Aktualności - czystsze powietrze

27.07.2022

Budowa obwodnicy

Trwa budowa obwodnicy Bolesławia – zapraszamy do obejrzenia filmu.czytaj więcej

Budowa obwodnicy
20.07.2022

Informacja

W dniu 22.07.2022r. (piątek)Urząd Gminy Bolesławbędzie czynny do godziny 14.00. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
18.07.2022

Informacja

Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A. informują, że na podstawie analizy materiałów kartograficznych, dokumentacji działu mierniczo-geologicznego oraz danych hydrogeologicznych, polecono oznaczyć tablicami o treści: WSTĘP WZBRONIONY MOŻLIWOŚĆ WYSTĄPIENIA ZAPADLISKA dodatkowy teren znajdujący...czytaj więcej

Informacja
30.06.2022

Informacja

W dniu 01.07.2022r. (piątek)Urząd Gminy Bolesławbędzie czynny do godziny 14.00. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
30.06.2022

Pogrzeb Bolesława Zmysło

Pogrzeb Bolesława Zmysło – uczestnika wojny polsko-bolszewickiej 30 czerwca 2022 roku o godzinie 16.00 w kościele rzymskokatolickim w Bolesławiu odbędzie się pogrzeb Bolesława Zmysło – uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, pochowanego na...czytaj więcej

Pogrzeb Bolesława Zmysło
20.05.2022

Przeżyjmy to jeszcze raz…

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z obchodów 159. rocznicy bitwy pod Krzykawką. Przypomnijmy, że w tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ 7 maja 2022 roku, pod pomnikiem poświęconym powstańcom styczniowym,...czytaj więcej

Przeżyjmy to jeszcze raz…
11.05.2022

Barwy Ojczyste, czyli Święto Flagi RP w bolesławskim parku

Kolejny rok toczy się swoim rytmem… Przyszedł czas na obchody Święta Flagi - tradycyjnie już przy Pomniku Wolności w bolesławskim parku. Na pomniku wyryte są nazwiska tych, którzy walczyli o...czytaj więcej

Barwy Ojczyste, czyli Święto...
11.05.2022

Obchody 159. Rocznicy Bitwy pod Krzykawką i bohaterskiej śmierci F. Nullo

Obchody 159. rocznicy Bitwy pod Krzykawką przebiegały w tym roku w naszej gminie w sposób wyjątkowy. 7 maja pod pomnikiem upamiętniającym powstańców styczniowych poległych podczas bitwy pod Krzykawką odbyła się...czytaj więcej

Obchody 159. Rocznicy Bitwy...
26.04.2022

Informacja

W dniu 02.05.2022r. (poniedziałek) Urząd Gminy Bolesław  będzie nieczynny. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.czytaj więcej

Informacja
25.04.2022

Ogłoszenie

WÓJT GMINY BOLESŁAW 32-329 Bolesław ul. Główna 58 ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, w tym wspierania działań w zakresie integracji oraz rehabilitacji dzieci...czytaj więcej

Ogłoszenie
25.04.2022

Informacja

Informacja dot. opracowania „Analizy ubóstwa energetycznego” dla Gminy Bolesław


W związku z obowiązkiem nałożonym w Programie Ochrony Powietrza na wszystkie gminy województwa małopolskiego, dotyczącym konieczności sporządzenia Analizy ubóstwa energetycznego, Gmina Bolesław przystąpiła do opracowania ww. dokumentu.

Wykonanie Analizy, pozwoli na identyfikację mieszkańców gminy narażonych na zjawisko ubóstwa energetycznego tj.:

- osiągających niskie dochody,

- ponoszących wysokie wydatki na cele energetyczne,

- będące właścielem/współwłaścielem lokalu lub budynku o niskiej efektywności energetycznej,

- zamieszkujących lokal lub budynek o niskiej efektywności energetycznej (np. ogrzewany starym piecem węglowym, wymagający docieplenia, wymiany okien, drzwi).


W związku z powyższym, prosimy o dokonywanie zgłoszeń budynków/lokali wymagających wymiany źródła ciepła lub/oraz docieplania, których właściciele lub osoby zamieszkujące lokal/budynek osiągają niskie dochody oraz ponoszą wysokie wydatki na cele energetyczne (opłaty za energię elektryczną, gaz, inny opał).


Zgłoszenia w terminie do 9 maja 2022 r., należy dokonać osobiście w Urzędzie Gminy Bolesław (pokój nr 7) lub telefonicznie pod numerem telefonu 32 6424 501 wew. 208 lub 530 046 101.


Dla zgłoszonych budynków, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, firma Arkadiusz Kuryś AKL Kuryś – Certyfikacja i Audyt Energetyczny Budynków z Kamienia Pomorskiego, na podstawie podpisanej z Urzędem Gminy Bolesław umowy, przeprowadzi wizje* w terenie oceniające stan budynków, zakres koniecznych inwestycji, w szczególności uwzględniających wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynku (docieplenie, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej).


Osobą do kontaktu w przedmiotowej sprawie jest Ekodoradca Urzędu Gminy Bolesław – Pani Agnieszka Mól (tel. 530 046 101 lub 32 6424 501).


*Wizje w terenie zostaną przeprowadzone w terminie do 16 czerwca 2022 r.

Autor:

autor

Pogoda

14 sierpnia Temperatura: 16°C Wiatr: 6 km/h,

Kalendarz

imieniny: