Urząd Gminy

22.11.2022

Informacja GDDKiA

Uprzejmie informuję, że w dniach 14-25.11.2022r.  będą trwały utrudnienia  związane z  remontem nawierzchni na DK 94 w miejscowości Bolesław  na odcinku w km 289+950- 290+790 jezdnia  prawa (na kierunku do...czytaj więcej

Informacja GDDKiA
22.11.2022

Obwodnicą do Bukowna

Dobiegła końca inwestycja prowadzona przez Zarząd Drogowy w Olkuszu pn. „Budowa nowej drogi (od DP 1068K w rejonie ul. Kluczewskiej do DP 1069K w rejonie SAG w Bukownie) na terenie...czytaj więcej

Obwodnicą do Bukowna
22.11.2022

„ZŁOTE GODY” W GMINIE BOLESŁAW

W  dniu 18 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej Gminie uroczystość Jubileuszu 50–lecia  pożycia małżeńskiego.  Jubilaci obchodzący „Złote Gody” zostali uhonorowani przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medalami Róży”.  W imieniu Prezydenta...czytaj więcej

„ZŁOTE GODY” W GMINIE...
15.11.2022

Niepodległościowe świętowanie

11 listopada, w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, pod Pomnikiem Wolności w bolesławskim parku odbyły się gminne obchody tego święta. Rozpoczęło je wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrał...czytaj więcej

Niepodległościowe świętowanie
15.11.2022

Uroczystość odsłonięcia pomnika Bolesława Zmysło

13 listopada 2022 roku o godzinie 16.00 w kościele rzymskokatolickim w Bolesławiu odbyła się uroczysta msza święta z udziałem Jego Ekscelencji księdza biskupa Grzegorza Kaszaka, Wojskowej Asysty Honorowej 34. Śląskiego...czytaj więcej

Uroczystość odsłonięcia pomnika Bolesława...
11.11.2022

Informacja GDDKiA

Uprzejmie informuję, że w dniach 14-25.11.2022r.  będą trwały utrudnienia  związane z  remontem nawierzchni na DK 94 w miejscowości Bolesław  na odcinku w km 289+950- 290+790 jezdnia  prawa (na kierunku do...czytaj więcej

Informacja GDDKiA
10.11.2022

Uroczystość odsłonięcia pomnika Bolesława Zmysło

13 listopada 2022 roku o godzinie 16.00 w kościele rzymskokatolickim w Bolesławiu odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem Jego Ekscelencji księdza biskupa Grzegorza Kaszaka, Wojskowej Asysty Honorowej 34. Śląskiego...czytaj więcej

Uroczystość odsłonięcia pomnika Bolesława...
10.11.2022

Ogłoszenie Wójta

OGŁOSZENIEWójta Gminy Bolesław o przystąpieniu do zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Bolesław wraz z prognozą oddziaływania na środowisko Na podstawie art. 11 pkt. 1 ustawy z dnia...czytaj więcej

Ogłoszenie Wójta
10.11.2022

Ogłoszenie Wójta

OGŁOSZENIE Wójta Gminy Bolesław o przystąpieniu do sporządzania częściowej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Bolesław obejmującej miejscowości Bolesław, Laski, Kolonia i Hutki wraz z prognozą oddziaływania na środowisko Na podstawie...czytaj więcej

Ogłoszenie Wójta
09.11.2022

Protokołu z przeprowadzonych konsultacji

Protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznychczytaj więcej

Protokołu z przeprowadzonych konsultacji
22.11.2022

„ZŁOTE GODY” W GMINIE BOLESŁAW
W  dniu 18 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej Gminie uroczystość Jubileuszu 50–lecia  pożycia małżeńskiego. 


Jubilaci obchodzący „Złote Gody” zostali uhonorowani przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medalami Róży”.  W imieniu Prezydenta RP aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Bolesław Krzysztof Dudziński. 


Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia. Dostojni Jubilaci, zawierając 50 lat temu związek małżeński, z ufnością przyrzekali sobie dzielić razem dobre i złe chwile. Nie byłoby możliwe wytrwanie w złożonym przyrzeczeniu bez uczucia miłości. Życie bez miłości jest jak ogród bez słońca, w którym umierają kwiaty. Miłość to blask słońca, dar losu i piękno chwili. Świadomość kochania i bycia kochanym wnosi do życia ciepło i obfitość, których nic innego nie potrafi zapewnić. 


Życzymy naszym Jubilatom przeżycia kolejnych dni, miesięcy, lat w pełni szczęścia, zdrowia i tak pojętej miłości.


W 2022 roku Jubileusz „Złotych Godów” obchodzili:


Helena i Zbigniew Bartkiewiczowie
Helena i Edward Chorzępowie
Halina i Stanisław Dreksowie
Jadwiga i Edward Januszkowie
Danuta  i Zbigniew Kluczewscy
Kazimiera i Świętosław Kocjanowie
Barbara i Janusz Kubańscy
Maria i Witold Kubiczkowie
Łucja i Jerzy Kulawikowie
Elżbieta i Ryszard Kuligowie
Maria i Jerzy Lekki
Janina i Florian Leśniakowie
Stanisława i Adam Liszkowie
Łucja i Benedykt Łaskawcowie
Teresa i Janusz Łaskawcowie
Bożenna i Krzysztof Łaskawcowie
Barbara i Janusz Małeccy
Krystyna i Wiesław Molędowie
Mieczysława i Zbigniew Nowakowie
Lidia i Jan Rudawscy
Barbara i Marek Susmarscy
Grażyna i Zdzisław Tomczykowie
Elżbieta i Władysław Wilkowie
Władysława i Marian Ziębowie


    Elżbieta Kubańska
Kierownik
Urzędu Stanu Cywilnego


Autor:

autor

Pogoda

29 listopada Temperatura: 2°C Wiatr: 7 km/h,

Kalendarz

imieniny: