Urząd Gminy

20.05.2022

Przeżyjmy to jeszcze raz…

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z obchodów 159. rocznicy bitwy pod Krzykawką. Przypomnijmy, że w tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ 7 maja 2022 roku, pod pomnikiem poświęconym powstańcom styczniowym,...czytaj więcej

Przeżyjmy to jeszcze raz…
11.05.2022

Barwy Ojczyste, czyli Święto Flagi RP w bolesławskim parku

Kolejny rok toczy się swoim rytmem… Przyszedł czas na obchody Święta Flagi - tradycyjnie już przy Pomniku Wolności w bolesławskim parku. Na pomniku wyryte są nazwiska tych, którzy walczyli o...czytaj więcej

Barwy Ojczyste, czyli Święto...
11.05.2022

Obchody 159. Rocznicy Bitwy pod Krzykawką i bohaterskiej śmierci F. Nullo

Obchody 159. rocznicy Bitwy pod Krzykawką przebiegały w tym roku w naszej gminie w sposób wyjątkowy. 7 maja pod pomnikiem upamiętniającym powstańców styczniowych poległych podczas bitwy pod Krzykawką odbyła się...czytaj więcej

Obchody 159. Rocznicy Bitwy...
26.04.2022

Informacja

W dniu 02.05.2022r. (poniedziałek) Urząd Gminy Bolesław  będzie nieczynny. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
25.04.2022

Ogłoszenie

WÓJT GMINY BOLESŁAW 32-329 Bolesław ul. Główna 58 ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, w tym wspierania działań w zakresie integracji oraz rehabilitacji dzieci...czytaj więcej

Ogłoszenie
22.04.2022

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY BOLESŁAW o przystąpieniu do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Bolesław obejmującej miejscowości Bolesław, Laski, Kolonia i Hutki wraz z prognozą oddziaływania na środowisko Na podstawie art....czytaj więcej

Ogłoszenie
11.04.2022

Informacja

W dniu 15.04.2022r. (piątek) Urząd Gminy Bolesław  będzie czynny do godz. 13.00. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
04.04.2022

Informacja

Ogłoszenie otwartego konkurs ofert na wybór operatora, który zleci realizację całości zadania publicznego realizatorom projektów z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności...czytaj więcej

Informacja
21.01.2022

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE Wójta Gminy Bolesław o przystąpieniu do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Bolesław dla miejscowości Krzykawka wraz z prognozą oddziaływania na środowisko Na podstawie art. 17 pkt. 1 ustawy...czytaj więcej

Ogłoszenie
21.01.2022

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE Wójta Gminy Bolesław o przystąpieniu do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Bolesław w obszarze miejscowości Podlipie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko Na podstawie art. 17 pkt. 1...czytaj więcej

Ogłoszenie
18.11.2021

„ZŁOTE GODY” W GMINIE BOLESŁAW


Po raz kolejny w dniu 16 listopada 2021r. świętowaliśmy w naszej Gminie Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Dbając o zdrowie naszych Jubilatów, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego przekazaliśmy im życzenia i gratulacje. 


Jubilaci obchodzący „Złote Gody”, czyli Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego zostali uhonorowani „Medalami Róży”. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia dokonał Wójt Gminy Bolesław Pan Krzysztof Dudziński. 


„Złote Gody” – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. Prawdziwie zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy we wzajemnej miłości i zrozumieniu; miłości, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma i która nigdy nie zawiedzie. Bowiem „Cóż to jest Miłość? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca!”


Takiej miłości życzymy naszym Dostojnym Jubilatom w oczekiwaniu na kolejne Jubileusze.


W 2021 roku „Złote Gody” obchodzili:

Lucja i Kazimierz Adamczykowie
Jadwiga i Kazimierz Bogaccy
Marta i Jan Czyżowie
Grażyna i Wacław Gajdziszewscy
Stanisława i Henryk Halejakowie
Kazimiera    i Tadeusz Klechowie
Anna i Tadeusz Kocjanowie
Barbara i Kazimierz Kosno
Danuta i Jerzy Kowalewscy
Janina i Zygmunt Kubańscy
Helena i Bogdan Kwiecińscy
Stanisława i Ryszard Łaskawcowie
Erwina i Jerzy Molędowie
Barbara i Remigiusz Olejnikowie
Anna i Bronisław Rzońcowie
Mieczysława i Lesław Skrzypicielowie
Teresa i Piotr Wojcieszczykowie


Elżbieta Kubańska

Kierownik USC
Autor:

autor

Pogoda

25 maja Temperatura: 15°C Wiatr: 8 km/h,

Kalendarz

imieniny: