden listopad do okna zapukał żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał. Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały, które nam po przodkach w spuściźnie zostały...” Listopad,...czytaj więcej

Dla Niepodległej…
13.11.2023

Kondolencje

Wyrazy najszczerszego  żalu i współczucia dla Rodziny i Przyjaciółczytaj więcej

Kondolencje
09.11.2023

Zaproszenie

Uroczyste Obchody Święta Niepodległości  11.11.2023r.  godz. 13.00 Park w Bolesławiu.czytaj więcej

Zaproszenie
08.11.2023

Spotkanie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska

  Z inicjatywy Wójta Gminy Bolesław 30 października 2023 roku w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyło się spotkanie dotyczące wyzwań związanych z podnoszeniem się wód podziemnych w związku zlikwidacją Kopalni...czytaj więcej

Spotkanie w Ministerstwie Klimatu...
07.11.2023

Konsultacje

Konsultacje w sprawie nadania nowych statutów sołectw Gminy Bolesław Na podstawie art. 5a ust. 1 i 2, art. 30 ust. 1  w związku z art. 35 ustawy z dnia 8...czytaj więcej

Konsultacje
06.11.2023

Konsultacje

Bolesław, dnia 06.11.2023 r. Protokółz przeprowadzonych konsultacji społecznych 1. Cel konsultacji :Celem przeprowadzonych konsultacji było przedstawienie organizacjom pozarządowym projektu rocznego programu współpracy Gminy Bolesław z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi...czytaj więcej

Konsultacje
28.10.2023

Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ...czytaj więcej

Kondolencje
20.10.2023

Przebudowa ulicy Leśnej w Laskach – rozpoczęcie prac związanych z wymianą sieci wodociągowej

Trwa realizacja inwestycji pn. „Przebudowa ulicy Leśnej w miejscowości Laski oraz ulicy Chmielnej w miejscowości Bolesław”, której głównym celem jest przede wszystkim uporządkowanie i odprowadzenie wód opadowych, które - szczególnie...czytaj więcej

Przebudowa ulicy Leśnej w...
20.10.2023

Przebudowa ulicy Leśnej w Laskach – rozpoczęcie prac związanych z wymianą sieci wodociągowej

Trwa realizacja inwestycji pn. „Przebudowa ulicy Leśnej w miejscowości Laski oraz ulicy Chmielnej w miejscowości Bolesław”, której głównym celem jest przede wszystkim uporządkowanie i odprowadzenie wód opadowych, które - szczególnie po intensywnych deszczach - zbierają się na jezdni.


Zadanie, realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj, składa się z dwóch części. Pierwsza polega na wykonaniu projektu wraz z uzyskaniem dokumentów uprawniających do realizacji robót budowlanych. Druga na przebudowie ulicy na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej uwzględniającej wykonanie kanalizacji deszczowej.


Odcinek ul. Leśnej w Laskach zaplanowany do przebudowy ma długość 572,45mb. Kanalizacja deszczowa zostanie wykonana na długości 560m. Woda deszczowa zostanie odprowadzona do istniejącego kolektora deszczowego zlokalizowanego w ulicy Błędowskiej. Dodatkowo, w pobliżu boiska, zostanie wybudowany zbiornik retencyjny, z którego woda – po oczyszczeniu – będzie wykorzystywana do podlewania boiska.


Nawierzchnia jezdni zostanie sfrezowana, a po wykonaniu prac instalacyjnych, na nowe warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie zostaną położone nowe warstwy asfaltu (wiążąca o grubości 6 cm i ścieralna o grubości 4 cm). Zjazdy do posesji zostaną przebudowane i wyłożone kostką betonową. Na czas przebudowy drogi zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.


Zadanie jest dofinansowane z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jego zakończenie jest zaplanowane na listopad 2024 roku.


***


W związku z realizacją inwestycji zasadna jest przed remontem drogi wymiana sieci wodociągowej zlokalizowanej w ulicy oraz wyprowadzenie przyłączy – w miejscach gdzie to możliwe - poza asfalt, do granicy działek.


Aby prace związane z remontem drogi przebiegały sprawnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. Z o.o. rozpoczyna prace związane z wymianą sieci w ul. Leśnej w najbliższym terminie. Zgodnie z informacją z PWiK w Olkuszu prace będą wykonywane w najbliższym tygodniu, tj. od 23.10.2023 roku do 27.10.2023 roku.


Mieszkańców oraz korzystających z drogi kierowców i pieszych przepraszam za wszelkie utrudnienia i proszę o wyrozumiałość.


                                                                                                        Krzysztof Dudziński


   Wójt Gminy Bolesław

Autor:

autor

Pogoda

30 listopada Temperatura: 2°C Wiatr: 19 km/h,

Kalendarz

imieniny: