Aktualności - czystsze powietrze

15.09.2023

Przebudowa ulicy Chmielnej w Bolesławiu – rozpoczęcie prac związanych z wymianą sieci wodociągowej

Głównym celem inwestycji jest likwidacja nierówności w drodze, regulacja stanu prawnego działki drogowej oraz (a może przede wszystkim) uporządkowanie i odprowadzenie z przedmiotowej ulicy wód opadowych, które - szczególnie po...czytaj więcej

Przebudowa ulicy Chmielnej w...
08.09.2023

Informacja

W ślad za zawiadomieniami Sołtysów Gminy Bolesław, przedstawia się harmonogram Zebrań Wiejskich w poszczególnych sołectwach gminy Bolesław. Zachęcam mieszkańców Gminy Bolesław do uczestnictwa w Zebraniach Wiejskich. Sołectwo Termin zebrania Godzina...czytaj więcej

Informacja
30.08.2023

Gmina Bolesław przywraca nocne oświetlenie uliczne

Bolesław, dnia 28.08.2023r. Szanowni Mieszkańcy Gminy Bolesław, Sytuacja geopolityczna, rosnąca inflacja, a przede wszystkim niestabilna sytuacja na rynku energetycznym od początku 2022r. doprowadziła do niemalże dziesięciokrotnego wzrostu cen energii elektrycznej...czytaj więcej

Gmina Bolesław przywraca nocne...
18.08.2023

Kontrole w zakresie pozbywania się nieczystości ciekłych oraz odpadów komunalnych - przypomnienie

Przypominamy, że w maju 2023 roku rozpoczęliśmy kontrole dotyczące realizacji obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie pozbywania się nieczystości ciekłych oraz umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, którzy...czytaj więcej

Kontrole w zakresie pozbywania...
01.08.2023

Kondolencje

Z głębokim żalem i smutkiem w sercu przyjęliśmy wiadomość...czytaj więcej

Kondolencje
14.07.2023

Informacja

Informacja dotycząca firm oferujących usługi montażu instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych położonych na terenie Gminy Bolesław W związku z pojawiającymi się na terenie Gminy Bolesław ulotkami reklamowymi firm oferujących montaż paneli...czytaj więcej

Informacja
07.07.2023

Informacja

1 lipca 2023 r. weszła w życie ustawa o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa. Świadczenie będzie wypłacane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) i przysługuje osobie, która spełnia...czytaj więcej

Informacja
12.06.2023

Ogłoszenie

Bolesław, dnia 02.06.2023 OGŁOSZENIEWójta Gminy Bolesław Na podstawie art. 11 pkt 7 oraz 8 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023...czytaj więcej

Ogłoszenie
05.06.2023

Informacja

W dniu 09.06.2023r. Urząd Gminy Bolesławbędzie nieczynny. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
31.05.2023

Olkuski szpital ma nową pracownię rezonansu magnetycznego

29 maja 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego, która powstała w Nowym Szpitalu w Olkuszu. Rezonans magnetyczny to urządzenie służące do diagnostyki obrazowej. Pozwala na precyzyjne badanie...czytaj więcej

Olkuski szpital ma nową...
25.04.2022

Informacja

Informacja dot. opracowania „Analizy ubóstwa energetycznego” dla Gminy Bolesław


W związku z obowiązkiem nałożonym w Programie Ochrony Powietrza na wszystkie gminy województwa małopolskiego, dotyczącym konieczności sporządzenia Analizy ubóstwa energetycznego, Gmina Bolesław przystąpiła do opracowania ww. dokumentu.

Wykonanie Analizy, pozwoli na identyfikację mieszkańców gminy narażonych na zjawisko ubóstwa energetycznego tj.:

- osiągających niskie dochody,

- ponoszących wysokie wydatki na cele energetyczne,

- będące właścielem/współwłaścielem lokalu lub budynku o niskiej efektywności energetycznej,

- zamieszkujących lokal lub budynek o niskiej efektywności energetycznej (np. ogrzewany starym piecem węglowym, wymagający docieplenia, wymiany okien, drzwi).


W związku z powyższym, prosimy o dokonywanie zgłoszeń budynków/lokali wymagających wymiany źródła ciepła lub/oraz docieplania, których właściciele lub osoby zamieszkujące lokal/budynek osiągają niskie dochody oraz ponoszą wysokie wydatki na cele energetyczne (opłaty za energię elektryczną, gaz, inny opał).


Zgłoszenia w terminie do 9 maja 2022 r., należy dokonać osobiście w Urzędzie Gminy Bolesław (pokój nr 7) lub telefonicznie pod numerem telefonu 32 6424 501 wew. 208 lub 530 046 101.


Dla zgłoszonych budynków, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, firma Arkadiusz Kuryś AKL Kuryś – Certyfikacja i Audyt Energetyczny Budynków z Kamienia Pomorskiego, na podstawie podpisanej z Urzędem Gminy Bolesław umowy, przeprowadzi wizje* w terenie oceniające stan budynków, zakres koniecznych inwestycji, w szczególności uwzględniających wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynku (docieplenie, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej).


Osobą do kontaktu w przedmiotowej sprawie jest Ekodoradca Urzędu Gminy Bolesław – Pani Agnieszka Mól (tel. 530 046 101 lub 32 6424 501).


*Wizje w terenie zostaną przeprowadzone w terminie do 16 czerwca 2022 r.

Autor:

autor

Pogoda

30 września Temperatura: 16°C Wiatr: 13 km/h,

Kalendarz

imieniny: