Pozostałe

18.10.2019

Płatne staże z możliwością zatrudnienia

Jeśli skończyłeś 30. roku życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek PRACA!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez...czytaj więcej

Płatne staże z możliwością...
17.10.2019

Projekt „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa”

Projekt „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” doradztwo zawodowe i szkolenia dla osób pracujących – usługi doradcze dostępne w Olkuszu! Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe...czytaj więcej

Projekt „Kierunek Kariera” i...
16.10.2019

Informacja

Rekrutacja do Szkoły Inicjatyw Strażniczych - wię - więcej na stronie https://siecobywatelska.pl/sis/czytaj więcej

Informacja
14.10.2019

Early Warning Europe – ostatni moment na skorzystanie z darmowego wsparcia

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora MŚP, a Twoja firma znalazła się w sytuacji kryzysowej lub widzisz w firmie pierwsze oznaki nadciągających trudności – skorzystaj z bezpłatnego z wsparcia ogólnopolskiej sieci...czytaj więcej

Early Warning Europe –...
14.10.2019

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, chcąc zwiększyć dostępność wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnościami, uruchomił SOW - System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. System SOW jest obecnie wdrażany na bardzo...czytaj więcej

System Obsługi Wsparcia finansowanego...
14.10.2019

Ogłoszenie

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działając na podstawie S 13v ust. 9 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań...czytaj więcej

Ogłoszenie
14.10.2019

Jak zdobyć pieniądze na windę?

Skorzystaj z pomocy PFRON i zapewnij niepełnosprawnemu mieszkańcowi godne warunki do życia! Jesteś zarządcą w wielorodzinnym budynku mieszkalnym wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni mieszkaniowej, towarzystwa budownictwa społecznego, gminy? W Twoim budynku mieszka...czytaj więcej

Jak zdobyć pieniądze na...
03.10.2019

Informacja

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego ‘Rowerowy Świat’ Uprzejmie informujemy, iż w związku z realizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu  konkursem plastycznym, do Urzędu Gminy w Bolesławiu wpłynęły...czytaj więcej

Informacja
01.10.2019

Informacja

Zapraszamy na wernisaż wystawy czasowej o Obozie Kościuszko 1917-1919, czyli Armii Polskiej w Ameryce (Błękitnej Armii), który będzie miał miejsce 3 października 2019 (czwartek), godz. 12 w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym im....czytaj więcej

Informacja
30.09.2019

Informacja

Polska Organizacja Turystyczna, wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki, organizuje w terminie 22-24 listopada 2019 roku kolejną, siódmą edycję akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓL CENY” Tym razem...czytaj więcej

Informacja
19.09.2019

JUROMANIA – Odkryj królestwo Jury!O tym, że żaden z istniejących w Polsce szlaków kulturowych nie może się równać ze Szlakiem Orlich Gniazd pod względem wieku, rozpoznawalności, czy uroku, wiemy wszyscy. To, co go wyróżnia to harmonia pomiędzy kulturą a naturą, historią a przyrodą, aktywnością a wyciszeniem, edukacją 


a zabawą, której w takiej skali i w takim wydaniu trudno znaleźć nawet poza granicami naszego kraju. Obecnie szlak to nie tylko zamki, to również wyjątkowe krajobrazy, a także wielka przestrzeń dla różnego rodzaju atrakcji i aktywności, których oferta jest niezwykle szeroka: od rozrywki i zabawy, przez kulturę, edukację, aż po sportowe emocje i odpoczynek, czy zadumę na łonie przyrody. Teraz piękno tego unikatowego szlaku możemy odkrywać w całej jego okazałości podczas kolejnej edycji JUROMANII – czyli organizowanego przez Województwa Małopolskie i Śląskie – Święta Szlaku Orlich Gniazd.


Tegoroczna JUROMANIA odbędzie się w dniach 20-22 września. Liczni partnerzy zaangażowani w organizację tego przedsięwzięcia, w tym m.in. jurajskie samorządy lokalne, zarządcy obiektów zamkowych, liczne organizacje pozarządowe oraz lokalni przedsiębiorcy przygotowali szereg atrakcji i niespodzianek, które doskonale podkreślą wyjątkowość, piękno oraz tradycję szlaku. Program wydarzenia został opracowany w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie – od pokazów kunsztu rycerskiego, średniowiecznych rekonstrukcji, pokazów historycznych i tanecznych, warsztatów, stanowisk historycznych rzemiosł, prezentacji kuchni regionalnej, koncertów, rozgrywek sportowych, rajdów, aż po loty balonem. Wydarzenia odbywać się będą w blisko 25 lokalizacjach na terenie województw małopolskiego i śląskiego. W Małopolsce w ramach święta zapraszają Zamek Pieskowa Skała, Zamek Rabsztyn, Zamek Tenczyn w Rudnie, Zamek w Korzkwi oraz w Zamek Bydlinie. Liczne atrakcje i aktywności zaplanowane zostały także, m.in. na Pustyni Błędowskiej, w Olkuszu, w Pstrągu Ojcowskim, czy w Osadzie Młynarskiej Boroniówka. Kulminacyjnym wydarzeniem tegorocznej edycji JUROMANII będzie uroczysta gala koncertowa, która odbędzie się 21 września na Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu.


Informacje dotyczące święta, jak również szczegółowy program wydarzeń w poszczególnych lokalizacjach dostępne są na stronie internetowej www.juromania.pl, www.fb.com/Juromania/. Organizatorem wydarzenia są Województwa Małopolskie i Śląskie.


Pierwsza edycjaświęta odbyła się 22 września 2018 r. Uczestniczyło w niej blisko 20 tysięcy osób.

Autor:

autor

Pogoda

21 października


Chwilowy brak prognozy

Kalendarz

imieniny: