Urząd Gminy

19.06.2024

Setne urodziny Pani Amelii

15 czerwca 2024 roku swoje setne urodziny obchodziła pani Amelia Czerniak z Lasek. Z tej okazji 17 czerwca b.r. Jubilatkę odwiedzili Wójt Gminy Krzysztof Dudziński wraz z zastępcą Agatą Borkiewicz...czytaj więcej

Setne urodziny Pani Amelii
19.06.2024

Międzynarodowy Wyścig Kolarski

GMINA BOLESŁAW 28 CZERWCA 2024 r. Orientacyjne godziny przejazdu HUTKI 13.43 13.50 13.57 BOLESŁAW 13.44 13.51 13.58 KRĄŻEK 13.49 13.56 14.03 BUKOWNO 13.50 13.57 14.04 UWAGA UWAGA Już w dniach...czytaj więcej

Międzynarodowy Wyścig Kolarski
10.06.2024

Wyróżnienia Wójta Gminy Bolesław

W środę 05.06.2024r. w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród wyróżniającym się uczniom szkół z terenu naszej gminy. Zaproszenie wójta przyjęli uzdolnieni uczniowie, ich...czytaj więcej

Wyróżnienia Wójta Gminy Bolesław
28.05.2024

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE wyniku otwartego konkursu ofert na wybór operatora, który zleci realizację całości zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,...czytaj więcej

Ogłoszenie
28.05.2024

Informacja

W dniu 31 maja 2024r. (tj. piątek) Urząd Gminy Bolesław będzie nieczynny. Od godziny 7.00 do 15.00 będzie czynna ewidencja ludności i przyjmowane będą osoby chcące złożyć wniosek o udzielenie...czytaj więcej

Informacja
16.05.2024

Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ...czytaj więcej

Kondolencje
13.05.2024

Uroczystość 161. rocznicy bitwy pod Krzykawką

11 maja miały miejsce uroczyste obchody kolejnej rocznicy bitwy pod Krzykawką, śmierci włoskiego bohatera pułkownika Francesco Nullo oraz święta krakowskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej.    Wójt Gminy Bolesław serdecznie dziękuje wszystkim,...czytaj więcej

Uroczystość 161. rocznicy bitwy...
10.05.2024

Sto lat minęło…

Sto lat temu, 10 maja 1924 roku, przyszła na świat mieszkanka naszej gminy, pani Zofia Chojowska. Życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu złożyli dostojnej Jubilatce wójt gminy Krzysztof Dudziński i...czytaj więcej

Sto lat minęło…
10.05.2024

Spotkania Wójta z Dyrektorem RZGW w Gliwicach oraz Wojewodą Małopolskim

Mijający tydzień obfitował w spotkania robocze Wójta będące elementem działań prewencyjnych w związku występowaniem zagrożeń związanych z zakończoną działalnością górniczą na naszym terenie. We wtorek, 7 maja odbyło się spotkanie...czytaj więcej

Spotkania Wójta z Dyrektorem...
10.06.2024

Wyróżnienia Wójta Gminy Bolesław

W środę 05.06.2024r. w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu odbyła się uroczystość wręczenia nagród wyróżniającym się uczniom szkół z terenu naszej gminy. Zaproszenie wójta przyjęli uzdolnieni uczniowie, ich rodzice oraz dyrektorzy szkół, którzy wnioskowali o nagrody.


Wójt Krzysztof Dudziński pogratulował uczniom osiągnięć w konkursach wokalnych i turniejach sportowych. Pochwalił za wytrwałość, zaangażowanie oraz duże sukcesy. Słowa podziękowania skierował również do rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w rozwijaniu ich talentów.


Wśród nagrodzonych znaleźli się


- ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bolesławiu: Maya Łaskawiec (kl. 4C), Oskar Drzewiecki (kl. 5B), Zofia Tarasów (kl. 5A), Emilia Marcjan (kl. 7A) i Szymon Ptasiński (kl. 8A),


- z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Krzykawie: Amelia Gil (kl. 7) i Krzysztof Prychodko (kl. 7),


- z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Podlipiu: Zofia Banasik (kl. 7) i Zofia Cieślik (kl. 7).


Okazuje się, że można rozwijać swoje pasje, osiągać sukcesy, a jednocześnie bardzo dobrze się uczyć i być aktywnym w szkole oraz poza nią. To wielka sztuka. Gratulujemy zatem wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom, że potrafią pogodzić wszystkie obowiązki i czerpać z nich przyjemność.


Życzymy powodzenia w realizacji marzeń i kolejnych spektakularnych sukcesów. Jesteśmy dumni, że mamy w naszej gminie tak uzdolnione dzieci i młodzież. Jesteśmy przekonani, że za rok dołączą do tego grona kolejni utalentowani uczniowie.Autor:

autor

Pogoda

24 czerwca Temperatura: 15°C Wiatr: 4 km/h,

Kalendarz

imieniny: