ZKG KM

02.07.2019

Nowe autobusy już są!

- Dzisiejszy dzień przejdzie do historii – mówił przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu podczas oficjalnego przekazania 23 nowych autobusów. Pojazdy te od 1 lipca będą służyć...czytaj więcej

Nowe autobusy już są!
01.07.2019

WAKACJE 2019 - darmowa komunikacja dla uczniów!!!

Zarząd Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu pragnie poinformować, że za zgodą członków Zgromadzenia Związku, już od najbliższego poniedziałku, tj. od 1 lipca do 1 września b.r., wprowadza bezpłatne...czytaj więcej

WAKACJE 2019 - darmowa...
28.06.2019

Dzień 1 lipca dniem bezpłatnej komunikacji dla wszystkich pasażerów

Dzień 1 lipca dniem bezpłatnej komunikacji dla wszystkich pasażerówczytaj więcej

Dzień 1 lipca dniem...
21.06.2019

Informacja

Zarząd Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, że od 1 lipca 2019r. do dnia 31 sierpnia 2019r. zostaną wprowadzone ograniczenia wakacyjne w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Związek zamieści...czytaj więcej

Informacja
14.01.2019

Darmowe przejazdy podczas ferii zimowych

W okresie od 14 stycznia /poniedziałek/ do końca ferii zimowych, tj. 27 stycznia 2019 roku uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi zamieszkali na terenie gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze...czytaj więcej

Darmowe przejazdy podczas ferii...
31.12.2018

Ważna informacja dla mieszkańców korzystających z linii komunikacyjnych 462 i 463

Informujemy, że od środy tj. 02.01.2019r. linia 462 kursem o godz. 15:25 relacji Olkusz Supersam ZKG”KM” – Podlipie – Sławków Rynek będzie dodatkowo obsługiwać przystanki: Hutki Pętla, Bolesław Kluczewska. Kurs...czytaj więcej

Ważna informacja dla mieszkańców...
30.11.2018

Linie 463 i 461 powracają na swoje trasy przejazdu

Informujemy, że od soboty – 01 grudnia 2018r. linia 463, a od poniedziałku – 03 grudnia 2018r. również i linia 461 będą kursować bez objazdu w Krzykawie. Ponownie linie te będą...czytaj więcej

Linie 463 i 461...
14.09.2018

Informacja

UWAGA WAŻNA INFORMACJA dla mieszkańców Krzykawy korzystających z komunikacji miejskiej Informujemy, że w związku z budową kanalizacji sanitarnej w Krzykawie - ze względu na prowadzone przez Wykonawcę głębokie wykopy w...czytaj więcej

Informacja
19.07.2018

Umowy na dostawę nowych autobusów podpisane!

Prezentacja nowego Autobusu firmy Solaris Bus & Coach S.A. W dniu 18 lipca 2018 r. o godz. 13:30 przed Urzędem Gminy Bolesław, zaparkował jeden z modelowych autobusów jakie będą w przyszłym...czytaj więcej

Umowy na dostawę nowych...
17.07.2018

KONTRAKTY NA DOSTAWĘ AUTOBUSÓW

W dniu 18 lipca 2018 r. o godz. 12:00, w siedzibie Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, nastąpi podpisanie umów na dostawę taboru autobusowego z producentami: firmą Solaris...czytaj więcej

KONTRAKTY NA DOSTAWĘ AUTOBUSÓW
19.07.2018

Umowy na dostawę nowych autobusów podpisane!


Prezentacja nowego Autobusu firmy Solaris Bus & Coach S.A.


W dniu 18 lipca 2018 r. o godz. 13:30 przed Urzędem Gminy Bolesław, zaparkował jeden z modelowych autobusów jakie będą w przyszłym roku obsługiwać pasażerów korzystających z publicznego transportu zbiorowego, realizowanego przez Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.


W wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego, wybrano ostatecznie dwóch dostawców autobusów:

W zakresie części I – dostawa autobusów „dużych” – 12 m, w ilości 4 szt. najkorzystniejszą ofertę przedstawił:

- Solaris Bus & Coach S.A. 62-005 Owińska, Bolechowo – Osiedle Ul. Obornicka 46

W zakresie części II – dostawa autobusów „średnich” – 10 m, w ilości 13 szt. najkorzystniejszą ofertę przedstawił:

- Solaris Bus & Coach S.A. 62-005 Owińska, Bolechowo – Osiedle Ul. Obornicka 46

W zakresie części III – dostawa autobusów „małych” – 9 m, w ilości 6 szt. najkorzystniejszą ofertę przedstawił:

- Autosan sp. z o.o. 38-500 Sanok Ul. Lipińskiego 109


Zakup łącznie 23 autobusów związany jest z realizacją projektu pn. Obniżenie emisyjności Gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno, Klucze poprzez wykorzystanie niskoemisyjnego transportu miejskiego i organizację zbiorowego transportu publicznego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Umowa gwarantująca dofinansowanie projektu została oficjalnie przekazana w dniu 28 marca 2018 r. jej beneficjentowi, którym jest zrzeszający cztery gminy: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze – Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

 

Dzięki temu projektowi na terenie czterech gmin - wysłużone, przyczyniające się do emisji szkodliwych gazów i pyłów autobusy będą zastąpione pojazdami najnowszej generacji. Nowe pojazdy będą spełniały europejskie standardy emisji spalin – EURO 6.


Wszystkie będą wyposażone w komfortowe, ergonomiczne fotele, klimatyzację, biletomaty, monitoring oraz udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. Autobusy będą posiadały GPS umożliwiający jego lokalizację oraz Wi-Fi wraz z gniazdkami do ładowania telefonów.


Ponadto, w ramach projektu na placu autobusowym przy ulicy Kościuszki, czyli na głównym miejscu przesiadkowym w Mieście Olkusz, zostanie zainstalowany system dynamicznej informacji pasażerskiej. Na tablicy będą wyświetlane numery linii, kierunek kursu oraz czas odjazdu pojazdów. Bezpieczeństwo podróżnych zwiększy monitoring placu, zaplanowano bowiem zakup 9 kamer.

Autor:

autor

Pogoda

4 sierpnia Temperatura: 22°C Wiatr: 11 km/h,

Kalendarz

imieniny: